Den, kdy se zastavil sport

• USA The Day Sports Stood Still

Celovečerní dokument Den, kdy se zastavil sport vypráví příběh o neobvyklém přerušení všech sportovních událostí v březnu 2020 a o tom, následovalo. Cenou Emmy ověnčený režisér Antoine Fuqua (Jak se jmenuji: Muhammad Ali z produkce HBO) sleduje toto náhlé zastavení sportovních aktivit, důležitou roli sportovců při zvyšování kulturního povědomí o rasové nespravedlnosti během epidemie koronaviru i komplikovaný návrat sportovců na scénu v létě a na podzim. Film, který zachycuje širokou škálu názorů i zkušeností, zároveň zkoumá, jak vynucená pandemická pauza ovlivnila sportovní kariéru těchto lidí, a jak dramaticky a nečekaně změnila jejich životy. (HBO Europe)

Arsenal83 odpad!

Antoine Fuquovi už úplne preplo. Celý svet je len o covide a rasizme? Výplach hodný neomarxistického videnia sveta. 10 krát sme počuli americkú hymnu, 50 krát zdvihnutú čiernu päsť a potom ešte covidové čísla, aby sme sa rýchlo obalili do igelitu a schovali pod posteľ. Ale stádu to stačí. Dnes finále Australian Open, kde zabránili najlepšiemu tenistovi sveta hrať, aby náhodou nezískal ten rekord on a potom prestali testovať, lebo vedeli, že by im to celé zrušilo turnaj. A v hľadisku neviem koľko asi 15 000 ľudí, všetko komplet zaočkovaní a dusia sa v náhubkoch ako nejaké tupé primáty. Niekomu toto na "kvalitný" život stačí. ()

Trevor

No...10dní od kontaktu s pozitívnym, (podotýkam zaočkovaným ((podotýkam že môj vzťah k nemu sa nezmenil, vzájomný rešpekt a úcta ostáva)) človekom) stále čakám na test. Tej kurva agresívnej delty. Jeden deň mi bolo zle. Buď z vírusu alebo pollitra 52% a sedmičky 40% slivovičky a 5 pív, ale to teraz neriešim. Po skončení dokumentu riešim ten rasizmus zo strany afroamerického režiséra. V mojom okrese, neonacistický čierny brácho, ku mne v nočných spojoch prisadnú obyvatelia bielej farby pleti vo vysokom a tínedžerskom veku lebo sa boja cestovať nočnými spojmi, že ich okradnú obyvatelia Katanu. Tí sa boja mužov v plnej kondícii,obzvlášť s mojím vzhľadom a jazvou od bitky v bare na svojom čele. Nie som ma to pyšný. Nie na ten hejt, ale že rasisti z Katanu už atakujú obyvateľov môjho okresu ľudí bielej farby pleti ktorá je v menšine tak často ma mrzí...a keď máš chuť z pojebanej Prahy či Bratislavy povedať mi aká je u nás realita, si vítaný...aj s Tvojimi libtárdnimi kámošmi 😉🤣 ()

fixaman

Koukám, že si tady daly spicha nějaký rasistický hovada. To je ale překvapení, že v dokumentu, který sleduje sportovní pauzu optikou NBA jsou sportovci černí. Když běloši v rámci NBA prakticky nehrají. Za mě zajímavý dokument, jehož největší síla přichází zejména v druhé polovině, kdy se začíná řešit BLM. ()

Demonic189

Vie mi niekto vysvetliť, prečo bol v tomto dokumente každý čierny? Belosi či ázijská rasa azda nešportujú? Odhliadnuc od tohto rasistického podania dokumentu, to bolo slabé ako čaj - len tliachanie a tliachanie z úst rozmaznaných milionárskych černoškov, ako to majú v živote ťažké bez svojho športu. ()

motyka52

Viděl jsem na HBO Max jen název, nic jsem o tom nevěděl, tak jsem do toho šel. Čekal jsem, že to bude o covidu. Bylo částečně o covidu, částečně o BLM, politice, rasismu, odpovědnosti sportovců a všech těhle otázkách. S tím bych neměl problém, stejně jako s tím, že to bylo hlavně o NBA. Problém ale je, že jsem se nedozvěděl prakticky nic, co bych už nevěděl. Žádné velké nahlédnutí do rozhodovacích procesů jsme nedostali, za kulisy, nové informace, nic z toho jsme nedostali, jsou to všechno vlastně jen sesumírované výpovědi a názory sportovců, které ale v době sociálních sítí stejně už každý zná. Takže je to vlastně jen připomínka toho, jak turbulentní rok 2020 zejména v americkém sportovním prostředí byl. ()