Simon Templar, zvaný Svatý (George Sanders), pluje zaoceánským parníkem do New Yorku. Na lodi potká záhadnou krásku Ruth Summersovou (Wendy Barrie), kterou se pokusí svést, ale dívka ho odmítne. V novinách se Svatý dozví, že jeho přítel, policejní inspektor Henry Fernace (Jonathan Hale), byl suspendován a je v podezření z braní úplatků, protože se v jeho domě našlo 50 000 dolarů v hotovosti. V důsledku toho se nepodařilo shromáždit důkazy proti gangsterovi Rockymu (Roland Drew) a ten byl osvobozen. Rocky pošle malého lupiče Pearlyho (Paul Guilfoyle), aby ty peníze ukradl ze sejfu právníka, který má případ na starost, ale Pearly se nechá nachytat. Právník ho vyfotí, pak vyhodí a vzápětí je zastřelen, podobně jako Rocky o něco později. Tajemná dívka z lodi se opět objeví, ale Svatý u ní opět neuspěje. Pak najde a vyzpovídá Pearlyho, zjistí, že za vším je spiknutí pěti gangsterů, ale aby očistil svého přítele, musí některého z padouchů donutit k přiznání a v tu chvíli je zastřelen už třetí z nich. Podaří se Svatému donutit viníky k přiznání, nebo zůstane jeho přítel do smrti v podezření? Uspěje Svatý u Ruth? A kdo vlastně zabíjí gangstery jednoho po druhém? Leslie Charteris tentokrát poskytl jen postavu, příběh je zcela nový a nejde tedy o adaptaci literární předlohy. (Peabody)

Peabody

Mám rád staré filmy a staré detektivky a postavu Svatého, takže jsem to poctivě odkoukal. Přípah je vcelku standardní krimi béčko té doby, s gangstery, střílením atd., ale Saunders je docela zajímavý Svatý, je řekl bych v pohodě, což mému chápání postavy odpovídá, Moore asi lépe odpovídá věkově i atletičností, Saunder mi spíše přijde jak Philo Vance, ale není to špatné, jen to trochu zastaralo. Rozuzlení je docela zajímavé. ()