Vincenzo

Korejsko-italský právník pracující pro mafii dá při návštěvě rodné země všemocné korporaci okusit jejich vlastní medicínu a postaví se pro jednou na stranu spravedlnosti. (Netflix)

ChArLeNe

Úvod, ktorý má štýl, no bohužiaľ, kvalita klesala už od prvej epizódy. Typické, nesympatické postavy, ktoré sa nevedia správať, a ktoré majú permanentne rozrušený hlas a kričia, a kórejsky bizarný humor (vadil mi v Mystic Pop-up Bar a vadí mi aj tu). Hlavná postava pôsobí ako keby bola medzi samými bláznami (škoda, že nákladiak skazy tam každého nepozabíjal). Druhá epizóda bola nehorázne otravná. No možno som na takúto bizarnosť len nemala chuť. I keď musím uznať, že niektoré scény ma rozosmiali - nadávanie na Kóreu, sprcha, Uffizi a napodobňovanie kórejských zombie. Ďalšie dve epizódy nezmenili moje pocity. Neviem, či sa oplatí trpieť ešte viac, len kvôli hlavnej postave. Keby len tie epizódy neboli tak šialene dlhé a nebolo ich 20. ()

Vavča

Vincenzo Cassano (Joong-Ki Song) je consigliere italské mafie a má nyní po úmrtí šéfa a nástupu jeho syna Paola docela jiné plány, než být pouhý stroj na příkazy. Vrátí se po letech do Koreje, aby získal budovu Geumgang Plaza, která má větší hodnotu, než se zdá... Avšak v cestě mu stojí korporace Babel, která se neštítí použít nejen své právníky, ale také násilí a každý špinavý trik. Nemá cenu, abych spoiloval příběh, pojďme na hodnocení. Musíme si říct jednu věc, Joong-Ki Song je pro mě momentálně nejcharismatičtější herec Koreje (a to nejen díky této roli, už v Innocent Man mě srazil na kolena). Prvních 17 minut je dokonalých, absolutně geniální začátek, Vincenzo v Itálii a jeho italština, metody práce, pohyb kamery, podmanivá hudba, která podbarvuje atmosféru. Bác, pak přijde obrovský šok, protože z vážně míněného, dospělého, stylového mafiánského dramatu se má stát jakoby trapná korejská fraška s infantilně dementním humorem, ohranými tropy a "rádoby" kritikou společnosti, chudí vs. bohatí. Vincenzo bude muset bránit budovu společně s právníkem firmy Jipuragi, co hájí slabé. Proti němu stojí jeho dcera Hong Cha Young (Jeon Yeon Bin), která však vlivem událostí změní stranu, spojí se s Vincenzem. Musíte akceptovat to, že úplně vážný námět se nekoná, je to mix naprosté ujetosti, komedie a až pak revenge dramatu se vší vážností. Obyvatelé budovy jsou podivná sbírka charakterů (mniši, kuchař italské restaurace co neumí vařit, tanečník, atd.), avšak sjednotí se proti násilnému vystěhování a demolici. Taecyeon se pokouší o nový typ role, celkem mu to jde, Jeon Yeon Bin jako tržená právnička, která má mazanost lišky také zaujala, ostatní vás časem budou bavit. Vincenzo své soupeře vůbec nešetří a seriál je zcela výjimečný tím, že zlu se jde tvrdě po krku všemi prostředky a neomlouvá se to, protože taková je povaha mocenského boje. Hlavní hrdina ví, co dělá a nemá z toho trauma, nebo výčitky. Seriál má svoje geniální momenty jako mohutná exploze drog za Pucciniho Turandot (Nessun dorma), ikonická scéna s holuby, atd. Joong-Ki Song exceluje v akční roli, celkové pojetí choregrafie soubojů je na výbornou. Seriál je tak napínavý, že díl, dva mi nestačí, musel jsem si prostě dát kus dalšího, abych viděl co bude dál (1 díl má standartně kolem 80 minut). Romance je tady velmi platonická, prakticky nenápadná, příběh má pár klišé momentů, ale je velmi dobře vymyšlen a vystavěn (bez fillerů!), ten humor a pojetí si nakonec sedne s celkovým příběhem a postavami. Hlavní hrdina má nejen charisma, ale i jeho etika a myšlení je neobvyklé, zlo je silné a rozmáhající se, je třeba ho násilím zastavit... Vincenzo je celkově unikátní seriál, který jde za obvyklé korejské hranice, heslo hlavního hrdiny by také mohlo být Dagli amici mi guardi Iddio che dai nemici mi guardo io (Bůh ať mě ochrání před přáteli, před nepřáteli se ochráním sám) Nepochybuji, že fanynky vynášely po začátku prvního dílu v mdlobách ven, kurzy italštiny jsou nyní v Koreji beznadějně plné a italská pánská móda letí jako nikdy předtím. Vincenzo je dlouhý a náročný seriál na pozornost, ale odvděčí se vám mnoha zážitky, kvalitním OST v instrumentální části (Aalia a song Adrenaline je vynikající, tato zpěvačka dosahuje hlasových parametrů světové špičky, nevím proč nemá album a není slavná, už od debutu ve Fates and Furies 2018). Rovněž má série velkou kvalitu na reprízování, musíte být však trochu trpěliví a dát prvním dílům šanci. Rating sledovanosti 10,5-11,5%, jen občas jde vysoký rating s kvalitou ruku v ruce, další výjimka na světě. Zatím 4,5 hvězdy, po repríze možná 5. () (menej) (viac)

Sinecod

Spravedlnost je slabá a prázdná. Zlo je mocné a úporné. Tedy, Vincenzo rozhodně není prototyp nějakého měkoušského, kladného, hlavního hrdiny. Zlouny kosí, ne zrovna v souladu se zákonem, jednoho po druhém, někdy i dost originálně a fest krvavě. Hlavní hrdinka byla skvělá, nebyla naivní ani nerozumná, hezky se ksichtila, nebrečela, navíc je to kočka. Intriky, pletichaření, zrady sice nebyly zcela nečekané, ale občas dokázaly překvapit. Vlastně se mi líbilo vědomí, že i přes praštěnou situaci se Vincenzo vždycky objeví, aby zachránil den, a to i přesto, že by se tam vůbec objevit neměl, protože je nesmysl, aby věděl na vteřinu přesně, kdy má vběhnout na scénu, ale přece mi to nebude vadit, když u toho navíc tak dobře vypadá. Protože jsem zhltla celý seriál za pár dní, bylo už trochu moc okaté, že se situace mnohokrát opakovala: padouši něco provedou - přijdou jim na to - je tam zádrhel - Vincenzo přispěchá, nakonec se z toho padouši stejně vykroutí, ale oběma stranám je to k prdu, a tak zase dokola. Vlastně vzhledem k tomu, jak moc byl hlavní záporák ke kladným hrdinům poměrně neschopný, to takhle trvalo až moc dlouho, 20 dílů je příliš, standardních 16 by stačilo. Nejdřív mi nájemníci pili krev, ale toto odlehčení chápu a nakonec jsem se s nimi smířila. Se seriálem jsem strávila iks fajn hodin, můžu ho klidně doporučit, řadí se do kategorie: sakra, už musím jít spát, ale nemůžu, protože musím nutně vědět, co bude dál, takže vlastně spokojenost. Nádech italské mafie mě bavil, kolikrát jsem se od srdce zasmála, šílené rodinné tajnosti se nekonaly a fakt, že žádná z postav neztratila paměť, mě mile překvapila. Ciao! ()

agentmiky

Tak tady jsem si pošmákl! Musím ale přiznat barvu...Pár dílů mi trvalo, než jsem se dokázal do tohoto díla naplno ponořit, ono si člověk musel zvyknout na ten jedinečný humor. Ale jak jsem si toto úspěšně odškrtnul, tak pak jsem si vše začal užívat na plné obrátky! Herecké obsazení naprosto dokonalé, tady se doopravdy nedá vyzdvihnout pouze jeden člověk, všichni odvedli výtečnou práci! Jistě, po trailerech jsem čekal odvážnější jízdu, kde se nebude šetřit krví, prostě typické plnotučné korejské drama sázející na brutální akci, ale ten nestandardní komediální styl mi sedl. Druhá polovina seriálu se dle mého povedla více, tam celá zápletka gradovala takovým způsobem, že jsem místy zapomněl, jak se má vlastně dýchat :D A ano, ke konci se ten žánr dost pozměnil, neboť tak drsnou podívanou, kde se budete bát o každý kladný charakter, jsem fakticky nečekal. Pokud by se autoři rozhodli pro pokračování v identickém obsazení (stěžejní je zachovat ústřední duo, tu jejich bezchybnou chemii jsem místy nechápal), vůbec bych se nezlobil. Za mě dávám 8,5/10 P.S. Joong-ki Song a holub Inzaghi FTW!!! ()

Mkqp

Po 5. díle končím. Opravdu jsem chtěl vydržet kvůli ději, ale obsažený humor jsem musel natolik trpět, až jsem došel k závěru, že bude lepší se dějem proklikat. ()

Andrea1717

Tak nebola to jazda, akoby sa dalo predpokladať z prvých pár minút, ale aj tak to bolo skvelé. Vincenzo a pán Pesnička si sadli, zápletka slušná vo viacerých rovinách, akurát hlavného zloducha som prehliadla okamžite ako sa objavil na scéne. Záver v duchu spravodlivej pomsty sa mi páčil. Koniec bol tak neurčitý aspoň pokiaľ ide o milostnú zápletku, že by sa doslova dalo čakať pokračovanie :-) ()

alisa.upir

Sice tenhle seriál má pár věcí, které by se daly zlepšit (např. scéna s holuby je fakt cringe; první 3-4 díly jsou fakt průměrný až skoro podprůměrné; scéna na začátku posledního dílu je fakt blbě napsaná; tolik reklam na Kopiko až to není pěkný…), ale celkově je tohle pořádný korejský drama, do kterýho jsem se tak zakoukala, až to není pěkný :) Líbí se mi, že ten děj utíká, není tam moc hluhých míst, některé scény jsou fakt brutální, z hlavních hrdinů nedělají vzory ctnosti, na druhou stranu s nima člověk opravdu soucítí … A příběh sám o sobě je možná trochu předvídatelný, ale líbilo se mi, jak na sebe strategicky vymýšleli různé nástrahy a člověk nikdy nevěděl, jestli může věřit tomu, co zrovna na obrazovce vidí. Paráda :) ()

vyfuk

Už dost  těch Olihní. Hlavní postava baby face wannabe fakabl pro vlhké 13. Koncept wannabe dark, ale vlastně nečekaně komedie. A nudné jako Okamura při pandemickém zákoně. ()

Skeksis

Prvých desať minút výborných, tešila som sa, že to bude pokračovať v rovnakom duchu. Ale vzápätí mi začal miznúť úsmev z tváre, lebo sa to premenilo na afektované čurákovanie stupídnych postáv. Strašná blbosť a nuda! Nervy mi nedovolia pozerať viac ako tri diely (ktoré majú mimochodom 80. minút). Ale musím im nechať dobré natočenie - práca s kamerou, obrazovosť... ()

DaeGurth

Další korejský seriál zaměřený na ženy v domácnosti. Pěkný hlavný hrdina, spousta pozlátka, sem tam nelogičnost (ten typ, kerý neakazí seriál, ale atmostféru ano). A k tomu postavy, které člověka dráždí. Hodně jsem čekal, málo jsem dostal. ()

Felisr

Pokud se vám podaří už při prvních dílech vstřebat nevěřícný dojem z toho, že seriál natáčeli nejspíš dva režiséři, z čehož první točil seriózní mafiánské drama a ten druhý (omylem) crazy komedii na téma jak vystěhovat blbé a blbější sousedy - a to vše následně spojili v jeden vesměs fungující seriálový počin, budete se královsky bavit. Krom všeho podstatného, co už zmínila v recenzi uživatelka Vavča bych ještě chtěla doplnit, že pobavily i narážky na předchozí kinematografii herců, např. u Vincenza na Space Sweepers, u pana I na Crash Landing on You a další. Vzkaz pro tvůrce: Pokud bude další řada, prosím vynechat reklamy na kopiko, instantní kafe a další k(r)ávoviny, Taecyeonovi nedávat tak žluto/oranžový make-up (i když nejspíš nepřežil, ale kdo ví, třeba bude krkavec jeho Inzaghim). Také si přeji více scének s Te Ho a jeho ctitelem! Joong-ki Song konečně přestává vypadat, že měl ještě včera mokrý razítko na občance, tak je třeba toho pořádně využít. ()

brzozin

Kombinace italského stylu a elegance s korejským crazy humorem tady dokonale funguje. Když jsem se na tento seriál začal dívat, nečekal jsem od toho nic moc. Ale tahle kombinace italských chutí a korejských taškařic mě docela pohltila. Sice je tady možná až moc zpomalených záběrů nebo nelogických kritických náhod a shod okolností, ale jako celek to kupodivu bezvadně funguje. K tomu úžasná hudba, skvělá kamera a zajímavý vývoj charakterů hlavních postav. Prostě Vincenzo mě dostal více, než jsem na začátku čekal. ()

bulinka

Potom ako ma Song Joong-Ki nadchol v Descendants of the Sun, tak som bola sklamala zo Space Sweepers a obávala som sa, akú postavu vlastne schytá v tomto seriály. Našťastie tu dostal opäť priestor vyniknúť a upútať pozornosť. Očakávala som, že Vincenzo bude nejaká psycho-thriller mafiánska dráma. Tak to aj začalo, neskôr ale pribudli akési komické, parodické prvky. Neviem, prečo sa tak rozhodli, či aby odľahčili seriál a nebolo to také temné a čierno-biele, veď aj v živote stretávame takých exotov ako boli ľudia z Kumgy. Keď som prešla niekoľkými dielmi, ktoré sprevádzali spomínané komické scény, opäť príbeh zvážnel. A v 16 diely mi aj slzy vyšli. Vincenzo (Song Joong-Ki) rozhodne nepatrí k prchkým, vášnivým, výbušným postavám. Je rozvážny a vždy si všetko 2x premyslí ako aj to, či riešiť situáciu osobným súbojom. Veľmi sa teda nebije, no keď už, tak je to lahôdka pre oči. Trochu som bola prekvapená, že sa vlastne nechal v prvom diely hneď omámiť a okradnúť, nakoľko mi prišiel ako niekto, koho len tak ľahko nedobehnete. A stále nechápem, kde bral tie rovnaké zapaľovače. To aby ich mal celý kufor. Fanúšikovia romantických scén si toho veľa neužijú. Nakoľko ale predsa vzniká puto medzi hlavnými postavami, myslím, že tvorcovia mohli dať o trošku viac priestoru pre ich prejav citov a blízkosti. Keď už nie zo strany Vincenza, čo je pochopiteľné, vzhľadom na jeho minulosť a život, tak Hong Cha-Young, ako žena mohla viac prejaviť svoju náklonnosť k nemu.  Musím povedať, že som si aj niekoľko vedľajších postáv obľúbila a páčil sa mi ich vývin (Mr. Ahn a hlavne Han-Seo, Mr. Cho). Záporné postavy boli zahraté bravúrne. Verila som im to. A holubí kamarát bol super nápad :D. Kiežby aj tie naše sídliskové mali viac rozumu. Celkovo za mňa seriál super, dopriala by som mu viac dobrých pesničiek do soundtrack-u. Hoci to vyzerá, že som niektoré veci skritizovala, beriem ich ako autenticitu seriálu, a že bol natočený podľa predstáv tvorcov. ()

warha

Foxteriér Vincenzo! Po dlouhé době opravdová zábava a kvalitní seriál. A vím jak dokáže být "Inzaghi" otravný, každý ráno řeším stejný problém. ()

Faethorius

Typický mix juhokórejského humoru, akcie, brutality so skvele vybratými hercami. Aj keď má každá časť cca 80 minút tak to stojí za to. Niekoľko dní budem mať na mysli slovo Vincenzo. ()

Petrmachovec

Když jsem začal sledovat seriál Vincenco, překvapil mě hned opravdu zdařilý úvod, přeci jen, i přes vysoké hodnocení jsem měl strach, avšak byl jsem nadšený, alespoň polovinu prvního dílu. Hlavní slabinou seriálu je totiž humor, věc velmi subjektivní, avšak jak podle komentářů vidím, která vadí dosti lidem. Humor je velmi otravný a nevtipný, zasmál jsem se za seriál opravdu jen jednou. Můžete chválit krásnou kinematografii, pravděpodobně dobré herecké výkony, alespoň na asijský styl hraní, který mi moc nesedí a poměrně originální nápad, ten je však pouze nápadem a zbytek děje je opravdu klišé. Odhalení zlého záporáka je zajímavé, avšak postava není do momentu odhalení dostatečně vybudovaná a tak to celé smrdí. Další problémem je "zabíjení" postav či jejich zachraňování před smrtí. S omluvením, aby člověka před nájemnými vrahy zachránili doslova holubi, je prostě debilní. Zbytek záporáků není moc zajímavý, možná zajímavě vypadají a působí, ale nakonec jsou všichni stejní- zlí, násilní a bez motivace. Trpěl jsem, abych seriál dokoukal a vůbec jeho kladné hodnocení nechápu, asi holt, prostě nerozumím filmu a nemám náladu, čas ani trpělivost Vincenza a jeho trapné a nesympatické postavy, které se rádoby snaží být drsné, avšak dosahují pouhé trapnosti, slovu, které bohužel tento seriál, seriál, jenž mohl mít potenciál, krásně vystihuje, znovu sledovat a zjistit, co lidé na tomto skvostu milují. ()

moikan odpad!

Trápne afektované a bombastické s infantilným humorom- presne ako hlavný hrdina s detinskou tváričkou. Ako paródia by to ušlo, ale ani tu nebol potenciál plne rozvinutý. Plné nelogických a neuveriteľných scénok. SPOILER :  Trápne prvoplánovo bola podaná scéna so zabitím brata, keď "neohroziteľný" a "bystrý" Vincenzo ho nechá napospas a sám hladká právničku. A to dvakrát po sebe. Jediná scéna, ktorá ma upútala originálnosťou bol umelecký protest / performance pred budovou súdu. Inak celkom ako  argentínska telenovela. ()

Petr.Tesar

Tak tohle byla neskutečná jízda. Vincenzo je charismatický a drsný italský hřebec který se nezalekne ničeho a nikoho a se vším se vypořádává po svém a dělá to ve velkém stylu a obyvatelé bytovky byli taky nejvíc top a díky nim nechybí vtipné a úsměvné momenty které to krásně celé odlehčují. Záporák v podaní Taecyeona je fakt skvělý a neskutečně si tu roli užíval koneckonců byla jeho první na opačné straně barikády a fakt mě mile překvapil a o jeho angličtině ani nemluvím. Korejci opět nezklamali a pokud přetrpíte první epizody dostanete nálož toho nejlepšího co Korejci nabízí a za mě zasloužený plný počet a ne těch 20 epizod není moc . ()

Koreangirl

Upřímně jsem se roky vyhýbala tomu, že se na seriál podívám. Nehledě na to, že jsem strašnou dobu odolávala platformě Netflix. Celkově můžu hodnotit seriál jako velmi překvapivý. Nevěřila jsem tomu, že zvládnou dobře zachytit italskou náturu a hlavně, že herci zvládnou komunikovat v italštině. Song Joong-Ki mě samozřejmě mile překvapil nejen perfektní italštinou ale i jeho angličtinou, kterou tam také hojně užíval. Velký respekt všem na setu, že to zvládli. Dalším plusem byla hudba, která podtrhovala děj a přidávala mu na dramatičnosti. Beze srandy si pouštím playlist ost Vincenza skoro každý den. Velmi mě překvapil Ok Taecyeon, kterého obvykle znám ze seriálů, kde hraje klaďase, ale tady ztvárnil záporáka tak přesvědčivě, že jsem musela sbalit plakát 2PM, ve kterých působí mimo hereckou dráhu. Další plusové body uděluju za správnou prezentaci mafie a hierarchie. Kápo umřel, nastoupil druhý v pořadí, jeho syn, ten rodinný podnik totálně potopil a consigliere, že je třetí v pořadí. Dokonce bylo znát, že se nechali inspirovat Neapolskou mafiíí. (Ne, že bych byla expert, ale sem tam se nadchnu pro pár věcí.) U pár dílů mě zamrzelo, že neukázali na konci dílu náhled další epizody, jak jsem byla zvyklá ze sledování jihokorejských seriálů. Ale nestálo mi to za strhnutí hvězdičky. ()