John Wayne hraje kapitána Dooleyho, pilota transportního letounu C-47, který musí se strojem nouzově přistát uprostřed mrazivé kanadské divočiny. Zatímco čekají na záchranu, musí se Dooley postarat o přežití své a své posádky... (Javert)

JLH

Špatné počasí a nedostatek paliva donutí přistát posádku pěti mužů v odlehlé a zmrzlé části Kanadské tundry. Kolik mužů jejich kapitán Dooley (John Wayne) zachrání, než je objeví jejich kamarádi pátrající ze vzduchu? Scénář mi přijde trošku nedotažený. Wayne tady nepůsobí, jako že má vše pod kontrolou a to mi k němu nesedí. Pro mě jde o nenáročný TV film na nedělní odpoledne. 60% ()

kaylin

Nenadchne ani neurazí je asi skutečně nejlepší možné označení tohoto filmu. John Wayne je pořád dobrý, prostě je takový, jakého ho chcete a jakého ho většinou dostanete. Líbila se mi ale celá sekvence toho, jak se snaží přežít. Jasně, mohlo to být drsnější, ale na svou dobu je to pořád docela dobré. ()

Martin741

John Wayne je tentokrat v kokpite transportneho lietadla uprostred zamrznutej kanadskej divociny. Zub casu tuna pracuje neuprosne, dnes je film uz vycpely, dialogy neskutocne zostarli, dnes uz posobia nepatricne a hlavne zastaralo   : 45 % ()

Javert

Trocha té studenoválečné happyendové propagandy s naprosto standardním Waynem, který koňské sedlo vyměnil za kokpit armádního transportéru. Kratší stopáž by výrazně prospěla. Nenadchne, ani neurazí. ()

• Jeden z troch filmov vydaných v kinách so zvukom WarnerPhonic. Ide o skorý štvorkanálový priestorový zvukový systém. Bohužiaľ, zachovala sa len mono verzia soundtracku. (westerns)
  • Zápletka filmu je založená na skutočnom príbehu. (westerns)
  • Typ transportného lietadla, ktoré sa vo filme pod vedením kapitána Dooleyho (John Wayne) v kanadskej divočine stratilo, bolo C47/DC3. (westerns)