Jan Koller

• Česko Jan Koller: Příběh obyčejného kluka

Príbeh Jána Kollera sa radí medzi svetový unikát. Veľa prestížnych zahraničných platforiem sa mu v minulosti venovalo a zhodli sa na tom, že story "Českého Honzu" je skutočnou rozprávkou, ktorá je asi už navždy nenapodobiteľná. Sympatický obor totiž celé detstvo, mladosť a začiatok plnoletosti nastupoval za amatérske kluby na dedinskej úrovni. Príbeh Honzu Kollera nie je len príbehom človeka, ktorý to nevzdal, aj keď mu nikto neveril. Je to tiež príbeh pre každého chlapca, ktorý dnes hrá na dedine futbal. Príbeh o tom, že rozprávky sa dejú a vždy musí byť motivácia ísť ďalej. (Continental film)

Vyrida

Tento dokument jsem vyhlížel už dlouho před jeho premiérou a děkuji všem kteří si dali tu práci na jeho natočení. Hrozně cením ony novodobé záběry přímo z míst, kde se vše před mnoha lety odehrávalo, raritní archivní záběry ze zápasů a také komentáře lidí, kteří u toho mohli tehdy být a tuto cestu s Honzou Kollerem prožívat. Ty dvě hodinky utekly strašně rychle a klidně bych snesl i delší stopáž. Škoda jen, že se streamovací distribuce ujalo pouze zatím české Voyo a né i někdo s větším dosahem ve světě... ()

TheSpearCZ

Když jsem uviděl během první třetiny filmu, kdy se odehrává drama ve Spartě a naopak docela schované, ovšem neopomenutelné angažmá v Belgii, ten styl jakým je dokument natočen, tak jsem si říkal, že tohle bude bomba - všechny ty highlighty ze starých i nových zápasů, včetně původního komentáře jsou naprosto parádní, to samé rozhovory s Honzovými bývalými spoluhráči a kamarády, to pak jen sestříháte a z pohledu režiséra to spolehlivě pracuje za Vás, jenže pak přišla vyloženě tvrdá facka na tvář všem filmovým kritikům, protože co možná funguje jako dokument na Voyu, tak jako celovečerní film do kina to z hlediska zpracování absolutně pohořelo. Sám Petr Větrovský potvrdil, že to má být právě celovečerní podívaná do kina, nad čímž se musím až pousmát, protože co dobře začalo, se později proměnilo v jednotvárnou až nezáživnou tvorbu, která vyvrcholila něčím, co jsem si snad ani nikdy nepředstavil, že uvidím dokonce i na české scéně, a to poslední čtvrthodinu, kam jako Petr Větrovský si stihnul dovolit vyslat podprahovku na Penny, bezcenné interview s Janem Krausem, u kterého člověk silně pociťuje, že slouží jen jako výplň zbytečně dlouhé stopáže a neopomenul ani během celého filmu nám servírovat Marka Ztraceného s jednou (a za mě otravnou) písní, která se do fotbalového dokumentu, ale opravdu nehodí. Z úcty ke krásné kariéře Jana Kollera a již výše zmiňovaným pozitivům tomu dám za tři, ale pro Petra Větrovského mám hvězdu jen jednu a vracím toho facana, protože takové zpracování je plivancem na téhle krásné kariéře našeho výjimečného fotbalisty. Čisté 3* ()

Spiker01

Před dokumentem Jan Koller strašně historek vyprávěl v nejrůznějších rozhovorech, takže už mě to zas tak moc nepřekvapoval...avšak pořád se jedná o naprosto akurátní dokument, ničím samozřejmě významný, ale za to o slavné fotbalové osobnosti, jež si zaslouží, aby si široká veřejnost připomněla jeho příběh. ()

*CARNIFEX*

Vždy bol môj favorit. A presne takto ako ho vykresľujú v tomto dokumente, presne takto som ho vždy vnímal. Ako veľkého Janka s veľkým srdcom, ktorý sa napriek neľahkému osudu predral až na samý vrchol. Často dojatý počas celého dokumentu s jasným odkazom: "prajem Ti všetko len to najlepšie Janko .." ()

Figu

Co si budeme povídat... Je to těžce přitažený za poslední zbytky chlupů na palici Jeníka a dokreslený to je taktéž solidně! Klasická brnkačka na city a pasáže k dojetí diváka nemůžou chybět. Nicméně forma jakou je to natočený a celkově ta omáčka okolo Dina na mě působí skvěle a funguje na jedničku! Navíc já jako milovník fotbalu a to samozřejmě hrdě toho českýho, nemůžu nikdy jít proti Jendovi, kterej patřil do té top nejlepší a nejslavnější generace českýho nároďáku a dokonce celá hra byla strategicky postavená především na něm, na jeho sklepávačkách a gólech. Jsem opravdu upřímně šťastnej, že mě tihle borci v životě neminuli, že jsem je mohl pospolu sledovat a že jsme tady u nás někdy takovou reprezentaci měli! 90% ()

• Během závěrečných titulků běží scény z natáčení. (griph)
  • Větrovský spomína, že počas covidovej pandémie v roku 2020 sa nemal ako stretnúť s Kollerom, keďže reštaurácie boli zatvorené. Preto si spolu kúpili izbu v hoteli, kde ho presvedčil, aby o ňom nakrútil film. (Biopler)