Severní vody

• Veľká Británia The North Water (viac)

Seriál Severní vody se odehrává ve Velké Británii a v arktické pustině koncem 50. let 19. století. Vypráví příběh bývalého vojenského chirurga Patricka Sumnera (Jack O'Connell), který se přihlásí jako lodní lékař na velrybářskou výpravu do Arktidy. Na palubě potkává harpunáře Henryho Draxe (Colin Farrell), brutálního zabijáka, jehož nemorální a zrůdné chování má původ v krutém světě, kde vyrůstal. Summer se pokouší uniknout vlastní ponuré minulosti. Na strastiplné cestě s psychopatickým vrahem se ocitá v drsném mužském světě. Snaží se najít vykoupení a bojuje o přežití v arktické pustině. (HBO Europe)

veru_needy

Jedná se o příběh zasazený do Velké Británie během padesátých let 19. století. Kapitán Brownlee dává dohromady posádku lidí na výpravu do Arktidy s cílem získat množství velrybího tuku a tuleních kožešin. Mezi členy je i bývalý vojenský chirurg Patrick Sumner, který se přihlásí jako lodní lékař, nebo tajemný harpunář Henry Drax, se kterým si není radno zahrávat. Dokáže totiž člověku jen tak pro potěšení podříznout hrdlo či rozdrtit hlavu kamenem. Nemluvě o tom, co dělá s bezbrannými tuleni. Každý z nich má jiný pohled na život a vyrůstal v jiných podmínkách. Zatímco Sumner je plachý a introvertní intelektuál čítající v útulné kajutě, Drax je bezohledný a zlověstný primitiv, brutální zabiják bez jakýchkoli morálních či etických zásad. Mají tedy diametrálně odlišnou minulost i povahu, a i když se zpočátku vzájemně respektují, respektive tolerují, brzy mezi nimi dochází ke skutečnému konfliktu, který může mít fatální následky pro celou loď. - "The world is hell, and men are on the one hand the tormented souls and on the other the devils in it." ()

Chrustyn

Baví mě "velkolepost" kdy je vše točeno s minimem digitálních triků a působí to jako velké filmy, které vznikaly před 50-60 lety. Na oko krásné až bezchybné, bohužel příběh je příšerně utahaný a souboj mezi hlavními hrdiny, mě nechával chladným. A vzhledem k tomu, že na tom stojí celých 5 dílů, příšerně jsem se nudil. ()

Maynard.

Herecká lahůdka. Po 2.skouknutí Her o trůny a SW : The Batch, sem potřeboval zaplnit v mém filmovém srdci díru nějakým svižným serošem. Svižným znamená, že to nemá 16 sérií po 2éti dílech :o). Tohle se povedlo. Herecký obsazení je fenomenální. Colin je prostě frajer a zraje jako víno, ještě nám toho určo hodně předvede. Příběh byl poměrně jednoduchej, ale zajímavej tím, kde se to odehrávalo. Asi největší "zážite" byl pro mě lov tuleňů, se s nima zrovna nepárali. No a jako bonus pár mrtvejjch verlib a eskymáků. Ochránci zvířat musej z tohodle bejt poměrně zhrozený... Ale na ty se á můžu z vysoka ()

Sharleen76

Vynikající minisérie z dílny BBC o mladém vojenském lékaři (Jack O'Connell), který se nechá najmout na velrybářskou loď s posádkou, která má všechno jen ne klášterní výchovu. Jedním ze členů posádky je drsný a živočišný harpunář (Colin Farrel) s autentickou chůzí a přízvukem, který se pro seriál změnil k nepoznání. Většina scén velrybářského příběhu se natáčela severně od Špicberků, v Severním ledovém oceánu. ()

petikacka

No, měla jsem asi příliš velká očekávání. Colin je tu sice téměř k nepoznání a hraje co to dá, ale...Je to prostě nějak příliš tlačící na pilu psychologického dramatu, který se ovšem nějak nedostavil. Určité scény jsou výborné, ale zbylý skutek utek. Celé se to nějak kamsi propadlo do hlubin severního moře i s dějem. Aaa konec? Ten jsem absolutně nepochopila! Škoda jako už tolikrát, bohužel sqělé filmy nebo seroše holt nerostou na stromech ani na velrybářských lodích...Za mě 2,5 * což je přepočteno na % 50%. ()

• Herci a štáb žili 6 týždňov za polárnym kruhom na dvoch malých lodiach. (einar)
  • Na mieste natáčania nebol takmer žiadny signál. Aby si štáb skrátil dlhé chvíle, postavili na lodi vlastný bar. Ten však nenavštevoval Jack O'Connell a Colin Farrell, pretože sú obaja abstinenti. (einar)
  • Aby sa Colin Farrell pripravil na úlohu Henryho Draxa, jedol denne až 8 jedál a pravidelne cvičil. Tento režim nekonzultoval so žiadnym lekárom, ani trénerom a vytvoril ho na základe historických fotografií boxerov a námorníkov z viktoriánskej doby. (einar)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD