Parta vyvrhelů pomáhá doktoru Watsonovi a jeho tajemnému společníkovi Sherlocku Holmesovi s vyšetřováním série nadpřirozených zločinů ve viktoriánském Londýně. (Netflix)

Cervenak

Prvé štyri časti som si dosť užíval, v každom z nich "decká" vyšetrujú nejaký nadprirodzený prípad, kulisou je ponurý viktoriánsky Londýn s dickensovskými motívmi, k tomu nečakane šťavnaté gore a celkovo strašidelná atmosféra, až mi to pripomenulo klasiku môjho detstva Young Sherlock Holmes, u nás premietanú pod názvom Pyramída hrôza. Potom koncept prejde na jednu dejovú líniu a zvyšné štyri časti sa rozdrisnú do únavnej a dokonale nezaujímavej brečky, ktorá by bola ako-tak, keby sa zhrnula do jednej či dvoch častí, ale takto to pôsobí dojmom, že dramaturg zodpovedný za prvú polovicu sezóny dal výpoveď a zvyšok doklepávali len tak náhodne. Veľká škoda, takto mi z toho zostal pocit, že ani netúžim po druhej sezóne. ()

Nevka

Bože, tady zase někdo dělá z komára velblouda. Jasně, je to celé hyper-korektní záležitost, která se jako celek snaží být takovým wannabe Ritchiem (městská Lidl verze krále Artuše a Sherlocka s Downeym)... Ale ve finále to není o nic horší než většina podobných projektů určených pro pubertální diváky. Máte tady týpka, který si hraje na Lewise z Ant-Mana (a nesnaží se to skrývat), silný ženský (asijský) charakter, její sympatickou sestru s nadpřirozenými schopnostmi (ta mě docela baví), krasavce z řad šlechty a týpka, který s Asiatkou a krasavcem tvoří něco jako milostný trojúhelník. Prostě nic, co byste v seriálu, který se dá s klidem zařadit pod young adults nečekali. Problém nastává ve chvíli, kdy má scénář dávat nějaký smysl. Jo, občas se dočkáte příjemně nečekaného gore nebo scény se slušnou atmosférou, ale ke všemu dojdete tak nějak náhodně, a mnohdy i bez větší logické posloupnosti. Žánry i příběhové kličky si tady prostě dělají co chtějí. Ve finále si však umím představit, že to cílovku bude docela bavit. Troufám si říct, že The Irregulars je na tom pořád o něco lépe než třeba Prokletá. Tento komentář jsem původně psal k první epizodě, ale pak jsem si řekl, že to mezi ty zbytečné "odpady!" chce vnést do případu trochu světla. ()

D.Moore

Young adult fantasy z alternativní verze staré dobré Anglie, ve které se rozbujela černá magie? Proč ne, jako jeviště je to více než lákavé. Věčná škoda, že se po té scéně ale neprocházejí lepší postavy a že jejich příběh jako by neměl jasno, o čem chce vlastně být. Z pětice hlavních hrdinů jsou zajímaví maximálně tři, nicméně případy, které dostávají od Watsona (ano, je to alternativní fantasy Anglie, takže se nezblázněte z barvy jeho kůže, protože to ostatně není jediná změna), jsou až překvapivě temné a zajímavé, a škoda, že jejich řešení už taková úplně nejsou. No nic. Obrovský kvalitativní skok nahoru pro seriál znamená pátá kapitola, která konečně přivádí i (skvělého - a taky jiného) Sherlocka Holmese, jenže závěr seriálu zase spadne do průměru, když se až moc okatě snaží být jako To a pokouší se marně přesvědčit, že i ty postavy, na kterých doteď vlastně nesešlo, nějaký smysl mají. Je to škoda, mohlo to být mnohem lepší. ()

misterz

Začiatok bol celkom sľubný, pokiaľ sa riešili tie jednotlivé záhadné úmrtia, tak to aj trochu bavilo. Akonáhle sa však k tomu začala nabaľovať hlavná myšlienka celého príbehu a osobný príbeh postáv, tak to paradoxne začalo otravovať. Ani po hereckej stránke to nebolo bohviečo. Ešte šťastie, že výprava bola priam pastvou pre oči. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

AppleCore odpad!

Když žádnej z tvůrců nemá tušení, co vlastně dělá, ale dělají to dál, protože na to mají peníze, nemůže z toho nikdy vzejít dobrá show. Tvůrcům chybí jakákoliv sebekritika, dramaturga si zřejmě nenajali, o herectví vědí pramálo a hudebním vkusem jsou na úrovni patnáctiletejch puberťáků. Proto divák musí sledovat horor, fantasy, thriller, krimi, drama a komedii v každý jedný epizodě, doprovázený soundtrackem složeným z popu, techna i dubstepu, aniž by to dávalo byť sebemenší smysl. Ani po dnešním stand-up vystoupení v poslanecký sněmovně si nemyslim, že by českej národ byl natolik zoufalej, aby se tohle komukoli líbilo. The Irregulars nejsou styloví, jenom úplně hloupí. ()

rikitiki

Takové bu, bu, bu pro mladé náctileté. Přesvědčivé lokace a výprava, ale herecké výkony, kupodivu - na britský seriál, hluboce podprůměrné. Historky o silách temnoty atakující Londýn 19. století nemají žádné vyústění a vysvětlení, jen tak visí ve vzduchu. Partička mladých z ulice vypadá, jedná a mluví, jako by snad každou chvíli chtěla zahájit třídní boj. Vztahy mezi postavami nedávají smysl a mění se každou chvíli. SHRNUTÍ: Pokud máte doma mladého teenagera, tak mu to pusťte. ()

Suzie05

Myšlenku to mělo docela dobrou, ale to je tak všechno... Provedení k pláči, obsazení hrozné a multikulti ve viktoriánské Anglii, to už je opravdu jen třešnička na dortu. ()

kaylin

Problém seriálu „The Irregulars“ není v tom, že je hyperkorektní, ale je tam problém v tom, že je hyperpředvídatelný. Na první pohled to vypadá všechno hezky, produkčně seriál nezklame, ale ve skutečnosti nemá seriál čím překvapit a dobrá hororová atmosféra je rozmetána vypravěčskými klišé, kdy snad ani jedna postava nemá skutečně zajímavý vývoj. Možná jedině Watson. V konečném důsledku je mi skoro líto, že si museli tvůrci vzít na paškál známé postavy, že prostě nestavěli na vlastních. ()

Trevor

Jednavec je trauma Netflixu zo Sira Arthura Conana Doyleho (okrem tejto brečky ešte Enola Hoomesová), druhá vec je politická korektnosť so Štátmi liberálnymi na večné veky -lgbt traktorista a mladé sebacedomé násťročné vyšetrovateľky náš vzor!!! a treťo pokus vytvoriť Alienistu pre tínedžerov, ktorého však v priebehu tak nejako zmeníme na pokus o Stranger Things v kombinácii s Darkom. Ak by mali tvorcovia akýkoľvek ucelenejší koncept dajme tomu, v každom prípade trauma z čítania príbehov o Psovi Baskervillskom muselabyťna Netflixe riadne. V poslednej epizóde to ešte viac zaklincovala katolícka mníška. Snáď to zožalo rovnaký úspech ako na čsfd aj vo svete a Trhlina sa už vo viktoriánskom Londýne neotvorí... ()

IceQueen

Keby exhumovali zvyšky Sira Arthura Conana Doyla, na vnútornej strane veka rakvy by našli hlboké škrábance, ako sa zdesený Sir pokúšal vyhrabať z hrobu, odhodlaný zabrániť sodomizácii postáv, ktoré stvoril... Odhliadnuc od tradičných nešvárov súčasnej filmovej a televíznej tvorby, sú The Irregulars neškodnou, aj keď dosť jednoduchou, niekedy až hlúpou zábavou pre mladšie, alebo duchom mladé jedince. Prípadne, keď na Netflixe momentálne neviete nájsť nič lepšie. Seriál je trošku podhodnotený (toho času 34 %), ale to je možno spôsobené nedostatkom autorskej fantázie vytvoriť si svoje vlastné, originálne postavy a kur... nevhodnými úpravami tých existujúcich. ()

M.i.k.e

podle hejtu,který Irregulars doprovází by se mohlo zdát,že tahle série bude velký průšvih...Není...nicméně ani není ničím co by nutilo polykat díl za dílem a těšit se na další řadu (která stejně nevznikne).První polovina,kdy se řeší jednotlivé případy je solidně zábavná,ale ve chvíli,kdy se děj překlopí do řešení jedné linie s trhlinou a začnou se kupit family issues je to o poznání slabší.Moc tomu nepomáhá ani fakt,že tvůrci moc nevědí co chtějí a tak v jednu chvíli tu máme slušnou atmosféru s pár drsnými momenty a pak se z toho z ničeho nic stane young adult tuctovka,jakých jsou mraky.Přítomnost známých jmen jako Sherlock nebo Watson pak není ničím proti ničemu a příběh by bez větších problémů fungoval i bez nich....60% ()

filmmovier

Ne. Ani by mi to moc nevadilo, kdyby ten seriál byl dobrý, jenže on není. Musí se mu ale nechat, že je velmi dobře natočený a místy i příjemně temný s opravdu dobrou atmosférou... ale jen v první polovině. Pak už to bylo čím dál horší, a i předtím mě to bavilo díl od dílu méně. Fakt je to pitomé. Nehledě na multikulti obsazení (včetně multikulty sester, které jsou ale obě opravdu hodně fajn), černého Watsona (který rozhodně v pohodě není - a nejen proto, že je černý, ale také proto, že je protivný a nemá s Watsonem vůbec, ale vůbec nic společného). Protivný a nejhorší za hodně dlouhou dobu je i sám Sherlock Holmes, který kvalitu rozhodně nezachránil (v což jsem doufal) a ani ty snové a vidinové scény mě nebavily. Nehledě na stupiditu scénáře. Na druhou sérii se rozhodně nepodívám, ale každopádně Netflix plodí mnohem horší záležitosti (mrk, mrk, Prokletá) a vizuálně je to skutečně povedené, včetně krásně zachyceného dobového Londýna, což já jsem vždy schopen ocenit. Ovšem ani jako fantasy, ani jako detektivka, ani jako rodinné drama to prostě nefunguje. Nefunguje ani humor a moderní soundtrack je absolutně mimo a nehodící se. Pro cílovku a lidi, kterým je Sherlock Holmes úplně ukradený, to ale může být dobré, a věřím tomu, že je. Já nejsem ani jedno, ani druhé. 50%. ()

3 AM Code

Slabota. Asi nejvíc tomu škodí, že se tvůrci zjevně nemohli rozhodnout, kdo je jejich publikum. Dětské postavy a často úplně naivní děj vypadají, jako že to je Scooby Doo pro 21. století. Sem tam dospělácké gore by zase chtělo být pokračovatelem Penny Dreadful. Ve výsledku to malí špunti neuvidí kvůli přístupnosti, a náctiletí a dospělí se budou chytat za hlavu nad tou dětinskostí. ()

psychoJoa

Vůbec nechápu to celkově nízké hodnocení. Ano, nebyl to nejlepší seriál, ALE byl teda mnohem lepší než ty, co dostávají i 50%. Jako “slátanina” mnoha žánrů fungoval dobře (až na poslední díl, který tvůrci zakončili zkratkovitě...), hudba nebyla špatná, herecké výkony byly přesvědčivé a příběh se mi taky líbil. Mnoho komentářů se zde zaměřuje především na zpracování Sherlocka a Watsona - ti ale nejsou ztěžejní a mě osobně jejich ztvárnění nijak nervy nedrásalo (výjimečně ani fakt, že je Watson hrán černochem). První 4 díly jsou nejlepší z celé série, protože jsou zaměřené na jednotlivé případy. Zbylé 4 díly se věnují hlavní zápletce s trhlinou a tato část už trochu pokulhávala. Shrnuto, podtrženo - není to nejlepší počin, ale z těch teen-fantasy seriálů je to ještě ten lepší! ()

iXtr3m3

Prvé štyri časti boli ako zaujímavá viktoriánska variácia na Akty X. Potom nastúpil ucelený dej a zrazu to padlo do menej výraznej roviny, ktorú síce ťahali z podpriemeru celkom slušné emócie, ktoré vo finále mali svoju váhu, ale viac sa zároveň aj ukázal fakt, že rozpočet sa minul na zaujímavé kulisy a prvé štyri časti a potom to šlo dolu kopcom. Škoda premárneného potenciálu, pretože už roky čakám na niečo ako Ligu výnimočných, tak snáď The Nevers budú na tom lepšie. ()

tenebrae86

The Alienist pro puberťáky. Tolik odpadů tady moc nechápu, nicméně také po prvním díle hodnotím pouze jako těžký průměr a označuji za slátaninu. Detektivka, drama, horor, fantasy, od všeho něco až mi to přišlo strašně přeplácané. Prostředí viktoriánského Londýna je fajn, ale atmosféra je příliš řídká a scénář zoufale nepůvodní. Celou dobu jsem měl pocit, že jsem to už někde viděl. K tomu ještě připočítám příšerný soundtrack, nesympatické až otravné postavy a mám jasno, že se ke druhému dílu už nedostanu. ()

Bozvav

Děsná blbost, která nemá s Sherlockem ani zbla společného. Pouze banda dětí z různých koutů světa, běžně se poflakující po viktroiánském Londýně řeší nadpřirozené sračky. Na hraně s odpadem. ()

Untentrauer

Proč do toho museli zatahovat SH? Je to pěkně natočená hororová detektivka. Mám rád Anglii Viktoriánského období. I ta Asiatka je dobrá rajda....Ale SH mám radši a zde ho zprasili. Nechápu proč si nešli svou vlastní cestou. Nicméně se opravdu nedá popřít kvalita. Některé díly a nápady byli prostě skvělé. ()

helraiser

Když si odmyslíme gender a raso nesmysly takto bylo koukatelné a místy i zábavné mystery odehrávající se ve Viktoriánské Anglii. Rozhodně to nebyla ztráta času, jak bych po takové kritice čekal. Příběh a jednotlivé postavy byli fajn, jen škoda toho konce, ale co se dá dělat.za mě slušná odreagovačka. ()