Falešná sláva

Nick Bilton

Hudba:

Michael Abels

Nick Bilton (sprievodca), Dominique Druckman

Falešná sláva, dokumentární film z produkce HBO od zkušeného novináře Nicka Biltona, zkoumá fenomén influencerů na sociálních sítích prostřednictvím průkopnického sociálního experimentu. Tvůrci si klestí cestu do tohoto světa skrze obsazení tří lidí z Los Angeles s relativně nízkou sledovaností, které se pokusí proměnit ve vlivné influencery. Tito noví „influenceři“, jejichž sociální média získají falešné sledující a armádu robotů, odhalí zázraky i skutečnou cenu tohoto neuvěřitelného, pohlcujícího životního stylu. Bilton hledá odpověď na fundamentální otázku: „Co znamená sláva a vliv v digitálním věku?“ Na sociálních platformách se nyní vyskytují stovky milionů lidí, kteří mají tak obrovský počet sledujících uživatelů, že jsou považováni za nový druh celebrit. Jsou ale skutečně slavní? (HBO GO)

M.i.k.e

ten dokument vlastně nepřináší nic nového,ale i tak ho bylo zajímavé sledovat a připomínání faktu,že tenhle instagram life není ani zdaleka takový jak vypadá taky neuškodí,Osobně mi byl nejsympatičtější Chris,který sice na začátku mlel nesmysly,ale nakonec byl jako jediný autentický.Wyllie se na tuhle "kariéru" nehodil od začátku a Dominique se evidentně našla a poveze se i nadále.Nakonec by mnohem zajímavější bylo sledovat jak se hodně těch "slavných" influencerů dokáže přiživovat na věcech jako je BLM.A nebo jak je/jestli je díky takovým lidem BLM a další pouze poloprázdná bublina...70% ()

Arsenal83

Pohľad do zákulisia falošných sociálnych sietí, kde sa influenceri hrajú na niečo, čím v skutočnosti nie sú a ovce im na to skáču. Prezentujú klamstvo a ich fanúšikovia sa nielen nechajú klamať, ale chceli byť rovnako žiť taký falošný život. Dokument je však na svoj obsah príliš dlhý, vôbec neponúka hlbší pohľad a z veľkej časti je vyplnený nič nehovoriacou vatou. ()

ElisR

Tenhle dokument by měl vidět každý v dnešní době. Jak jsou sociální sítě dobrý sluha, ale zlý pán. Jak mnoho obsahu je pouhá faleš. Jak je to vše povrchní. A vidět by to měli i firmy, kterým stačí, když produkt propaguje někdo, kdo je pouze pseudo slavný. Super! A velký obdiv Chrise, který se k tomu postavil jak se postavil (nebudu spoilerovat pro ty, co to neviděli) ()

Aljak

Námet na dokument 5-hviezdičkový, no výsledný efekt bol napokon viditeľný len u jednej z trojice zúčastnených (tí dvaja chalani to tak trocha sabotovali). Ale inak je to bohužiaľ smutná reflexia instagramu a sociálnych sietí. Bohužiaľ, vďaka týmto fake tendenciám sa slávnymi stávajú aj absolútne bezvýznamní ľudia. Aj keď ja osobne nepochopím, čo by ma donútilo, sledovať na nete niekoho takého a pozerať sa na videa, kde predvádzajú vlastnú fake slávu. Ale bohužiaľ, aj toto je vizitka dnešnej doby, keď banda "influencerov" udáva trendy stádu, ktoré nemá asi nič iné na robote ako im venovať svoj čas a obdiv (aj keď fakt neviem, že prečo?). Inak, dokument ušiel, pekne ukázal "ako sa stať slávnym" a celé to fake pozlátko naokolo. Akurát tí dvaja chalani ma iritovali, že boli zrazu takí pasívni, hoci na kástingu by pomaly vypili pre slávu aj kyanid. 3* ()

BlondJames

Chris si mě získal: "Radši být na mizině, ale skutečný, než být bohatý ale fake." A Wyllie byl pusinka, co si budeme povídat. Dom byla hned jasná... Dokument byl skvělý, celou dobu jsem si říkala, že je dobře, že jsem Instagram deset minut po nainstalování smazala :D Vůbec těmto povrchním lidem nezávidím, stávají se afektovanými a jde to poznat na hlase, i ten je falešný a dohání mě k šílenství.Miluju svůj obyčejný život a opravdové přátele.Dala jsem si facebookový detox a trvá už měsíc, a s radostí si ho prodloužím :) Každopádně ty dvě fetky v tom autobuse(blondýny-hnusky), ty jako fakt sleduje tolik lidí? Blah!!!! ()