Právník Mark Fenton (Kent Taylor) pomůže nezákonným ovlivňováním svědků dramatikovi Stephenovi Elliottovi (John Litel) osvobodit jeho příbuzného Dona Elliotta (Danny Morton), který je obviněn ze zabití v opilosti při dopravní nehodě. Fenton tak činí po dohodě s Elliottem, který za pomoc slíbil Fentonově přítelkyni Paule (Virginia Grey) roli v nové hře. Když je ale Don Elliott osvobozen, bere Stephen Elliott svůj slib zpět a s tím se nehodlá smířit ani Fenton, ani Paula. Je čas na vraždu. (Castrator)

Castrator

Solidní, rychle se rozjíždějící kriminálka/noir, která si tempo udrží až do konce a konec, ani děj samotný, není vůbec předvídatelný, takže divák je napnutý až k prasknutí, co se v následujících minutách odehraje, koho si hlavní protagonistka omotá kolem prstu příště a kdo bude nalezen mrtvý jako další. Čekal jsem lehce naivní podívanou ze 40. let a ono ne, překvapila mě svižná, poměrně atmosférická jednohubka o jedné vychytralé herečce, která to hraje na všechny strany. Milovníci starých filmů si minimálně jednu hvězdu můžou připočíst. ()