Downfalls High

Pop punkový muzikál ze střední. Machine Gun Kelly v něm spolu s Travisem Barkerem vypráví příběh outsidera Fenixe (Chase Hudson), který se proti všem předpokladům seznámí s populární dívkou z jeho školy Scarlett (Sydney Sweeney). Za doprovodu Machine Gun Kellyho hudby z alba „Tickets To My Downfall“ se nám před očima odvíjí dramatický příběh jednoho obyčejného kluka z obyčejné střední školy. (MaaaR@)

Hellierer

MGK za pomoci jednoho alba navrátil pop-punk na výsluní a za to mu patří mé velké díky. Downfalls High je posléze zajímavým muzikálovým pokusem, v němž skladby z tohoto alba, vytvářejí rámec pro celkem jednoduchý, avšak rozhodně nenudící příběh, jenž nějakou tu emoci z diváka vytáhne. Největší škoda vlastně je, že se nejedná o celovečerák, který bych si rozhodně s chutí dal. ()

Fifer

Já vím, že jsem moc přísnej. A pokud je vám 18 a máte rádi pop-punk, přidejte si 2 hvězdy. The thing is...vždycky mi chyběly rockové muzikály. A doufal jsem, že tohle by mohlo být dobrý. Ani mi vlastně nevadí, že všechny rychlé písně zní stejně, protože jsou chytlavé, to je potřeba říct. Ale ten příběh je prostě tak akorát na nějaké delší 10minutové hudební video. Něco jako jsme kdysi dávno viděli u kapel jako Guns and Roses nebo Aerosmith nebo později u Killers (When you were young). Videoklipy těchto kapel vlastně vypraví daleko zajímavější (a stejně nasládle kýčovitý) příběh. Tady ten příběh je taková slepenina, že vás to vůbec nevtáhne. Teda pokud vám  není 15. I tak, víc rockových muzikálů ()

Aljak

Ako odvekého fanúšika punk-rocku som sa na tento muzikálový kúsok celkom tešil. O to väčšie to bolo napokon sklamanie! Scenár vo svojej podstate nebol na zahodenie, koniec koncov, to bolo to najlepšie z celého muzikálu. Postavy nesympatické, texty piesní slabúčka, no aspoň ten hudobný podklad mal čosi do seba (ale to je na úspech muzikálu predsa len máličko). Škoda toho, čakal som oveľa oveľa viac! ()

orkadimenza

Není to na 5* po filmařské stránce, ale plný počet si Downfalls High z mnoha jiných důvodů. Film Colsona Bakera alias MGK se především ani trochu nesnaží být dokonalý; má v sobě ten pravý "amatérismus" a undergroundovou oldschool atmosféru nultých let, díky čemuž se spousta mých vrstevníků a starších přenese do svých mladých let, kdy jsme ujížděli na Blink-182, Green Day, Sum 41 a dalších. Ano, ta neskrývaná pocta éře pop punku z počátku tohoto století je důvod, proč je MGK tak sebevědomý ve svých vyjádřeních v médiích a díky němu a Travisovi Barkerovi je pop punk zpátky v mainstreamu. Mám až husinu z toho, co může jeden interpret dokázat s celým hudebním průmyslem a nezbývá mi než se jen těšit na slibná budoucí léta mainstreamové hudby. Mimo jiné, tahle forma spojení alba do jednoho filmu je tak unikátním a zároveň odvážným počinem, že je to další důvod, proč si myslím, že se Downfalls High stane v budoucnu kultovní záležitostí a dost možná vyšlape cestičku podobným budoucím projektům. Jestli tahle dekáda bude pokračovat ve stejném duchu jako začala... no myslím, že se máme ještě na co těšit. ()

dr.horrible

Ten formát samotný (predĺžený videoklip, alebo teda album prekladaný dejom) mám rád, ale tu mi tie skladby kazili dej. Ale je to moja chyba, nie som cieľovka. Pop punk sa mi nepáčil, ani keď som ešte bol cieľovka; jediné miesto, kde ho znesiem, sú soundtracky k prcičkám. Ja neviem prečo si toto furt robím. Nechcem kritizovať samotný ten kmeň, nie som boomer, ale ani celkovo  nový imidž mi ku Kellymu nesedí. Aj keď teda neviem, aký bol raper, zaregistroval som ho, len keď si s ním Eminem vytrel podrážku. Ale zas zo dňa na deň prejsť na ružové gitary a gestá jak z k-popu, hlavne s tým jeho chraplákom… a nesedí mi to ani v rámci zvoleného formátu. Keď tam ešte Sydney Sweeney s tým emákom behajú a rebelujú bez príčiny, tak ok - pubertálna hudba k pubertálnemu deju, ale keď prídu vážne témy, mali by prísť aj vážne tóny. Páčilo sa mi, jak Kelly s Barkerom akože sprevádzajú hrdinov dejom; keď sa napr. stane nehoda, stoja tam a čakajú opretí o sanitku, ale potom do toho spustia ďalšiu gitarovku a skazia si atmosféru. Ďalej hosťovačky raperov do toho nesedia vôbec. Nepáčila sa mi jediná pesnička (možno My life is a rollercoaster znie aspoň jak Sum 41, čo ale tiež nie je nejaká extra pochvala). Evidentne to ale nebolo točené pre mňa. Je to pekne nastajlované a evidentne za tým je istá tvorcovská vízia. Škoda ale, že príbeh je druhoradý a nadpolovičnú väčšinu času kamera sníma Kellyho afekty za mikrofónom. Pretrpel som to. Zážitkovo slabé 2*, z pohľadu zvonku je to pre žáner (filmový aj hudobný) spracované kvalitne, pre jeho fanúšikov, aj za 4*. Hodnotím kompromisom, ale už toho človeka nikdy nechcem počuť. ()

• VHS kamera, ktorou bolo natáčané, stála len 20 dolárov. (Verlovestom)
  • Za 24 hodín mal film 16 miliónov zhliadnutí. (Verlovestom)