Film sleduje Mohameda s islámskými začátky v Mekce, ve které jsou první muslimové perzekvováni pro svou víru, odchod do Mediny a konečný triumfální návrat muslimů do Mekky. Je zde vylíčeno množství krutých událostí, např. bitva u Badru nebo bitva u Uhudu, a hlavní část příběhu je vyprávěna z pohledu vedlejších postav jako jsou strýc Mohameda Hamza ibn 'Abd al-Muttalib, Bilal a Zayd (Mohamedovi nejbližší druzi) a na straně druhé Abu Sufyan (vůdčí představitel Mekky) a jeho žena Hind bint Utbah (zpočátku nepřátelé islámu, kteří se později sami stali muslimy). (noelcoward73)

Fingon

70% Snímek, který nemá 170, ale 206 minut (či alespoň moje verze má), natočil režisér Moustapha Akkad (jinak známý především jako producent série Halloween) s různými herci v angličtině a arabštině. Toto je arabská verze filmu a ač o půl hodiny delší, je daleko zajímavější a koukatelnější než anglická sestřička, Anthony Quinn - ne-Anthony Quinn. Prvních sto třicet minut je velmi dobrých, po přestávce už je to bohužel slabší. A Mohamedův adoptovaný syn Ali měl hodně zajímavý meč... ()

Mariin

Kvalitní a zcela ojedinělý libyjský film o vzniku islámu od syrského režiséra Akkada s muslimskými herci (na rozdíl od britské verze Ar Risaláh). Film ukazuje zejména přerod arabské polyteistické kultury v monoteistickou za cenu pronásledování a krvavých bojů. Zajímavá je např. pasáž, kdy menšinoví muslimové prchají před terorem pohanů do Habeše ke křesťanskému panovníkovi, u nějž dojde ke krátké teologické debatě o Ježíši Kristu a Panně Marii (muslimové skutečně - stejně jako křesťané - věří, že Ježíš Kristus se narodil z Panny, Ježíš /Isá/ je pro muslimy prorokem). Z úcty k proroku Mohamedovi zde není za celou dobu tohoto 3hodinové filmu herecky zobrazen, stejně ani jeho žena Chadidž, ani dcera Fatima a první chálifové. Islám "zastupuje" Mohamedův strýc Hamza. ()

inutihar

Velkofilm o vzniku islámu a jeho šíření po Arabském poloostrově. A také film, ve kterém hlavního hrdinu celou dobu neuvidíte. Provedení je sice slabší, občas to vypadá jak televizní inscenace, herecké výkony jsou v některých případech velmi zvláštní a v podstatě to je propaganda, ale je to silný zážitek. A představitelé křesťanů mluví anglicky, což mi přijde úplně nejvtipnější. V každém případě lepší (a delší) než anglický "remake". ()