Niekto to rád horúce

• Československo Někdo to rád horké (viac)

Hrdinami slávneho filmu sú dvaja muzikanti Joe a Jerry, ktorí sa na úteku pre gangstrami prezlečú za ženy a ukryjú sa v dievčenskom orchestri, ktorý práve odchádza na turné na Floridu. Joe sa zamiluje do speváčky, ale spolu s kamarátom sa obaja, podobne ako ostatné dievčatá, stanú terčom pozornosti mužov. Kým o Joea, alias Josefinu, sa zaujíma mladučký hotelový poslíček, Jerrymu, alias Dafne, dvorí neodbytný obstarožný milionár... (STV)

Kass

Já vím, je to valnou většinou milovaná velká legenda a klasika, ale ze svého pohledu prostě nemůžu říct, že by mě oslovila tak, jak by zřejmě měla. Pustil jsem si ji speciálně na DVD kvůli originálnímu znění, ale očekávaný zážitek se nedostavil. Bylo tam několik velmi zábavných scén, to uznávám. Jack Lemmon je opravdu dobrý, to uznávám. Marilyn vypadá krásně, to uznávám. Chyba je pravděpodobně na mém přijímači, to uznávám :). ()

Roman.Ticka

Někdo to rád horké je taková klasika, jako na tělo šitá role Sugar alias prototyp příměru blbá blondýna nebo synonymum počátku zábavy alias mustr hollywodských point nejen komediálních... Skvělé role obou chlapoholek, třeskutý sexepíl legendární Monroe, povedený scénář, vtipná zápletka a již zmiňované skvěle vypointované finále, řadí tuto nesmrtelnou klasiku k předním dílkům světové kinematografie. Funguje to dodnes, čímž cena stoupá jedině vzhůru. ()

jonyyy

No musím říct, že některé hlášky byly úžasné. Např. "Máme jeden celý rok na konzervatoři. Mně se zdálo, že jste říkaly 3? No pustili nás dřív za dobré chování." nebo "Ale já nemůžu mít děti. Nějaké si adoptujem. Ale vy mi nerozumíte, já si vás nemůžu vůbec vzít, já jsem muž. No nikdo není dokonalý." Ale první půlka byla celkem vlažná => 70% ()

cheyene

Každý máme na tuto komedii jiný názor. Pro někoho je tu humor vyčpělý, pro jiného stále aktuální, někomu příjde nudná, jinému zábavná. Já patřím mezi ty jiné. Od samého začátku jsem se dokonale bavil, opravdu jsem se mnohým vtipům smál, líbily se mi scény, které parodovaly mafiány, okouzlovala mě Sugar (dnes se ideál krásy posunul někam jinam, ale Marilyn má svůj určitý půvab i dnes), zaujal mě nápad, herecké výkony hlavních mužských hrdinů byly perfektní a hudba napomohla k přenesení do atmosféry konce 20. let. Pro mě byla nejlepší scéna hned ta úvodní - na "pohřbu" babičky a pak večírek ve vlaku :) Vychvalovaná závěrečná hláška mě osobně nepobavila. ()

Boss321

Věřím, že tahle komedie patří mezi kultovní mezníky v dějinách kinematografie, ale po téměř padesáti letech už to na mě nezapůsobilo tak jak nejspíš mělo. Je zde spousty vtipných scének, hlášek a gagů, ale po tolika letech už jsme většinu viděli v jiných filmech. Jack Lemmon s Tonym Curtisem hrají jak o život a opravdu se do rolí moc hodí. Marilyn Monroe byla krásná, ale přeci jenom v dnešní době už jsou trochu jiné trendy. Na závěr bych jen dodal, že komedie je to moc milá, ale strašně jí ublížil zub času. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 19. března 1959 v Chicagu a Memphisu. (Varan)
  • Role v této komedii vyžadovala po Jackovi Lemmonovi (Jerry / Daphne), aby 80 % pobytu na plátně strávil v ženském převleku. (ČSFD)
  • Jedná se o jeden z mnoha filmů, který byl zakázán Legií slušnosti. (Krissty)

Smutný týden v Hollywoodu

Smutný týden v Hollywoodu

01.10.2010

V uplynulých dnech se Smrtka postarala o značnou část smutného sestřihu, který každoročně vídáme na Cenách Akademie. Především odešel legendární Tony Curtis, kterého všichni (kdo ne, ať si doplní… (viac)