Apokalypsa: Hitlerovo ťaženie na Západ 1940

• Česko Apokalypsa: Hitlerův výpad na západ (viac)
Francúzsko, 2021, 1 h 46 min (Minutáž: 53 min, Alternatívna 2x52, 2x43 min)

V máji 1940 sa Adolf Hitler rozhodol zaútočiť na západné krajiny Európy. nacistické tanky a lietadlá ničili mestá a dediny Belgicka, Holandska, severného Francúzska. V Dunkirku, malom mestečku na pobreží Francúzska, sa zhromaždilo 330 tisíc britských a francúzskych vojakov na úteku pred Hitlerom. Hitler vstúpil do Paríža a jeho lietadlá rozsievali smrť nad celým Anglickom... Otázka bola jednoduchá: Bude Hitler pokračovať v Blitzkriegu ďalej? Uvrhne celý kontinent do apokalypsy? (RTVS)

slunicko2

Hitlerovo tažení na západ na jaře 1940 přehledně a stručně. .                  .                .                                      .                                                                                                                  .                                                                 .                                                                                                        .                                                                                                     .                                                                                                       . ()

Shakers

Ďalší dokument s cyklu Apokalypsa a musím uznať, že aj keď veľa informácii som o Hitlerovom ťažení na západ (Holandsko, Belgicko, Francúzsko) vedel, stále sa nájde niečo čo počujem prvý krát. Navyše toto je téma, ktorá je pre mňa vždy zaujímavá a archívne kolorované zábery tiež potešia. 85% - 4* ()

*CARNIFEX*

Bez ohľadu nato, že sériu dokumentov pod názvom APOKALYPSA považujem za jednu z najlepších vôbec, tak dve mini série, ako: “Hitler mieri na Západ / Východ”, je jedna z najslabších. Netvrdím, že sú zlé, no k danej téme, sú ďaleko lepšie. Z úcty a rešpektu (4) pre oba. ()

sportovec

Připomenutí appeasementu-smiřovačství tady vyznívá zvlášť smradlavě v souvislosti s mnichovským teroristickým aktem. Někdy je politika zvláště odpudivá. ()

Arsenal83

Zaujímavá, hoci nie úplne najlepšia Apokalypsa. Má menej zaujímavých či nových faktov. Ale pekné kolorizované obrázky stále diváka viac pritiahnu k udalostiam druhej svetovej vojny ako k niečomu reálnemu, blízkemu. Dobre bolo poukázané aj na to, že kým Hitler nezaútočil na západ, tak ten s ním bol vo vojne len formálne, preto to Angličania nazvali čudnou vojnou, Francúzi smiešnou vojnou a Nemci vojnou posediačky. Na tento postoj západu by sa nemalo zabúdať. Kým im vyslovene nehorí pod zadkom, neurobia toho veľa. ()