warrenur

Kto nebol u policie, ci u rozviedky, ten bol bachar v gulagu. Drsna ruska Sibir. V tom case, a zrejme i teraz, "rozsireny policajny aparat". Pribeh zatial fajn. Vysvetlenie tych svetielok dufam, nemyslia vazne. :) ()

honajz2

Rekonstrukce výpravy skončila, vracíme se k vyšetřování. Sice ne čistě, flashbacky z války opět nechybí, ale i přes to to celé zajímavě graduje, napětí a atmosféru to pořád má silnou a nejspíš se už definitivně vyřadily veškeré nadpřirozené možnosti. A co mě taky překvapilo je to, že tu Rusáci do sebe celkem dost ryjí. Jsem ale zvědavý, kam se to posune dál, protože mám po tomhle dílu pocit, že už je odkryta spousta karet a možná přijde i nějaká ta vata, protože už moc nebude o co hrát. Ale třeba se pletu... 4* ()

Cheeter

Mám radši tyto epizody z vyšetřování než ty, co přímo rekonstruují děj. Opět tu máme narážku na válku, opět tu máme staré dobré známé z války. A opět si musím trochu povzdechnout, byť už tu největší fantazii snad máme za sebou, nebylo to nutné do seriálu vkládat. A i těch náhod začíná až moc. ()

janesX

Osobný život pána majora ma (pri všetkej úcte) veľmi nezaujíma. Ale akonáhle sa dej presúva do vyšetrovania, už je to dobré. A spomienky na vojnu - ešte lepšie, alebo minimálne tiež tak dobré. Aj keď najviac ma bavia čiernobiele epizódy, stále je to nadpriemer, o tom niet pochýb.  V tridsiatej minúte sa stalo niečo, čo ma nesmierne potešilo. Zaznelo tu totiž jedno obyčajné slovo, slovo na ktoré čakám v každom dokumente alebo videu na youtube zaoberajúcom sa touto "záhadou" a nikdy sa ho nedočkám. To slovo je pažba (resp.úder pažbou pušky) a má súvislosť so smrtelnými zraneniami takmer všetkých členov Ďatlovej výpravy, o ktorých sa všade hovorí ako o záhadných. No konečne (povedal som si), bez ohľadu na to, kam povedie vyšetrovanie (možno bude zmarené), tohto slovíčka som sa už aspoň dožil. A tento seriál môže byť hociaký, no nikto mu už neuprie to hlavné - že je seriózny. A že všetky ostatné videá a dokumenty ktoré som o vyšetrovaní smrti Ďatlovcov videl, posiela už teraz jediným kopancom do riti. 72,5%. ()

Necrotongue

Epizody s majorem Kostinem mě zatím ničím nezklamaly. No, i když... Rusové většinou nemají ve filmech problém s výzbrojí z druhé světové, tady mi ale MG 42 až příliš připomínal Bren, ten zásobník byl nepřehlédnutelný. Ale to vlastně nebylo důležité. Atmosféra byla opět parádní, příběh se odklonil od hrozící vědecké fantastiky a vydal se racionálnějším směrem, což mě nemálo potěšilo, a znovu musím přiznat, že jsem od ruských tvůrců až takhle vydařenou záležitost nečekal. Nic proti nim, ale viděl jsem Epidemiju, která měla laťku posazenou tak nízko, že vlastně ležela na zemi. ()