Mapa dokonalých maličkostí

• USA The Map of Tiny Perfect Things

Dva adolescenti uvíznou v časové smyčce. On se z ní chce dostat ven, ona chce zůstat. Šanci mají, pouze když společně najdou malé, přehlédnutelné okamžiky a odhalí jejich význam v monotonii života. (Prime Video)

Hellierer

A já tyhle umírněné romanťárny miluju, a tady navíc s mou oblíbenou časovou smyčkou. Nesmírně uvolněná atmosféra, sympatická ústřední dvojice, mezi kterou funguje chemie na jedničku (Kathryn Newton je navíc jednoduše krásná), zase naprosto skvělý výběr písní, no a poselství, které dojme nejednoho tvrďáka. Jednoduše zase jednou film, díky kterému budu opět nějaký ten den rozněžnělý, a to se v téhle době počítá čím dál víc. ()

silentname

"The Map Of Tiny Perfect Things" je jednoznačne lepším filmom, než nám Amazon priniesli naposledy. A tentokrát sa mi aj celkom dobre trafili do nálady. Je pravda, že filmy o ľuďoch, ktorí prežívajú ten istý deň znovu a znovu sme už mali možnosť vidieť viacero a dokonca aj tento film ich neustále spomína. Takže je fajn, že aj Ian Samuels si je vedomý, že jeho film nemá veľmi originálny základ. Na druhú stranu má podľa mňa sympatické postavy, tie malé perfektné momentky, ktoré bude naša dvojica hľadať a okrem toho skvelý záver, ktorý tomu všetkému dá nejaký zmysel a pointu. Okrem toho oceňujem na filme jednu vec. Napriek tomu, že má Mark pocit, že všetko sa deje neustále rovnako a akékoľvek zmeny reálne nič neprinesú, postupne príde na to, že niekedy môžu prísť momentky, ktorými môžeme niečo zmeniť. Nie pre druhých, ale pre seba. A myslím si, že v tomto film počas svojich záverečných momentoch skutočne žiari. Podľa mňa film len potreboval nejaký ucelenejší a zaujímavejší stred, ktorý by schovával viac, než len veľkú dávku dialógov a hľadania odpovedí. Pretože napriek tomu, že tie jednotlivé malé momentky sú tu veľmi pekné a skvele sa na ne pozerá, tak nie sú dosť na to, aby dokázali z toho celý film natiahnuť na celkovú stopáž. A v tomto smere sa naše postavy začnú trošku točiť v kruhoch. A nemyslím len časovej slučke, ale doslova sa dočkáme nejakých starých klišé, ktoré na konci zmeníme. A áno, postavy majú na svoje konanie svoje dôvody (obzvlášť rozumiem Margaret), no niekedy sa niektorých vecí nemôžeme príliš držať. Lebo čím viac sa snažíme držať, tým viac nám môže zvyšok sveta utekať pomedzi prstami. Film stojí za pozornosť, má skvelý úvod, skvelý záver, niekoľko skutočne skvelých momentiek a skvelých dvoch hlavných hrdinov. Kiežby len ich cesta za vyslobodením v strede bola o niečo viac zaujímavá. Potom by sme tu mali skutočne áčkový materiál. A ocenil by som film oveľa viac. Hodnotenie: B ()

M.i.k.e

prvních a posledních cca dvacet minut je super.Obě tyhle části mají šmrnc a příjemnou atmosféru a je docela škoda,že si to nedokázal udržet celý film.Prostředek je totiž rozvleklá pseudofilozofická nuda a to i přes to,že samotná myšlenka není vůbec špatná a oba hlavní hrdinové jsou fajn.Ze všech filmů o časových smyčkách je Mapa jedním z těch slabších...60% ()

VasaX

Tohle je takový ten feel good film o hledání lásky uprostřed časové smičky. Představitelé jsou v rámci svých rolí sympatičtí a ano, je to fajn, odpočinková podívaná. Možná až moc, protože mi přišlo, že se to příšerně táhlo. Ale obecně mi to přišlo OK, takový ten příběh ze života - dospívání, nenadchne, neurazí. ()

anderson

To, že AMAZON pomohol v súčasnosti na svetlo sveta celkom triezvemu filmu je potrebné oceniť. Tínedžerská romantika v tieni časovej slučky vo mne evokovala návrat do ôsmej dekády minulého storočia. S námetom sa dalo vyhrať aj nápaditejším spôsobom, ale tá poldruhahodinka ubehla ako voda a nezanechala vo mne žiadnu pachuť z mimóznych podprahových vnemov alebo pocit premárneného času. A nápad s "dokonalými maličkosťami" bol v základe veľmi príjemný. Za štyri Newtonky. (16.8.2021) ()