Eun-ha (So-dam Park) ve dne pracuje na skládce. V noci si přivydělává jako poslíček neobyčejných zásilek. Jednoho dne dostane zakázku, aby převezla muže zapleteného v hazardním zločinu a snažícího se utéct ze země. Nicméně místo něj se na místě vyzvednutí setkává s jeho malým synem. Mezitím se policista Kyeong-pil (Sae-byeok Song), který ve skutečnosti řídí celý zločin s hazardními hrami, snaží lokalizovat pohřešovaného syna klienta, který u sebe má bezpečnostní klíč k bankovnímu účtu s 30 miliony amerických dolarů. Eun-Ha je nucena utíkat před korejskou policií, aby ochránila svůj i klukův život. (mikki089)

anderson

Viac dráma ako čistokrvný akčný film, ktorej námet je okato ošvédovaný z Kuriéra a Baby Drivera, napriek tomu sa ani omylom nejedná o rimejk či bezduchý plagiát. Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá - ak si odmyslím neodmysliteľný happyend, kórejskí tvorcovia oba námety "vydrenili" až do morku scenáristickej kosti a výsledok je náležite úderný a pozerateľný. Hlavná predstaviteľka je dokonca oveľa "životnejšia" než jej mužskí pendanti a ako je už u ázijskej produkcie dobrým zvykom, záporáci nepoznajú zľutovanie a keď príde na konfrontáciu či len "bežné" vyťažovanie, krv strieka prúdom a kosti praskajú ako zápalky. Za štyri "kódové kľúče". (11.3.2023) ()

EvilPhoEniX

Kurýr z Jížní Koree. Na můj vkus až moc sterilní a obyčejný akční thriller, který sice dodržuje parametry JK, tedy kvalitní vizuál, slušní herci, Rko a slušná akce- té však není moc, něco většího příjde až v závěru, ale i to mi přišlo málo v porovnání s jinými filmy. Film se zaměřuje na sympatickou kurýrku, která převáží neobvyklé zboží a nyní má za úkol vyzvednout klienta, který chce prchnout pryč, ale místo něj tam čeká jeho malý syn, který má kód k účtu ke 30 milionům dollarům a jak se dá očekávat většina po něm půjde. Příběhově až moc jednoduché i na Koreu, malé dítě mi přišlo celkem otravné a spíš se film tváří jako rodinná drama zabalená mezi auto naháněčky a s trochou akcí, to mě bohužel moc nebere, ale tušil jsem to, takže zklamaný moc nejsem. Holky to nejspíš bude bavit, já si jdu brousit na něco chlapštějšího. Příběh 3/5. Akce 3/5, Humor 2/5, Násilí 2/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Emoce 2/5, Herci 3/5. 6/10. ()

Ingtar2

Taká príjemná juhokórejská variácia na Kuriéra (ktorého som doteraz celého nevidel). Úprimne som celkom prekvapený, že tento film doteraz uniká Evilphoenixovým radarom. Príbeh je celkom jednoduchý, avšak zábavný - So-Dam Park zachraňuje malý stroj na grganie pred hajzlami a pri tom má silnejší plot armor ako Rusi jadrový arzenál. Ako film pokračuje tak sa jej šoférske schopnosti zhoršujú, a tie bojové zlepšujú až to celé vyeskaluje v zaujímavé a pre mňa dostatočne krvavé finále počas ktorého niektoré pohybové kreácie príjemne prekvapia. Hudba je v niektorých momentoch výborná (úvod), v iných mierne stráca (záver) a práca s kamerou je na úrovni - tiež dokáže miestami príjemne prekvapiť. Ten malý síce nie je fantastický herec a niektorí ľudia z ansámblu tiež nepodávajú zrovna Á-čkové výkony (niektoré vety som hlavnej hrdinke naozaj neveril, navyše policajtka ktorá nevie šoférovať je braná asi iba ako komické odľahčenie miesto serióznej ruky zákona), ale stačí to na to, aby sa človek zabavil. Tl;dr: Fajn juhokórejská akčná oddychovka, v ktorej sa humor obmedzuje výhradne na grganie a padanie na zem. Nečakajte nič objavné ani nič svetoborné. 75%, slabšie 4*. Možno si to niekedy rozmyslím a pôjdem na 3*... Kim Seo-Won vie. Edit: po zhliadnutí Geurimja Sarin od toho istého režiséra zrážam na 3. Kvalita tam je, ale neubránim sa porovnávaniu. ()

Vavča

Zpočátku jsem byl krajně nedůvěřivý k námětu, který zcela nepokrytě vychází z https://www.csfd.cz/film/38102-kuryr/recenze/ Jenže Park So Dam je nejen roztomilá korejská myš, ale i docela schopná herečka, akční roli bych od ní nečekal, navíc podanou tak naturalisticky. Její job je doručit zásilku do cíle a kromě domácího kocoura se o nic nestarat. Kim Seo Won je malý kluk, o kterého nemá zpočátku zájem, ale vybudují si k sobě cestu. Jak většinou dětské herce a postavy nesnáším tak Jung Hyun Joo to zvládl dobře. Jsou tam kromě perfektních akčních scén i roztomilé momenty, sympatický Kim Eui Sung jako ředitel Beaek, nadřízený Eun Ha. Pár slušných hudebních tracků do podkresu, celková atmosféra mě vtáhla. Film graduje do velkého finále. Park So Dam je rozhodně zajímavá herečka, doufám, že se z rakoviny hrtanu brzy zvetí a bude hrát dál. ()

mikki089

Po zjištění, jak se So-dam na svou roli připravila, a odhodlání, které do přípravy vložila, jsem byl zvědavá na tento film. Herecké obsazení je vynikající, všichni odvedli skvělou práci, a film byl zábavný. Příběh byl také velmi dobrý, napínavý a přirozený, i když mi v některých momentech připadal nudný (jakoby se děj vlekl). Celkově jsem si film velmi užila. Dokonce i efekty (krev, střelba a tak dále...vypadaly velmi dobře udělané). So-dam odvedla skvělou práci, její herecké schopnosti se zde velmi dobře projevili, hlavně v posledních 30 minutách filmu, ten konec byl excelentní. ()

• Jde o první hlavní roli So-dam Park ve filmu. V předchozích filmech hrála pouze vedlejší role. (mikki089)
  • Hlavní herečka So-dam Park musela kvůli natáčení překonat svůj strach ze řízení. (mikki089)
  • Aby se připravila na roli Eun-ha, podstoupila So-dam Park tříměsíční trénink a dvakrát týdně se věnovala bojovým uměním. (mikki089)