Kriminalisté vyslýchají studenta, který se doznal k zabití spolužačky. Rozkrývají vztahový vzorec, motivaci i okolnosti, které k usmrcení Daniely (K. Trnková) vedly. Objevují se rozpory, které detektivy dovedou k přesvědčení, že do vraždy musel být zapleten ještě někdo jiný. Sama děkanka Klusová (J. Čvančarová) se dostává do obtížné situace, dožene ji Klářino (S. Haváčová) tajemství. Její střet s proděkanem Mrkvičkou (P. Vančura) vede až k fyzické inzultaci. To má samozřejmě své následky. Děkanka pochopí, že by mohla být velmi snadno kompromitována a že by tak mohla přijít i o svoji funkci. Rozhodne se jednat. I detektiv Ondřej Zach (T. Bambušek) musí definitivně opustit svou zarputile drženou vyšetřovací verzi a dát za pravdu podceňované kolegyni. Nakonec je to tedy Lída Stehlíková (M. Issová), kdo brilantní úvahou dovede univerzitní případ až do jeho naprosto nečekaného a velmi hořkého konce. (Česká televize)

Fifer

Seriál má určitě své dílčí chyby, ale některá hodnocení mi přijdou zaujatá a příliš přísná. Už. Enšpígl, co dává, odpad, říká, že ČT si to u něj vyžehlila Případy 1. oddělení. Ale to je právě to, případy jsou bezpečné. Rekonstrukce starých případů. Případy nikdy nevyvolají takovou diskuzi, jakou vyvolal tento seriál. Takže já chci po ČT pravý opak. Nechci, aby točili neinvenční nudu. Půjčím si slovník Radia Wave, jehož fanoušci tu často hodnotí seriál odpadem: děláme vlny. Seriál dělá vlny a je to dobře. 2 věci, které se mi líbily: 1. odlišné divácké bubliny. Zatímco například bublina kolem webu Alarm hodnotí odpadem, fanoušci scenáristy Sýkory a někteří fanoušci Hřebejka jej hodnotí velmi pozitivně. Jedni tvrdí, že tvůrci neumí napsat ženskou postavu, druzí Sýkoru chválí, jak dobře ji umí napsat. A ze svého pohledu mají pravdu obě bubliny. Právě proto, že hodnocení je vždy subjektivní. 2. Dále se mi líbil rozhovor Sýkory pro Český rozhlas Olomouc. Autor zde uvádí, že postavy (co mají vztahy se studentkami) jsou sympatické záměrně. Protože to je silnější. Když něco špatného dělá někdo, kdo je nám sympatický, je ten rozpor v nás silnější, než když to bude dělat zřejmý záporák. Tohle, zdá se, spousta filmových kritiků nepochopila. A právě to seriálu vyčítají: že ty postavy jsou sympatické. Přitom je to záměr, který zůstal nepochopen.  No a v neposlední řadě jsem rád, že ten seriál vyvolal takovou debatu: V Olomouci, na FAMU, i v tisku. Bylo to pěkné haló. A to mě na tom bavilo. Seriál má ale také spoustu chyb, které už uvedli jiní, takže je zde nebudu opakovat. ()

bratr_jezek

Tak závěrečná epizoda evidentně nejslabší. Už z předchozího dílu bylo jasné, že mají sice pachatele, ale nemají vyřešený případ. Takže začnou opět výslechy. V této chvíli si z diváka už tvůrci už vyloženě dělají legraci. Policisté si ani neověří u klíčových podezřelých alibi, děkanka se chová násilnicky a pak rezignuje, studentky vydírají své učitele, jejich milenci netuší, co po nocích dělají a píši ve společné domácnosti, heterosexuální vztahy jsou komplikovanější než lesbické, vždyť porod je na spadnutí, "a je to máma tvého dítěte" řečeno jednou z postav směrem k lesbičce policistce (Issová). Závěrečné "odhalení" pachatele pohřbí celou minisérii hluboko pod zem, řečeno slangem mladých, tvůrci to právě "zabili"... ()

subic

Bitkaaa s velkou Jitkou... to je v tuto chvíli zcela irelevantní, tahle věta od velké Jitky tu zazní tolikrát, že je to až k zblití... a málem byla i defenestrace slizkého proděkana, no škoda že prostě zdrhnul. A rozuzlení? Otec chtěl podržet syna a tak zfalšoval důkazy, no jenže ne zase tak důkladně. ()

milwaukee odpad!

Všechno už jsem napsal u předchozích dílů a jen mě zarazilo, že fotr Bambuška zfalšoval důkaz. Prostě on nemá rád lesby. Tak tohle už fuckt někdo hoooodně přehnal. Ono se těm "jiným" tak moooc ubližuje, takže to ještě zvýrazníme. Ani ne ad absurdum, ale ad debilum (ad hřebejkum). No a abych kalich hořkosti vypil až do dna, pustil jsem si rozhovor na DV-TV. Z Hřebejka vyzařuje taková podivná posedlost, možná až úchylná, abych použil slova jedné z postav. A to už byla poslední kapka. Hřebejku, běž točit do Bohnic a kontrolní mechanismy a morální kodexy si vetkni do hýždí. ODPAD ROKU ()

sorrow

Mně celá minisérie hodně bavila a nemohu moc vytknout. Spokojen s hereckými výkony (Havelka, Issová, Hřebíčková, Haváčová, Trnková, Veselý, Vodochodský, Bambušek i ta Jitka), vadila mi jen Katarzia, kdy její příběh byl vlastně úplně zbytečný, navíc tuto herečku fakt nemusím. Nebyla to taková klasická kriminálka a ta vražda nebyla asi tím nejpodstatnějším. Vraha jsem správně tipl už na začátku druhé epizody, ale závěr byl i tak překvapující. Minisérie zajímavá, dobře napsané dialogy, jen trochu to občas sklouzlo, že jsem si myslel, že jsem se ocitl v jiném seriálu (myslím tím ty dvě nestandardní scény v kanceláři u Čvančarové). Ohledně vyšetřování snad jen vytknout několik nesmyslů, jako že třeba Issová nutí přiznání z Vodochodského a neověří si alibi, když on v době vraždy byl prokazatelně na druhém konci města??? Ale i to odhalení na konci, no to si vážně nikdo nevšiml při ohledání mrtvoly, že to tak nebylo??? Ale jinak spokojenost. ()