Gentlemani

• USA The Gentlemen

Eddie po otci zdědí šlechtické sídlo, které ale slouží jako zástěrka pro milionový byznys s marihuanou. A jeho majitelé se vůbec nemají k odchodu. (Netflix)

hroubek

Velmi příjemné překvapení. Osobně mi seriálový spin-off moc nedával smysl, zvláště s novými postavami. Nicméně jsem rád, že mohu napsat, že jsem se spletl, a že si seriál dokázal obhájit svoji existenci. Režisér, scénárista a producent Guy Ritchie mi jasně dokázal, že to má dobře vymyšlené, a ví kam chce příběh, postavy a celé "universům" posouvat. Ritchie si natočil i úvodní epizody a vtiskl jim jiný vizuální cítění a i styl vyprávění. Seriálový Gentlemani mají hodně společného se svým starším filmovým bratříčkem, ale ve výsledku se nebojí jít vlastní cestou, a více než samotný film Gentlemani připomínají starší kousky od Ritchieho - Sbal prachy a vypadni a Podfu(c)k. Samotný seriál má super atmosféru, děj, co má spát a dobré tempo, a v neposlední řadě zajímavé charaktery, které je zábavné sledovat. Theo James to zahrál o dost lépe, než jsem čekal a jeho výkon se mi dost líbil. Kaya Scodelario je krásná a ještě k tomu skvěle hraje, a umí si ukradnout spoustu momentu pro sebe. Vinnie Jones má skvěle napsanou roli a je v každý scéně boží, a krade si každou vteřinu pro sebe. Daniel Ings je v úvodních dílech boží, bohužel v druhé půlce už nemá tolik prostoru. Seriál jsem si dost užil, ale je pravdou, že je hlavně v druhé polovině lehce překombinovaný, zvraty střídají zvraty a některé věci mi tady úplně nesedli. Osobně si myslím, že kdyby měl seriál o dvě epizody méně, tak by to tempu a vyprávění jenom prospělo. Samotné vyvrcholení nebylo špatné, přesto jsem čekal trochu více. Gentlemani jsou poctivý a dobrý seriál, který jsem si dost užil a budu se těšit na druhou řadu, kterou si seriál zaslouží. ()

dragon94

Stejnojmenný film mám hodně rád, ale tohle je jen slabý a navíc několikrát převařený odvar toho co film nabízí. Seriál to není špatný, ale své poměrně jednoduché a předvídatelné schéma opakuje každičkou epizodou. Někdo něco potřebuje vykonat. Hlavní postavě se vysvětlí, že je v jejím nejlepším zájmu, aby se to vykonalo. K tomu, aby se to mohlo vykonat, je potřeba udělat pro někoho nějakou službičku. A tak nějak pořád dokola. Když už to koncem 6. epizody vypadá, že to směřuje k něčemu velkému, tak to několikrát stoupne na brzdu, aby to nakonec celé vyšumělo v naprosto předvídatelném a ničím nezajímavém finále. Nelze tvrdit, že bych se při sledování téhle gangsterské konverzačky občas nebavil, ale bohužel tomu chybí ten Ritchieho pověstný drive, vtip a zejména akce. Takhle o tom můžu říct akorát, že to docela ušlo. A i to zejména jen kvůli dobrým hercům. 3* 60% ()

BoPo

Prvý diel vzbudil nádeje, že Guy Ritchie splnil vlhký sen fanúšikov a natočil gangsterský seriál vo svojom typickom štýle. Teda plno zvratov a ešte viac rôznorodých postáv, ktoré sú navzájom veľmi ťažko kompatibilné v myšlienkových pochodoch. S pribúdajúcimi dielmi ubúda ritchieovský rukopis a zhruba od polovice série prevláda klasická gangsterka. Našťastie stále zábavná. Najväčšie mínus v rámci obsadenia je bohužiaľ hlavná postava. Theo James fakt nie je Matthew McConaughey. Nepotešil ani Vinnie Jones, ktorý je krotký ako baránok. Už len dodám, že Kaya Scodelario vyzerá ako sestra Emmy Stone a najzaujímavejší herecký výkon predvádzajúci Daniel Ings vyzerá ako člen rodiny Henryho Cavilla. Teším sa na druhú sériu? To vyložene nie, ale rozhodne si ju pozriem. ()

Rocky88

Gáj má holt monopol na gangsterky, ať se to komukoliv líbí nebo ne. Jak se na něj sluší a patří, jsou tu všechny jeho trademarky - rozmanité a osobité postavy, květnaté a vtipné dialogy, spletitá zápletka se zvraty a obrazové fíčury (poskrovnu, ale přece tu jsou). Plus je tu megaLOL v podobě postavy Giancarla Esposita (Johnston s T), která je narkobaronem č. 1 na trhu s metamfetaminem. Pár slabin tu je - ač je jasné, že všechny reprezentované postavy budou mít nějakou úlohu na konci, přece jenom jsou tu nějaké nevyužité (nejvíce rodina kolem nábožensky založeného fousáče). Druhá slabina je nedostatek násilí. Kromě mozku na obraze a mačety tu vlastně není nic, co by připomínalo nemilosrdný a násilnický svět. Třeba dojde na pokračování a dočkáme se i toho (plus alespoň nějaké cameo postav z filmu). Za mě ale určitě seriál, který by nikdo neměl prošvihnout. ()

666Carnage

Guy Ritchie si natočil podle svého filmu i seriál, je to taková snobská gangsterka.Je to vtipný, svižný a Ritchiem to smrdí skoro v každém záběru a to já rád. Hlavní dvojice je sympatická a Susie Glassová je tu sexy a narovinu jsem herečku hned nepoznal. Doufám, že se dočkáme další série protože na tohle se fakt dobře kouká a tohle téma neomrzí, včetně toho humoru. 85% ()

• V scéne na party u Johnstona sa rozpráva Suzie so Stanleym o hodinkách Patek Philippe, ktoré mal Churchill, keď podpísal nemeckú kapituláciu. Lenže za Britániu podpísal dokumenty Arthur Tedder. Churchill už v tej dobe ani nebol premiér Británie. Tým bol Clement Attlee. (Drozdo57)

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra