Severní vody

Ďáblové země (E04)

(epizóda)
  • Veľká Británia The Devils of the Earth

Draxovi se naskytne příležitost k útěku. Nejprve musí přesvědčit Cavendishe, aby mu pomohl. Ottova vize se začne zhmotňovat, když se Sumner při honu na medvěda dostane hluboko do ledového zapomnění. (HBO Europe)

warrenur

Rozpad, ci uz socialny, osobnostny, vidiny az sialenstvo. Mnohe zo zobrazovaneho podobnym stylom uz sfilmovali v podobne kvalitnych filmoch, ci serialoch. Po uvodnej drsnej akcnej casti, sa to preklopi do snovej, vycerpavajucej. 70% ()

Frajer42

Spoilery! Přespání uvnitř ledního medvěda bylo z nepochopitelných důvodů avizováno již několik epizod předem, takže závěrečná dvacetiminutovka bohužel nebyla tak napínavá, jak být mohla. A už vůbec ne originální. Mnohem více mě bavila přibližně první polovina, která zahrnovala obchodování s eskymáky a neukojitelnou touhu skvěle hrajícího Farrell po krvi. Každopádně pokles kvality znatelný od opuštění lodi. [75 %] ()

castor

Obchodování s eskymáky, kteří mají tuleně, může být pro skupinu šancí k přežití. Zároveň představují příležitost k útěku pro znepokojivě chladnokrevného harpunáře Draxe. Colin Farrell ho hraje skvěle. Hora masa, mastné rozcuchané vlasy, dychtivost, násilnická povaha, tah na bránu jak parní lokomotiva. Osobnostní rozpad jede na plné obrátky. Hranice mezi dobrem a zlem je sakra tenká, každý si nese nějaké trauma, každý něco tají. Zoufalému a vysílenému Sumnerovi nezbývá, než se zahřívat v rozpáraném medvědovi. Ovšem zase do toho „vstoupí“ scénárista, čímž se trochu vytrácí kompaktní dějová linie a znovu utlumí jakousi dynamiku. Protože je patrné, že příště „začneme“ zase tak nějak nanovo. ()

TravicVody

Colin Farrell jako herec zraje a myslím, že role Henryho Draxe nemohle být lépe načasovaná. Je právě v nejlepších letech a výborně zvládá zahrát špinavého, umaštěného vraha s tak magnetizujícím charismatem. Mám ho jako herce v oblibě a je fajn vidět, že svůj talent rozvíjí a posouvá se ve svém oboru dál. ()