MI5

Veľká Británia, (2002–2011), 77 h 40 min (Minutáž: 50–59 min)

Tvorcovia:

David Wolstencroft

Peter Firth, Nicola Walker, Rupert Penry-Jones, Miranda Raison, Hermione Norris, Matthew Macfadyen, David Oyelowo, Richard Armitage, Raza Jaffrey (viac)

Oficiálně jsou bezpečnostní služba, neoficiálně MI5 nebo prostě jen "pětka". Jejich hlavní úkol: bránit národní bezpečnost Británie. A bezpečnost země může být ohrožena čímkoli. Mezinárodním terorismem, rasismem, fanatismem nejrůznějšího druhu... S tím vším je zapotřebí bojovat - a oni s tím bojují. Nejužší výběr: dva muži, jedna žena a jejich šéf. Tom, Danny, Zoe a Harry. Oddělení je samozřejmě mnohem rozsáhlejší a na některých případech nejen může, ale i musí pracovat větší tým. Tihle čtyři však tvoří jeho páteř. Čtyři lidé, kteří se v zájmu vyšších cílů museli vzdát mnohého, bez čeho si většina z nás nedokáže svůj život představit: rodiny, lásky, zázemí klidného domova. Protože člověk, který se bojí o své nejbližší, je strašně zranitelný. A protože jejich nejbližší by mohli na jejich práci krutě doplatit. Je jen jedna cesta, jak mít obojí - práci i domov: dvojí život. Ani to ovšem není záruka bezpečí. Protože i oni jsou jen lidé a život, který dnes a denně nasazují, mají jen jeden... (oficiálny text distribútora)

ladynka

To co možná někdo považuje u Spooks za chybu, vidím já jako přednost - neexluzivita prostředí, realisticky působící práce agentů bez přebytečných udělátek, řeší se tu reálné hrozby, podstatnou část každého dílu tvoří dialogy, kde se probírají konkrétní věci (minimalizace frází a proslovů o nutnosti chránit rodiny, stát a tím i svět). Je to prostě práce, i když v případě těchhle agentů něco jako adrenalinový sport. Taky tu poměrně často chcípají důležité figury, případně se jim děje spousta ošklivých věcí a díky tomu nejednají mnohdy zrovna košer. (Konec 8. série). 9. série je oproti předchozím až příliš vykonstruovaná v zápletkách, nicméně akce, napětí a postavy mají pořád chvályhodný standard. ()

Ilicka

Pokud mohu soudit podle zatím jediné série (7.), tak jsem náhodou narazila na vynikající špionážní seriál z prostředí MI5, výborně natočený a výborně i zahraný s napínavými zápletkami, jak epizodními, tak celosériovou, která vyvrcholla takovým způsobem, že si do uvedení osmé série budu kousat nehty a mezitím zkouknu šest sezón předchozích. Obrovské plus za postavu Lucase Northa v podání charismatického R. Armitage. ()

dr.fish

Tady je v hodnocení každá rada drahá. Je tu občas hodně brilantní díl, jenže následuje zase třeba hned po tom díl slabý. Celý seriál je tak trochu jako chodec na laně, nad propastí. Sotva se drží jen tak tak. Na hraně sledovatelnosti. První série je zajímavější, protože tak trochu dělá do politcké situace, pak to ale jde víc do psycho polohy a to není můj šálek kávy. 70% ()

jasiska

Spooks je prekvapivo zaujímavý seriál. Aj keď by sme si mohli myslieť, že to je niečo, čo tu už milionkrát bolo, spravené oveľa coolovejším spôsobom Američanmi, nie je to tak. Spooks nie je americky akčne coolový, ale to ho práve robí o to uveriteľnejším a realite bližším seriálom. A neznamená to ani, že by nebol napínavý. Páči sa mi, aký priestor je venovaný jednotlivým postavám, aj to ako je postupne budovaný každý diel a jeho zápletka. Nepáči sa mi, že rušia moje obľúbené postavy - Tom Quinn je len jeden...:-( ()

Tyler

Konečně další netradiční seriál na našich obrazovkách! Možná si myslíte, že víte hodně věcí o britských tajných službách a o tom, jak žijí jejich agenti a co mají vlastně v popisu práce...Tenhle seriál vás vyvede z omylu. Skvělé scénáře s bravurně vykreslenými charaktery umně vytvářejí atmosféru boje o národní bezpečnost, a ač tahle hra není vůbec jednoduchá, ani na chvilku se v ní neztatíte...Obrovským plusem je také pohled do soukromí agentů, o tom jak jej ovlivňuje jejich práce, v níž je jejich posláním v podstatě neustále lhát...Takže vám všem radím, nebojte se a v ten správný čas si zapněte ČT...Nedávno Česká televize skončila s vysíláním po druhé řadě (BBC právě natáčí třetí )...Původně jsem psal komentář ještě v průběhu druhé série a dal ****, ale po posledních pěti dílech (obzvlášť tom posledním) musím hodnocení nekompromisně zvednout na *****. Teď se jen modlím, aby ČT v budoucnu odvysílala i třetí řadu...Btw v první epizodě druhé řady, celkově sedmé, si zahrál výbornou roli balkánského teroristy Karel Roden. ()

• Tato řada získala cenu BAFTA za nejlepší seriál roku 2002, na tento úspěch navázali tvůrci dalšími díly. (ČSFD)
  • Skladatel Jennie Muskett se postaral o hudbu k 1.-4. radě, Paul Leonard-Morgan pak složil hudbu k 5.-10. řadě. (BLANIK.)

Ridley Scott nechá vyhrát fašisty

Ridley Scott nechá vyhrát fašisty

11.10.2010

Zatímco probíhá boj o dvoudílný prolog k Vetřelci (studio 20th Century Fox chce přístupnost PG-13 a rozumný rozpočet, Scott trvá na tvrdém R-ku a rozpočtu 250 miliónů pro oba filmy... a chce si… (viac)