Oktavianus

Zelvopyr má pravdu, bylo to divné, ale pro mě naprosto nezábavné. Děj byl poměrně absurdní a špionská zápletka dost divná, navíc mizerně provedená, takže jediné, co v té tmě stálo za zmínku (jde skutečně o HODNĚ černej film), byla sci-fi myšlenka s časovým paradoxem. Jinak to byla bída, protože ačkoli byl hrdina celkem sympaťák, zcela to zabíjela jeho vyvolená v samotné lovestory. Nějak mě to neoslovilo, od podobných filmů čekám něco jiného než jen stupidní rvačky a mizerné pokusy o akci. ()

zelvopyr

Zvláštně zamotaná zápletka s průmyslovou sabotáží pomocí plastickou chirurgií upraveného dvojníka vědce v atomovém průmyslu... střihnutá kriminálkou v opravdovém filmu noir (opravdu, něco přes půl nočních záběrů černých jak bota)... poměrně inteligentní dialogy a perfektní dvojka pro nezbytnou romantiku... Scifi nápad s časovým paradoxem dost chytře předvedený... No, myslím, že se této divnosti dá dát z řady důvodů úplně jakékoli hodnocení od odpadu po plný -- u mě ale docela boduje, protože především zaujal a nenechal lhostejným. P.S. alternativní titul (na americkém trhu) je The Atomic man. (P.S. kdyby to někdo nechápal, fakt mám rád Faith Domergue) ()

Lima

Plakátové info: BYL NEJSMRTELNĚJŠÍM ZE VŠECH TAJEMSTVÍ ..... MUŽ S RADIOAKTIVNÍM MOZKEM!!! ___ Co naplat, že základní nápad je tak zajímavý, když je zde absolutně nevyužit. Sci-fi premisa, že hlavní hrdina, s velkou hladinou radioaktivity v těle, žije s jakýmsi 7-mi vteřinovým náskokem oproti ostatním, je utopena v rutinní špionské story, kde více než jindy je znát nízký rozpočet a zřejmě neschopnost kameramana si nasvítit jednotlivé scény. Ten film je strašně, strašně tmavý, 80 procent stopáže je utopeno ve tmě, už jen stačilo, aby tam každý popotahoval z cigarety, jako v dobových noir snímcích (ale hodně laciných). Ani bych to vlastně neoznačoval za sci-fi, o to se jenom zlehka otírá, spíšem se tu kujou špionské pikle a ke konci střílí z revolveru. Je to škoda, originální nápad s časovým paradoxem mohl být v rukou schopnějšího tvůrce využit mnohem lépe. Angličani prostě v době ´zlatého věku´ neuměli točit sci-fi (čest vyjímkám). ()