Virus:32

Argentína / Uruguaj, 2022, 90 min (Alternatívna 86 min)

V ulicích Montevidea se rychle rozšíří nebezpečný virus a dojde k děsivému masakru. Infikovaní jedinci se změní v násilné zombie a své krvežíznivé choutky dokáží uspokojit jen tak, že bezhlavě zabíjejí všechny, kteří ještě nejsou nakaženi. Svobodná matka Iris stráví se svou osmiletou dcerkou den v opuštěném sportovním klubu, kde pracuje jako hlídačka. Po setmění se však strhne nelítostný boj na život a na smrt. Jedinou naději jim skýtá zjištění, že po každém útoku jsou nakažení dvaatřicet sekund v útlumu, než začnou znovu zabíjet. (Cinemax)

Little_Sawy

Žiaľ z tohto sa už viac vytrieskať nedalo. Matka si vezme do práce malú dcérku kde sa po nejakom čase vypne prúd a začnú sa do opustenej haly valiť hordy šialencov/nemŕtvych, neviem ako to správne definovať. No proste nakazených, a začne sa hrá na mačku a myš. Nehovorím že sa mi to nepáčilo, ale ..nepačilo. Chcelo to viac krvi, šoku, mrazivý scén. A nie nudy, bežania, nudy, 32 sekundovej slepoti a zas running. Nič moc. ()

ricci.s

Nedávno sme tu mali taiwanskú pecku The Sadness, ktorá nám naservírovala doslova krvavé orgie, teraz sa podobnou cestou vydala aj Argentína s Uruguajom. Alebo nie? Gustavo Hernández, známy najmä vďaka solídnemu atmosférickému snímku La casa muda, našťastie nie je úplne neschopný. Bolo mi však jasné, že priamu brutalitu obíde, a tak nás namiesto krvavého masakru s infikovanými čaká skôr hra na mačku a myš, utekanie po tmavých koridoroch a ukrývanie sa. Celkovo - nie zlé, ale ani žiaden zázrak. Veľa atmosféry sa pri naháňačkách vytvoriť nedá, ale aspoň sa nedá ani veľa pokaziť (hlavné postavy, matka s malou dcérou, to zahrali celkom snaživo). Len nedokážem pochopiť, prečo si relatívne talentovaný režisér vyberie snáď ten najotrepanejší a najmenej zaujímavý námet, ako je smrtiaci vírus, ktorý mení ľudí na šialencov. Chcelo by to do budúcna trochu originality, lebo tento žáner mi už pripadá únavný, a načo pozerať dookola na to isté? ()

Astaroth12

Na tento film som sa celkom dosť tesil, keďže poslednej dobe o nakazených, moc filmov nevzniklo. Ale nedopadlo to tak, ako som očakával. Prvom rade, je to predvídateľne a hlavne nezaujímavé. Nie je to o zombie, ale len o agresívnych ľuďoch, ale je to zobrané takou nudne obvyklou formou, ktorá človeka ako som ja nemôže prekvapiť a vobec nie šokovať. A ani tá pointa o 32 sekundách ma nejako nezobrala, bol som si istý, že niečím podobným film vyrukuje. Chýbal tu hlavne dôvod, prečo sa to cele deje. Takéto komornejšie filmy o niekoľkých postavách a sú v tom namočení nakazení ma nikdy nejako nebavilo a ani tento to neprelomil. Ale zas nemôžem uprieť filmu sem-tam adrenalínové stavy a tie boli hlavne v šatniach a pri bazéne. Na jedno pozretie je to celkom v pohode, ale do budúcna si na tento film už určite nespomeniem. Slabé 3*. ()

AmunRa

Nečekaně atmosférický hide and seek horor, kde se matka s dcerou, několik dalších uprchlíků a banda šílených nakažených honí po velké temné budově. Zombie nějak vyšly z módy, tak spolu s taiwanským splasherem The Sadness jsou nahrazeni krvelačnými nakaženými, kteří šílení vztekem vraždí všechno živé, ale neztrácejí přitom inteligenci. Na rozdíl od rozmáchlých krvavých orgií The Sadness se Virus-32 dává cestou minimalistické hry na schovávanou v klaustrofobních temných chodbách opuštěného fitness komplexu. Hlavní roli hraje výborná atmosféra, protože jinak je film složený z tradičních, přesto stále funkčních klišé. Nic převratného, ale sympatická hlavní hrdinka, chytrý scénář a dobrá práce s atmoférou úplně stačí na nadprůměrný film. ()

Morholt

Taková nákazová rutina, která se od podobných filmů liší snad jen zemí resp. zeměmi původu. Na druhou stranu na to, že to stálo pár pesos, má film docela úroveň. Drží si prakticky od začátku do konce solidní tempo, triky jsou sice nulové, ale je fajn, že si tvůrci dokázali poradit i bez nich a fajn je i charakteristika nakažených, byť i ta už tu byla. Větší problém nemám ani s herci. V oceánu žánrovek se to rychle ztratí, ale i tak to jako ztrátu času neberu. 60% ()