Ten pravý

• USA The Right One

V této třeskutě vtipné romantické komedii potřebuje Sára, spisovatelka trpící spisovatelským blokem, inspiraci - a najde ji, když náhodou potká podivínského nešťastníka Godfreyho, který neustále mění podoby a alter ega, aby se vyrovnal se svou traumatickou minulostí a vyhnul se realitě. Právě když se Godfrey začne Sáře otevírat, zjistí, že ho využívá jako inspiraci pro svůj další román, a v důsledku toho zmizí z jejího života. Ztratila Sára muže svých snů, nebo se jí ho nakonec podaří najít a vše napravit? (HBO Europe)

demovka

Je to krátké, upřímné svěží dílko. Úspěch filmu stojí na hlavní myšlence filmu a hercích, kteří jsou uvěřitelní. Rozhodně souhlasím s myšlenkou, že kdo nám přijde zajímavý, měli bychom mu věnovat čas a zájem.  Čtvrtá hvězda za jinakost, kostýmy, hudbu a lokace.. ať žije červená!!  Ps: Ten názvev bych  ale zfleku změnila. ()

Arsenal83 odpad!

To už je fakt trápne tie feministické žvásty. Aj keby to malo sebalepší príbeh, tie dialógy sa nedajú počúvať. Dve kamošky čokoládka a ryšavka sa nerozprávajú o ničom inom len o sexe, masturbácii, nedostatku sexu, potom nadbytku sexu a proste stále len a len o sexe a ak sa dá tak aj s nadávkami.  Úplne mimo a iritujúce. Dnešný feminizmus nemá s dámami už nič spoločné. Presadzuje totiž vulgárne ženy, ktoré tu majú výroky ako: "Z toho mi kurva stojí. Čo snáď neserieš blahom?". Áno, ženskej vraj stojí a máme si ju predstavovať ako serie. Čistá romantika. ()

silentname

Úprimne, ja som si túto romantickú komédiu užil. "The Right One" síce má svoje klišé a príbehové zvraty, ktoré vieme predpovedať, no na druhú stranu si myslím, že nie príbeh pomáha tomuto filmu byť zaujímavý, ale postavy. Najmä náš hlavný hrdina Godfrey v podaní Nicka Thune. Je absolútne excelentný v tejto role a je úplne zrejmé, že všetky tie svoje alter egá berie absolútne vážne a je presne vo svojej role. Je to fascinujúce, je to vtipné a funguje to veľmi dobre. Samozrejme je jasné, že nastane v tomto príbehu konflikt, no nejako ma to vysoko neotravovalo. Najmä keď budeme mať možnosť trošku Geodreyho pochopiť. Vidieť jeho opatrovníckych rodičov, poznať minulosť s jeho "sestrou" Didi a vidieť, že je tou udalosťou doteraz traumatizovaný a tak robí absolútne maximum preto, aby dokázal vo svojom živote nejako existovať a zarábať peniaze a fungovať. Alebo len robiť radosť malým deťom. Podľa mňa je film dosť dobrý. Dostatočne zaujímavý na to, aby som povedal, že to za ten čas stálo. V Sarinom príbehu sa síce dočkáme aj tých klišé, no ako som povedla, neprišli mi ani otravné, ani nejakým spôsobom film nezdržovali. Ak máte radi romantické komédie, čeknite si film. Myslím si, že za tu hodinu a pol to stojí. Hodnotenie: B+ ()

Trixinka

Jak to jen napsat... divný to film. Nejzajímavější byla asi první část, kdy se střídala alter ega hlavního hrdiny a pak scény s kamarádkou hlavní hrdinky. Ta byla asi "nejnormálnější" postavou v celém tomto filmu. Hlavní hrdina nudný a celkově takový nijaký (ani ty emoce z něj nebyly cítit); hlavní hrdinka nesympatická a protivná nána. Příběh celkem ucházející, netradiční, ovšem zpracování nedotažené a vyvolávající spoustu nezodpovězených otázek - proč dával hl. hrdina těm pěstounům dál peníze? Kdyby jej vyhodili z té školní skupiny dobrovolníků, či co to bylo, tak by se jako stalo co? Proč s ním vlastně všichni hráli tu komedii? Hlavní hrdinka mu řekne, že díky němu přišla o spisovatelský blok, a jeho pak strašně překvapí, že o něm píše knihu? Proč zrovna taková alter ega, neškodilo by nějaké hlubší vysvětlení? Těch otázek ve vás vyvolá tento film hodně, ale skoro na žádnou z nich nedostanete odpověď. Za nápad a kamarádku hl. hrdinky dávám 2*, ale znovu tento film vidět nechci. ()

Heywood

Dvě dost divné hrdinky (jedna slovně odporná, druhá s prasečím rypákem), hlavní hrdina schýza a rozpolcený běžec sám před sebou, herec vybraný bez charisma a zajímavosti. V půli to začne být patosová nuda, prasečí rypák se rozšklebuje a při úsměvu odhaluje nejdřív dásně, pak zuby a text dialogů je nuda, stupidita, pózy a otrava. Dočkat se konce bylo utrpení.35% ()