Leonardo DiCaprio, najžiadanejší

(TV film)
  • Česko Leonardo DiCaprio, nejžádanější celebrita (viac)

Ako dieťa mal Leonardo DiCaprio veľký sen: chcel sa dostať do Hollywoodu a stať sa súčasťou filmovej histórie. Držal sa svojho cieľa s obdivuhodnou vytrvalosťou a aj výrazným talentom. Dnes už dosiahol všetko, čo si zaumienil. Vrátane zisku ceny Americkej akadémie filmových umení - Oscara. No, napriek tomu nespí na vavrínoch. A hľadá nové ciele. Leonardo DiCaprio žije svoj sen. Vrátane všetkých jeho protirečení. (RTVS)

castor

Občas zachraňuje svět/přírodu, sbírá herecké ceny (třeba nominací na Zlaté glóby má hned třináct) i plavovlasé krásky (vkus na partnerky má opravdu neobyčejně konzistentní) a předkládá nám celou škálu emocí. Prakticky v každé generaci se objevil nějaký slibný mladý herec. Chytil nálepku, ale vesměs nevydržel. DiCaprio byl od počátku jiný. Jeho nevídaná kombinace hereckého nadání a hvězdného potenciálu se datuje už od první poloviny 90. let, kdy s naprostou spontánností a přirozeností šokoval ve smutné komedii Co žere Gilberta Grapea. Mohl kývat na romantická dramata nebo nějaké teenagerovské látky, které by vedly k davovému šílenství, on si však od začátku vybíral silné kusy. Na startu nového tisíciletí spojil své síly s Martinem Scorsesem a už se to s hereckými překážkami, které chtěl zdolávat, příjemně vezlo. Dokument jako takový plošší a nijak objevný. Navíc o něm hovoří ve filmové branži „nezajímaví“ lidé. PS: Tiskovka k Pláži vtipná. ()

Marze

Jak bylo řečeno v dokumentu o Capriovi na začátku, měl jsem stejný pocit jako by kromě hraní neměl žádný jiný život. Tedy kromě vymetání hudebních klubů v L.A. , když byl mladý. Asi ho opravdu nechce sdílet se zbytkem světa. Opravdu působí jako někdo, kdo si myslí, že je superchlápek, ale pod tím je trochu nejistoty. Jsou znát i skryté hlubiny skryté za jeho nevinnou tváří. "Ostatní hrají sami sebe s tenkou vrstvou postavy, Di Caprio se postavou stává". To myslím sedí. Škoda že já nejsem typ chlápka, kterého by si nějaká čtrnáctka pověsila nad postel ha ha. ()

Arsenal83

Dokument chcel za 50 minút obsiahnuť o Leonardovi všetko a nič. Vyzdvihol jeho výnimočné herecké schopnosti, to všetko správne, ale prierez jeho kariérou nie je vôbec kompletný a mnoho veľkých kúskov ešte chýba. O jeho osobnom živote sa nedozvedáme v podstate nič, asi len chytá modelky, tak to nestojí za pozornosť. No a samozrejme sa musí spomenúť jeho strašne silná zelená agenda, ktorá má aj niečo do seba, no na druhej strane on sám túto agendu permanentne porušuje slnením sa na jachtách a lietaním si v najdrahších lietadlách, kde spolu so spomenutými modelkami výrazne zvyšuje uhlíkovú stopu. ()

sskrblik

Vždycky jsem Kapra moc nemusel, ale nakonec mě přesvědčil, že není špatný herec. Samozřejmě po Titanicu ozdoba dámských ložnic, ale nyní už hraje v o něco lepších filmech a pokud si jej vybírá Scorcesse a Tarantino, tak to asi nebude jen pro gesicht. ()

Vajonek

Mohlo se jít jistě více do hloubky, rozebrat více filmů, ve kterých Leonardo DiCaprio hrál a výkony, jakých v nich dosáhl, ještě více přiblížit jeho osobnost. Některá sdělení o herci se zase naopak zbytečně opakovala. Přesto dokument stojí za zhlédnutí. Ať již jste DiCapriův fanoušek nebo jen "náhodný kolemjdoucí", herce vám film dokáže (alespoň v nějakém základu) představit, předat některé důležité informace o něm, díky kterým ho lépe poznáte, uděláte si o něm nějaký obrázek. Ozvláštňujícím prvkem, který se mi osobně hodně líbil, jsou ilustrované pasáže, kterými je povídání proložené. ()

mira007

Obsahově jen takový přehled jedné veleúspěšné kariéry, ale info, že s ním točila Agnieszka Holland a obsadila ho do role homosexuála, který se muchluje s jiným homosexuálem, bylo celkem překvapivé. Možná, že v období jeho přelomové hitovky Titanic si lidi mysleli, že to je jen hezká tvářička alá Backstreet boys, ale ten kluk je fakt jedním z nejlepších herců a to tento dokument prostě ikdyž suše dokládá. ()

mrclTV

Dosť všedný dokument, spomenú sa najdôležitejšie filmy Leovej kariéry, spomenie sa niečo (minimum) z jeho súkromia a niečo z jeho práce v environmentálnej oblasti a v pravidelných intervaloch počuť pochvaly od režisérov a filmových kritikov, taký štandard. PS: Môj komentár s poradovým číslom 1000. Už to začína byť vážne! :D ()

DonBraso

Na Český televizi opět ČT Art předvedla své možnosti umění.Když jsem to náhodou pustil,tak tento dokument je z Francie,nikoliv z Německa.Když se podíváte na stránky Ivysilání,stále Francie.Zvláštní.Buď mají opět jinou verzi,u ČT Artu už jsem si zvykl,kdy i v jednom italském filmu chyběl konec!Píšu to proto,protože frantící dokumenty vážně umí.Bohužel tenhle je spíše průměrný,který vlastně nic moc neřekne.Kromě režiséra,který ho obsadil,tu nosná hodnota rovná nule.Se samotným Leošem tu skoro nic neproběhne.Tak víte jen to,co už dávno většina stejně ví.Není tu nic navíc,než jen,že ten kluk měl talent už od mala.55% ()

Teachman

Tento průměrný dokumentární film lze využít například ve výchově k občanství jako ukázka vlivu médií na obraz známých osobností. ()