Královna barbarů

(neoficiálny názov)
  • USA Barbarian Queen (viac)

Bloňďatá sexbomba (Lana Clarkson) se se svou kamarádkou (Katt Shea) a sestrou (Dawn Dunlap) snaží pomstít zloduchovi za to, že jí překazil svatbu, vyvraždil vesnici, zprznil ženy a snoubence odvlekl do otroctví, aby tam zápasil jako gladiátor. (PetrPan2)

majo25

Fantasy-akčné béčko, v ktorom sa paradoxne fantasy prvok (kúzla ani nič podobné) nevyskytuje. Príbeh je jednoduchučký - pomsta a zároveň záchrana svojich druhov. Súboje, teda to, čo malo popri polonahých teenkach nalákať najviac, sú tu totálne sfušované až hrôza a skôr by sa dali prirovnať k jemnému a pomalému baletu. Pripravte sa na to, že chudučké 40-kilové teenky tu pomaly hravo zvládajú 100-kilových chlapov, samozrejme sú pritom plne upravené a odchlpené (k tomu ešte aj málo vyvinuté). V 80. rokoch, čiatočne aj v 90. rokoch sa podobných filmov točily stovky a tento pokojne môže ležať prachom. Nemá ani na podobné béčka typu Deathstalker. Hodnotenie: 25% ()

Pecival

Totalní béčko, které boduje záporákem takřka Zemanovského rázu, sličnými (často poněkud nahými) bojovnicemi a velmi příjemnou délkou. Proto za tři. Ten konec, kdy Zeman veme meč do roku a jde si to rozdat s hlavní (výjmečně oblečenou) geroj-bábou je k nezaplaení. A taky hodne fajnové znásilnění, kde ženská donutí svého trýznitele uvolnit pouta skrípnutím jeho ... ehm ... nástroje. No neberte to :) ()

Bobik9

Je to pro mě fakt překvapivé, jaké filmy se v osmdesátkách mohly točit. Ještě zábavnější je, když tady na csfd vidím v podobných filmech Percyho Jacksona. K filmu samotnému. Příběh je hodně jednoduchý, budiž, to by se ještě dalo, ale ty dialogy jsou totálně debilní. Herecky je to tragédie. Lana Clarkson je sice hezká ženská, ale sympatická moc není. Ostatní herečky nepobraly víceméně ani té krásy mnoho, natož hereckého umu. Korunu tomu nasazuje Frank Zagarino, který je podle mě naprosto nechutně oranžový a kenovský. Kdo hrál hlavního krále nevím, ale vypadal jako Zeman za mlada, takže vlastně dobře obsazená role. Potom nejde nezmínit ty dementní bojové scény. Asi jsem ještě nikdy neviděl horší. Meče byly tupé, bůhví z jakého materiálu, podezírám plast. Jakmile se pralo více lidí najednou, tak hodně komparzistů nevědělo, co dělat a tak jen postávali s mečem či sekerou a koukali kolem sebe. Pohybově to nezvládal jediný herec a dokonce mi přišlo, že se u těchto scén většina přiblble smála. Co bylo dobré. Tak především musím říct, že se mi moc líbilo prostředí, kostýmy a i kulisy. Myslím, že v dnešní profeministické době by ale poselství tohoto filmu mohlo docela sedět. Čtyři ženy (nebo kolik jich vlastně bylo) zachránily vlastně skoro samy celý svět. Nikdy se nepodlomily. SIlné ženy 21. století. Bravo. Tvůrci Wonder women by se mohli učit. ()

blackJag

Sword & Sorcery ve své specifické subžánrové odnoži, tzv. Boobs & Sorcery - opravdu ve vší parádě. Šlo v těchto filmech někdy o něco jiného, než o pomstu? A v druhém sledu o kozy? Buď si jak buď, trapné herecké výkony a běsně sesmolený scénář, vynahrazuje nadšení, slušná výprava, kvantum komparzistů (takový počet nemá k dispozici ani lecjaká dnešní produkce) a hudební doprovod (část od Jamese Hornera zazněla už ve starší Cormanově produkci BATTLE BEYOND THE STARS)... Dva aspekty posouvají v mých očích toto v pravdě nadšenecké dílko na zlatý střed - nikdy před tím (a hádám, že nikdy více) jsem neviděl únik hrdinky ze zajetí prostřednictvím použití speciální schopnosti ovládání vlastního poševního svalstva ("WAIT. WAIT. STOP SQUEEZIN´. TOO TIGHT.") a pak je tu ještě ta nanejvýš milosrdná stopáž. 50% ()

salahadin odpad!

Nemělo by to být naopak? Nebo zažily feministky v 80. letech skutečně velký boom? Tak či onak - ženy tu zachranují muže, bojují s mečem jako stokiloví nabušenci, protivníky jsou schopny nohou odkoupnout jako fotbalový balon, vedou povstání proti zlému předsedovi SNB a ještě k tomu záměrně odhalují dekolt a stehna, aby vypadaly dostatečně hot. Souboje jsou vůbec "úžasné", v bitevní vřavě jsem občas viděl chlápky, jak nevěděli, co mají dělat. Místo aby ty polonahé ženské rozsekali jak ve šrotovačce, tak dělají nesmyslné pohyby a věci. Totální hovadina nestojící na vidění. To jsem ale před projekcí nevěděl. ()