janesX

Dobre sa na to pozerá aj vďaka tomu, že režisér (hlavne ten, čo robil tie čiernobiele pasáže) tu z hercov "vytlačil" maximum. Sú tu herci, ktorí sú fakt dobrí, napríklad ten čo hrá senzibilného Jura Judina je ozaj extra trieda, jeho nočnú moru vo vlaku som si musel ešte pár krát opakovane pozrieť. 82,5%. ()

honajz2

Sice se tahle epizoda věnuje jen samotné výpravě (+ v ní zase nechybí nějaký flashback z druhé světové, který mě opět nebavil), což mě krapet zarazilo, ale musím přiznat, že mi to nakonec nevadilo a bavilo mě ji sledovat. Navíc se tu ještě víc projevuje, jak naprosto perfektně to celé je natočené a jak to pěkně umí pracovat s různými formáty obrazu či s nasvícením jednotlivých scén. Líbilo se mi to, ale příště doufám, že se to zase vrátí k vyšetřování. Slabé 4* ()

Cheeter

On je celkově dobrý seriál, o tom nebudu polemizovat, ale strašně, aspoň z mého pohledu, ho táhnou dolů ty scény z druhé světové války. Myslím, že jejich absence by seriál určitě zvedla, jejich přítomnost je prostě zvláštní. A ta narážka na Jelcina byla prostě výborná. ()

Necrotongue

No, tedy... Zjistil jsem, že jsem své poslední tři komentáře/ recenze otevřel slovem "tak", což mě znechutilo, protože zjevně upadám do stereotypu. Ale zpět k seriálu. Druhá epizoda byla od předchozího dílu značně odlišná a nebylo to jen úbytkem jasných barev. Děj se věnoval jen Igorovi a jeho partě (škoda, že se Ďatlov nejmenoval Timur...) a nebavil mě tak jako předešlé události. Měl jsem prostě pocit, že se toho (kromě prvního styku výpravy se sněhem) zas až tolik neodehrálo, ale já to chápu, byl to vlastně takový klidnější díl před tím, než vletí hovno do větráku. Alespoň v to doufám. ()

• V této epizodě získá Zolotarev „magický“ prsten od zastřelivšího se německého zajatce. Filmový prsten je nepříliš přesná napodobenina SS-Totenkopfringu. Problém je, že zajatec byl podle insignií majorem Wehrmachtu, kteří na takové prsteny neměli nárok. Prsteny měli zapůjčeny pouze důstojníci SS. Po smrti nebo odchodu od jednotky musel být prsten vrácen. Celkem bylo vyrobeno cca 20 tisíc prstenů, z nichž každý měl vyryto jméno nositele a byly přísně evidovány. Na hradě Wewelsburg byly z pietních a mystických důvodů skladovány ty prsteny, jejichž nositelé zemřeli a byly před obsazením hradu osobně Himmlerovým pobočníkem Sturmbannführerem Heinzem Macherem odvezeny a dodnes nebyly nalezeny. Některé zdroje hovoří až o 9 000 kusech. Macher přitom zemřel až roku 2001. (Hombre8)