Idžiranaide, Nagatoro-san

• Japonsko Ijiranaide, Nagatoro-san (viac)
Japonsko, (2021–2023), 9 h 36 min (Minutáž: 23–25 min)

Naoto je stydlivý asociál, který si po škole nejraději užívá svůj volný čas v knihovně nebo v opuštěné klubovně uměleckého kroužku. Ovšem jít do knihovny v ten osudný den, kdy u jednoho stolu seděly čtyři hlasité gjaru (dívky oblékající se podle populární japonské pouliční módy) byl rozhodně špatný nápad. Nejenže musel snášet jejich hlasité projevy pro toto klidné místo tak nevhodné, ale ony zde používaly i telefon! Naoto se však dokáže perfektně ovládat, a tak se zvládl i v této pro něj krajně nepříjemné situaci udržet. Dokonce se mu povedlo zachovat klid i v momentě, kdy mu na zem spadla taška a z ní se vysypal jeho vlastní pokus o mangu, což k němu dívky bohužel přilákalo a začaly se mu vysmívat. Tři z nich to díky Naotově sebeovládání vzdaly a po pár minutách odešly, ovšem jedna z nich tam zůstala. Tahle dívka se evidentně nehodlala jen tak vzdát a začala si Naota neustále dobírat, až se chlapec nakonec rozplakal. Celou noc pak slyšel v hlavě Naoto její smích.
Druhý den vyrazil raději do klubovny uměleckého kroužku, ovšem tahle energická a hrubá dívka si ho našla i zde a opět dokázala vždy tak klidného Naota úplně rozhodit. Evidentně se jí tohle všechno zalíbilo a vypadá to, že chlapci už nikdy nedá pokoj. Není sice až tak zvláštní, že se Naoto na dívku nedokáže rozčílit, na šikanu a výsměch od ostatních je přeci jen za ta léta docela zvyklý, ovšem zájem, jakkoli bizarní, od téhle konkrétní dívky mu z nějakého důvodu vlastně zase až tak nevadí... (Jeoffrey)

RoyBatty444

Po prvej sérii: Ide o študentské anime o neistom introvertovi, ktorého si doberá mladšia spolužiačka na strednej škole. Samozrejme to medzi nimi iskrí a doberanie prechádza do prvých nežností. Pre našinca trochu nadnesené ostýchanie po tak dlhom a často intímne strávenom spoločnom čase. To vedia japonský tvorcovia veľmi nezdravo naťahovať. Postavi sú sympatické a príbehy sú hlavne zábavné. Dopozeraná 2.séria jedno čo liezlo na nervy bolo Nagatorino osočovanie Senpai-a, že je úchyl. Inak milé, veselé, ale opäť by som už nepozeral. Zamítnuté tagy: cundere (tsundere) ()

Stepalius

Upřímně na to že nejsem fanoušek anime a tohle bylo první anime co jsem viděl celé se my to docela líbilo a to hodně. Trochu mě mrzí že není druhá série ale to zaleží na tom jestli se třeba nepřipravuje. Mimochodem je Nagataro žárlivá když se Naoto baví s jinou holkou či dělá uchylné věci, ale proč teda furt tu svou lásku schovává před Naotem. A poslední věcí je že se my hodně podobá kromě bavení se s holkami a mým intelektem ke škole. Jinak to na mě sedí mám sice málo kamarádu, jsem umělec a částečně mám stejnou věc jako Naoto  když sním promluví holka či projde okolo. Na to jak jsem se toho trochu obával nakonec dám silné 4. ()

TruthPreveal

Po docela dlouhé době jsem se opět pustil do dalšího anime. Na Nagatoro jsem se chtěl podívat už docela dávno, takže pro vkročení zpět do anime byla Nagatoro jasná volba. Nevím moc co k tomu říct. Abych řekl pravdu, tak jsem to čekal horší. No každopádně jsem byl mile překvapen. Moc se mi to líbilo. Moc pěkný art a skvělé postavy (až na hlavního "hrdinu"). Děj je jednoduchý, žádné složité zápletky nebo zvraty ani nic podobného. Zkrátka komedie u které nemusíte přemýšlet a můžete v klidu relaxovat a užívat si. Tomuhle anime v podstatě nemám co vytknout. Pokud máte rádi anime komedii/romance tak si myslím, že s tímhle anime nešlápnete vedle. 4 hvězdy (8/10) Sice jsem napsal že tomu nemám co vytknout, ale přeci jenom o žádný masterpiece s úžasným propracovaným dějem a úžasnými postavami co by si zasloužil 10 nebo i jenom 9, se nejedná. ()

Puxina

Ta šikana je tam možná až trošku moc, ale je to svým způsobem zábavné. Jen jsem čekal větší změnu vztahu ve druhé sérii, kdy mohli ten vztah víc posunout dál a mohlo tam být víc povídání a podobně. A spíš víc toho už vzájemného škádlení, kdy si na sebe hrdinové zvykli a bavili se i jinak než "Strašidelné, strašidelné... a tak dále."  Jinak je to hezky upištěné, uječené, upocené, zrudlé, nejisté, ztřeštěné, ale zábavné. ()

Modular

Tohle bylo silné. Víte, mezi slice of life se najdou i výjimky, které se vymykají stereotypu, ale Nagatoro mezi ně opravdu nepatří. Čím je tedy zvláštní a lepší, než třeba Uzaki-chan? No, Nagatoro. Nagatoro má totiž od většiny nějakou osobnost, kterou si docela stabilně drží od poloviny první série, kdy přestane doslova šikanovat hlavní postavu. Je to sadistka, ale přesto se o ostatní dobře stará, ať na přátelské či milostné úrovni (pro změnu nemyslím sex). Je kousavá, svině a vlastně spousta dalších negativních věcí, které ale utváří nějaký charakter, jež i stojí za to shlédnutí. Plus, je i vtipná, což se u spousty anime říct nedá. Dále tu máme animaci, u níž jde dost poznat, že původní autor je i autorem dódžinů (kdo ví, ví). Jinak animace vcelku ujde, nejde o nic zázračného, ale ani nezklame. Jak bych to tedy shrnul? No, pokud nemáte rádi stereotypní slice of life s šptkou originality, nedívejte na to. Nebude vás to bavit a dropnete to po pár epizodách. Ale já jsem tomu dal šanci a druhá série dokonce měla i své momenty. takže bych to osobně úplně neodsoudil. Po zprůměrování sérií 7,5/10. ()