Cheeter

Pořád si stojím za tím,  že ty návraty do druhé světové války by tu být nemusely. Nicméně zde dávaly největší smysl za celou dobu a děj vlastně moc nekazily. Takže do teď asi nejlepší část. ()

Necrotongue

Třetí epizoda mě bavila o poznání více než předchozí díl, za zatím nejlepší zatím ale stále považuji díl pilotní. Major Kostin zatím vede nad Igorem Ďatlovem 2:1 na účast v jednotlivých částech, takže ještě není mnoho materiálu ke srovnávání, přesto se už přikláním na majorovu stranu. Nezbývá mi, než doufat, že se výprava ve svém vyhrazeném čase nebude jen pomalu brodit hlubokým sněhem a že budou mít díly s ní větší spád. Ať už tak, či tak, pro tuto chvíli platí, že jsem po třech epizodách víc než spokojen a že mě Rusové opravdu příjemně překvapili. ()

honajz2

Tady mi došlo, že se mi vlastně všechny epizody zatím líbily stejně - všechny jsou skvěle natočené, všechny mají skvělou atmosféru a samozřejmě i napětí, ale pořád jsem si nebyl schopný zvyknout na ty flashbacky z druhé světové a i když se stopáž zatím postupně zkracuje, ne vždy ta epizoda funguje na sto procent. Ale pořád mě to baví sledovat, i když je to pojaté víc flashbackově, než bych uznal za vhodné... Slabé 4* ()

janesX

Drží sa to pekne nad vyšším priemerom a stále na tom neviem nájsť chybu. No ak by som jednu predsa len s hlavňou na spánkoch musel nájsť, bol by to asi práve vyšetrovateľ z KGB, major Kostin s jeho až príliš zidealizovanou postavou. Ale hlavná postava sa predsa musí páčiť, takže moja námietka sa hneď aj zamieta. Zatial stále neviem, na čo sú tu tie vojnové sekvencie, okrem toho, že to majú celé spestriť (alebo okrem toho, že si Rusáci chceli poriadne, ale tentokrát naozaj poriadne kopnúť do Nemcov). Ale to nič, tá kamera v nich je fakt dobrá! 72,5%. ()

Anianna

Viděla jsem 3. epizodu, přesto jsem se okamžitě orientovala. Ta událost je pro mě neznámá a pro tu spoustu verzí, co se vlastně stalo, i dost napínavá. Především je zahalena nejasnostmi dané časoprostorem...rok 1959 na Urale, a proto bude asi i novými metodami těžké jednoznačně určit, proč výprava tehdy zahynula. Rozhodně je dokument poskládán tak, aby vyvolával otázky, a to mám ráda.  V několika momentech mi připomněl Záhadu Blair Witch. Podle rozsáhlého textu na Wikipedii jde asi opravdu o kauzu, která zahýbala dějinami nevysvětlitelností. ()