Život v jednom dni

• angličtina Life in a Day 2020

Dne 25. července 2020 natočili lidé po celém světě své životy a podělili se o své příběhy, aby se mohli stát součástí dokumentárního filmu. Po shromáždění všech příspěvků obdrželi filmaři více než 300 000 videí ze 192 zemí. Výsledkem je poutavý film o lásce, smrti, zármutku i naději, který se snaží nalézt, co nás bez ohledu na zeměpisnou polohu a poměry jako lidi spojuje. (YouTube Premium)

Frajer42

Mnohem lepší než před 10 lety. I tady se najde velká spousta naprosto bezvýznamných, debilních a zcela zbytečných záběrů, ale poměr těch debilních k těm dobrým je mnohem vyváženější než před lety. Ubrečenou tlustou a nervově labilní bachyni zoufale se snažící mít dítě a nechutnou transku, si mohli tvůrci odpustit. Tam jsem musel přetáčet, protože to hrubě překračovalo práh mé divácké snesitelnosti. Poté je tam spousta záběrů, které toho moc neřeknou, ale tak nějak vám nevadí. A najde se i několik záběrů s hlubokou myšlenkou či jiných záběrů, které mají potenciál vyvolat emoce. Moc musím pochválit hudbu, která mnohdy průměrné záběry vyzvedla o pořádný kousek výš. Taktéž musím pochválit střih, který utvořil z obrovské koláže všemožných home videí i jakýsi příběh. Co však chválím úplně nejvíc a čeho jsem se maximálně obával a byl skálopevně přesvědčený, že se toho tvůrci neuchrání je, že dokázali odhadnout poměr toho, kolik těch transgender, BLM a Covid 19 píčovin je pro běžného diváka ještě únosných. Trošku to balancovalo na hraně, ale nesklouzlo to k bezduché propagandě těchto píčovin, které nás ženou do záhuby - to mě velmi příjemně překvapilo a potěšilo. Jsem rád, že se kromě nejdůležitějších a "nejvážnějších globálních problémů" z oblasti trans hoven, brečících teplých negrů a oslav černého zlodějského kriminálnického mučedníka, dostalo i na takové ty další podřadná témata jako je zrod života, láska, jídlo, žádosti o ruku, stáří, úvahy o smrti a smrt samotná. Ve výsledku jsem tedy překvapen a spokojen. [80 %] ()

inachisio

Velice oceňuji nápad. Překvapilo mě kolik lidí bylo ochotných natočit svůj život a z kolika různých míst videa pocházela. Samozřejmě, že se ve filmu nacházely pasáže, která mě opravdu nebavily. Přesto musím říct, že si filmaři poradili velice dobře, především s tím, jak pěkně den plynul. Jedná se o velice zajímavou podívanou a to ještě nemám srovnání z roku 2011. Velmi mě bavilo srovnávat různé kultury a životní prostředí a koukat na ty obyčejné lidi, kteří nic nepředstírají a sdílí celému světu jejich obyčejný den. ()

PozorGranat

Kompilace amatérských videí. Před deseti lety možná zajímavé; dnes, v době, kdy videa na YouTube natáčí i kdejaký namibijský křovák, už moc ne. Přijde mi, že autor věnoval až moc prostoru problémům prvního světa. Snímek tedy asi mnohem více potěší americké publikum, které více zajímá téma Black Lives Matter, než krize COVID-19 v asijských zemích. ()