Rodiče už mají po krk toho říkat na všechno „ne“, a tak nechají děti, aby si pro jednou určily pravidla samy. (Netflix)

Gemini

Rodinná komedie ze světa, který nemá s realitou nic společného. Navíc taková divně rozlítaná, což může být dané knižní předlohou, každopádně groteskní vedlejší postavy jsou naprosto WTF; a když měla zápletka vrcholit, tak to na mě nějak přestalo fungovat. Možná proto, že super mega cool hudební festival si představuju jinak než tvůrci Yes Daye:) A to mi věřte, že Jenn Garner mám rád od Alias až po Juno - to prosím neberte z hlediska času (to jsem vážně tak starý? :D ), ale žánrového rozpětí. Ke konci už toho prostě bylo moc, a kardinálně z toho trčela snaha hlavně neukázat nic, co by nebylo jak z cukrkandlu. Prostě bullshit na bullshit, a ne, nejsem ochotný to vykšeftovat za příhodné poučení pro moje vlastní děti, že mít za někoho zodpovědnost může znamenat, že z vás bude mít pocit, jak šíleně ho omezujete;) No a hraje tam Jenna Ortega, což ruku na srdce, je pravděpodobně - pokud Vám film nevybraly děti - hlavní důvod, proč se díváte:) K tomu se dá dodat jen to, že obdivuju práci maskérů, protože bych nikdy neřekl, že mezi tímhle a Wednesday uplynul pouhý jeden rok. Ale zpět k věci, jelikož jsem ani o paní jménem H.E.R. až do tohohle filmu nikdy neslyšel, vidím to tak na 50%. ()

Malarkey

Příjemný nápad, rodinné zpracování a máma/táta v podání Jennifer Garner a Édgara Ramíreze mě přesvědčili o tom, že u tohoto filmu jsem rád strávil hodinu a půl svého života. ()

EvilPhoEniX

Na Netflix poměry rodinných komedií je to fajn zábava s pěkným nápadem, u které jsem měl úsměv vykouzlen od začátku do konce. Na Jennifer Garner a Jennu Ortegu se moc hezky dívá a ten nápad, kdy rodiče musí na vše odpovídat Ano je poměrně fresh. Vtipné jsou vedlejší postavy ( policista, tělocvikář s kroketama a sanitářka) dobře film utíká, některé scény jsou vyloženě cool ( Párty v baráku). Pro Komedie mám slabost, zasmál jsem se víc než jsem čekal, takže mile rád nadhodnotím. S Instant Family asi nejvíc feel good rodinné komedie poslední doby. 7/10. ()

Djoker

Kdyby před lety nevznikl geniální Yes Man, který se v lidech také snažil probudit pozitivní myšlení, tak by měl film větší úspěch. Yes Day má navíc výrazně slabší obsazení a jde hlavně o přehlídku rodinných hodnot. Ničím to nepřekvapí, ale zároveň nikoho neurazí a takové kousky budou vždy potřeba. ()

Spiker01

Velmi nenáročná komedie, jako stvořená pro Netflix s hlavní hereckou dvojicí, kterou zrovna dvakrát nemusím. Bohužel mám i tentokrát pocit, že by tenhle kousek do kin jít nemohl a je z něj cítit taková ta pachuť videofilmu. Ale barevná paleta a filtr se to celkem snaží maskovat a jako taková jednoduchá podívaná to celkem obstojně funguje. Několikrát jsem měl vyloženě facepalm, ale naštěstí to moc bolestivé nebylo. PS : Yes Man je pochopitelně o 1000 procent lepší...55% ()

Hrabka

Ujetá trapná blbost bez humoru a děje. Možné zhlédnout s největším sebezapřením jen v přítomnosti dětí do 10 let.  20% ()

filmfanouch

Yes Day není pokračováním/spin-offem komedie Yes Man s Jimem Carreyem z roku 2008. Jde o adaptaci dětské obrázkové knihy Amy Krouse Rosenthal. Autorka knihy v roce 2017 podlehla rakovině vaječníku, zanechala za sebou ale knižní bestseller, který se nyní dočkává filmové adaptace. Na Netflixu! S Jennifer Garner v hlavní roli! V režii Miguela Artety! Vražedná kombinace, která zrovna moc nadějí nevzbuzuje. Je to ale skutečně tak zlé? Nedokážu se zbavit pocitu, že jakýkoliv člověk, který dnes odklepne film s Jennifer Garner, musí být úplný blázen. A nebo má prostě Garner příšerného agenta a v tom případě by se měla vážně zamyslet. Samotná Garner nicméně v promu pro Netflix řekla, že ráda dělá filmy, které může sledovat s rodinou. V pořádku. Jenže tahle varianta rodinných filmů je z mého úhlu pohledu vražedná nejen pro rodiče, který si chce s dítětem udělat hezké odpoledne u sledování filmu, ale také pro dítě, pro které může mít sledování tohohle filmu nedozírné následky. A čichání k lepidlu je v tomhle případě ještě ta stravitelnější varianta. Se vší úctou k památce Rosenthal mi celá zápletka přijde totálně mimo, dokážu ale přimhouřit oči k faktu, že jde o dětskou knihu a věřím, že každé dítě určitě sní o tom, že slovo ´´ne´´ se u rodičů stane tabu a věřím, že pro spoustu dětí může jít o stejnou modlu, jakým je pro pubertální chlapce vydání Hustleru. A pro člověka, který knižní předlohu nečetl je vlastně těžké soudit, jak moc do velké míry filmová adaptace onu knihu převádí do živé podoby. A v zájmu památky Rosenthal jsem rád, že jde údajně o velmi volnou adaptaci a tenhle zdroj zla nečerpá z knihy, která by samotná byla zdrojem zla. Scénář je dílem Justina Malena, člověka, který stál třeba za Pařbou o Vánocích. Jde tak o člověka, který se jeví jako ten nejméně ideální člověk na rodinnou komedii. To co ale ve finále dorazí je tím nejhorším tutoriálem toho, jak udělat bezduchou rodinnou komedii, která není vtipná, nemá nějaký přesah a poučení a Jennifer Garner své přehrávání posouvá ještě o level výš než kdykoliv předtím. A to teď ignorujme přihlouplý ´´děj´´, kdy prostě rodiče 24 hodin na vše říkají ano, dojde ke všem rádoby vtipným situacím a divák se jen přitom bude hrabat na bradě a říkat si, zda se po konci filmu u téhle rodinky staví sociálka. Nerad používám slovo cringe, jinak se ale k téhle šílenosti prostě a jednoduše vyjádřit nelze. Nejen, že někdo žil v tom, že je manželský pár ve složení Jennifer Garner a Édgar Ramírez naprosto ideální kombinace. Někdo si snad u toho opravdu připadal, že to co vytváří je opravdu neskutečně zábavné a milé. Námitky typu ´´ je to nenáročné´´ opravdu nechápu. Ten film totiž je v jednom ohledu zcela určitě náročný. Náročný v tom ohledu, že se jakémukoliv divákovi, který tohle sleduje prostě musí v hlavě zavařit nad úvahou, proč tohle sakra muselo vzniknout. 5-leté dítě se možná zasměje, že někdo spadne, někoho něco postříká a otevřený auta v automyčce jsou strašně cool (hehehe). Starší diváci jen budou kroutit hlavou. Přitom by to dost možná i bylo jistým způsobem snesitelné. Ale pak je tu v tom lepším případě jen lehké přehrávání a v tom horším naprosto otravné přehrávání. A není to ani přitom chyba Édgara Ramíreze, který chvílemi ve své roli i předvádí něco, co by se dalo nazvat slovem.... fajn? Problém je tu v Jennifer Garner. Ta opět z nějakého důvodu sází na naprosto nevkusné pitvoření, kdy se jen vzpomenete na časy, kdy na tom byla herecky celkem fajn a neiritovala jenom svou přítomností na plátně. V téhle naprosto příšerné roli ale návrat ke starým břehům prostě nehrozí. Naštěstí to rychle uteče. Celé to trvá jen lehce přes 80 minut, pravděpodobně i proto, že si někdo řekl, že ten rádoby děj vlastně nemá cenu natahovat. V součtu tak jen jde pouze o sleď podivných WTF momentů, které jsou slepené do jakoby děje, kde nechybí nějaké to umělé vytvořené drama, až příliš bláznivé momenty, jejichž vyvrcholení je předvídatelně spíše trapné než vtipné a především má snad ty nejotravnější dětské herce za poslední dobu. Celé to pak působí jakoby se dvojice scenáristů vsadila o to, že někdo vytvoří scénář založený na nejméně nepravděpodobné a nerealistické věci. A vytvořil prostě něco, co nefunguje. Není to vtipné, není to úsměvné, není to dojemné. A scéna se zmrzlinou mi způsobila takovou existenční krizi, jako dlouho nic. I těch 80 minut je v rámci tohohle filmu delší, než by bylo zdrávo. Nesoudím kvůli tomu knižní předlohu, protože tato filmová verze si dle všeho vzala jen původní koncept. Existence tohohle filmu mě ale bolí. Netflix do ní totiž pravděpodobně narval strašně celkem dost peněz, což jen potvrzuje, že snad dá prachy fakt do všeho. Představa, že tohle bude megahit, kterému Netflix odklepne sequel mě naplňuje husinou. Tomuhle filmu zásadně říct ne. Ignorovat jeho existenci, doufat, že dá spoustu rodinek přednost mnohem zábavnější konkurenci (a že jí je požehnaně) a že nepůjde o takový úspěch, který odstartuje franšízu. Konec sice napovídá tomu, že už se nikam vydat nedá, liška ryšavá si ale vždy něco dokáže vymyslet. Jenomže doufám, že tenhle lišák jménem Netflix se zrovna jakémukoliv navázání na tenhle omyl vůči přírodě vyhne. Ten film zachraňuje možná tak jen to, že nejde o tu největší myslitelnou pohromu. Má slušnou technickou stránku a celkově to aspoň působí tak, že si někdo myslel, že tvoří povedenou rodinnou komedii. Jenomže všechno ostatní v něm je jednoduše špatně a jde navíc o tak blbý film, že ani není možný u něj vypnout mozek. Celou dobu se vás totiž jednoduše nezbaví pocit deprese z toho, že tohle někdo reálně odklepl. Vedle tohohle je Děda, postrach rodiny filmový masterpiece....... () (menej) (viac)

misterz

To bolo tak infantilné a trápne, že tu musia privierať oči aj sedemročné decká.  Jennifer Garner sa v rodinných filmoch a komédiách našla, no mala by si trocha lepšie vyberať. Toto bola banálna a nudná vtákovina. Podpriemer. 40/100 ()

silentname

Najväčším problémom "Yes Day" je ten, že do toho zase majú tvorcovia potrebu dávať tisíckrát prevarenú myšlienku, kde deti musia pochopiť aké to je byť rodičom a prečo majú reálne o ne strach a podobne. Na jednu stranu je to fajn, lebo to dáva istým spôsobom možnosť deťom nejaké veci pochopiť. A je super, že keď to uvidia na vlastnej koži, zmenia pocity. No na druhú stranu nemôžem povedať, že by sa tu stalo niečo skutočne vážne, kde by to mohlo dostať trošku nový rozmer. Ale okey, keby som toto vyňal z rovnice, ako je na tom zvyšok filmu? Úprimne si myslím, že do polovice je film presne to, čo som od neho chcel. Ľahká uvoľnená zábava, kde veci šlapú a má to energiu. Boj o vlajku je pre mňa asi osobný highlight filmu a možno by som povedal, že aj vodička sanitky je veľmi vtipná. No potom sa to práve dostane do tej vážnejšej rodiny a film prestane byť komédiou, no začne do toho dávať tie dramatické prvky. A ako som povedal, myšlienka zlá nie je. Len sme ju videli miliónkrát a veľmi to film spomalí a posunie do inej roviny. Možno s výnimkou súboja a ružovú gorilu. To ma skutočne pobavilo. Hodnotenie: C+ ()

dopitak

Řecky s řeckými, a dalo se to. Kdyby všechny komedie pro dospělé byly takhle blbé jako tenhle film pro děti, bylo by na světě líp. Proč dva rodiče bez asijských genů měli vietnamskou holčičku, ale tvůrci nevysvětlili. ()

Marze

Ucil jsem se,ze kazde dite aby se citilo bezpecne,potrebuje vymezit hranice.Dospeli, kteri meli v detstvi "prokopnute" hranice se v dospelosti chovaji patologicky.V praci vam treba klidne vlezou do vasi zasuvky.Tento film je velmi,velmi hloupy, ale velmi malym detem se to muze libit. Je presne to, co je. Zapletka "ano" a "ne" bude urcite u ciloveho publika rezonovat.Libily se mi hlasky jako "potrebuji milenialku,ktera tu bude sedet do deseti, jist bezlepkove buritos a tweetovat hashtagy" ()

Arsenal83

Čakal som bláznivú komédiu a musím uznať, že je cítiť z toho ten pokus pripraviť divákovi presne takýto zážitok. Otázka už len znie, do akej miery je táto komédia vtipná. Podľa môjho názoru nie veľmi, nie je tu zapamätovateľná scéna, nie je tu niečo, kedy vybuchnete smiechom. Nezachránila to ani sympatická Jennifer. ()

Stanislaus

"Miluju vůni limči po ránu!" Vypne-li člověk při sledování Yes Day mozek, stále bude mít pocit, že sleduje plochý a prvoplánový film, který se snaží být cool, ale zároveň nedostatečně využívá námětu, ze kterého se určitě dalo vytřískat více. Vedle toho se člověk usvědčí v tom, že život bez dětí - byť pro někoho možná prázdný - má své výhody. Jennifer Garner i Édgar Ramírez jsou běžně fajn herci, ale zde nemají co hrát. P.S. Proč museli do filmu cpát zbytečnou scénu s umělými ptáky?! ()

BMW12

Skvělá, pohodová, oddechová rodinná komedie, která zabaví opravdu celou rodinu. Film ukazuje realitu rodičovství, ale zároveň je vtipný. Děj utíká rychle, stopáž je akorát a film táhne sympatická Jennifer Garner, které budete po celý film fandit. ()

anderson

K námetu by som povedal asi toľko, že jedného YES MANA sme tu už pred pár rokmi mali a úprimne povedané, nebolo to nijaké terno. Inými slovami ďalšia podpriemerná americká rodinná a falošne moralizujúca komédia uzrela svetlo sveta a sotva by si zaslúžila aspoň dve penové erupcie. ALE to čo platilo pred - dajme tomu - dvadsiatimi rokmi, je už dnes minulosťou a každý film, pokladajúci tzv. tradičnú rodinu za zmysluplnú si - obzvlášť na údajne najsledovanejšej strímovacej službe sveta - zaslúži nadhodnotiť. A pre Garnerku mám slabosť. Takže.... (12.3.2021) ()

TheEvilTwin

Pohodová rodinná komedie, která je pro děti fajn, ale pro dospělé je to bída. Humor infantilní a průměrný a některé scény byly vyloženě cringe, naopak si myslím, že kdyby podobné komedie cílily i na starší skupinu diváků, byly by přijatelnější. Oceňuju tady snahu Edgara Ramireze o komedii, ve které ani nebyl špatný, ale on se prostě narodil s charakterem do krimi detektivek a ne do filmů pro děti... ()

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

21.04.2021

Streamovací gigant Netflix pokračuje v trendu obřího utrácení za nový obsah. Nově bylo odhaleno, že služba hodlá v letošním roce zase vypláznout neuvěřitelných 17 miliard dolarů. Tedy stejně tomu… (viac)