Masakr v údolí oddechu

• USA Memorial Valley Massacre
všetky plagáty

Film, ve kterém sekera hraje hlavní roli. Tento akční horor je o poustevníkovi, který žije v lesích okolo nového populárního kempu, a o tábornících, kteří záhadně zmizeli během svátečního víkendu. Když se policie snaží vyřešit tyto záhadné vraždy, nachází spoustu překvapujících skutečností, ale žádná z nich je neposunuje ve vyšetřování kupředu. Nakonec je to David Sangster, který odhalí tajemství okolo zabijáka v závěrečném šokujícím vyvrcholení celého filmu. (Bonton Home Video)

Campbell

Nevěřil jsem ani hodnocení na CSFD ani IMDB. No a jak to dopadlo. Tenhle film opravdu nemá daleko k nejhoršímu lesnímu slasheru v historii. Vše je tu špatně. Žádné gore, žádné vraždy na kameru. Směšný vrah který nevyděsí jenom rozesměje. A navíc ani žádná atmosféra, kde jsou časy kde u jezera vraždil Jason? V době kdy to u nás vyšlo na VHS to bylo asi solidní ale dnes to je směšné. A zase se mi potvrzuje že Cameron Mitchell nebude pro mě. ()

SOLOM.

V době kdy ještě frčela éra videopůjčoven, byl Masakr v údolí oddechu jedním z prvních filmů, které jsem si tehdy přinesl domů. V té době jsem ještě moc slasherů neviděl, takže jsem byl z tohoto kousku docela na větvi. Přičítám to i svému tehdejšímu nízkému věku, protože když se mi nedávno dostal znovu pod ruky, míra nadšení citelně ochabla a já musím dát zapravdu nízkému hodnocení napříč internetem. V porovnání s Pátkem 13, nebo Halloweenem je tohle jen jejich chudý příbuzný. A to doslova po všech stránkách. Příběh samotný je zcela bez pořádných ingrediencí, které by zachutnali alespoň určité skupině diváků, přestože se zde objeví celkem slušný počet zavražděných. Jenže na vůbec první oběť si musíme počkat bezmála třičtvrtěhodinky a do té doby si musíme vystačit s nudným seznamováním se všemi hlavními i vedlejšími postavami, z nichž většina je naprosto nezajímavých (prostě jen do počtu). Poté měl nastat zvrat v podobě vyprávění smutného příběhu o uneseném chlapci. Jenže ani v tomto případě nenarazili tvůrci na úrodnou půdu, protože ten pobíhající magor z jeskyně stejně moc sympatií nepobral. Vzhledem k tomu že byl pohřešován snad sedmnáct let a choval se jako naprostý primitiv, jako mávnutím kouzelného proutku se z něj stal expert na moderní techniku, pasti ve stylu Rambo, výbušniny a hlavně byl zřejmě obdařen uměním teleportace. Jinak si totiž nedokážu vysvětlit všechny ty nelogické prvky a scény, kterými jsme ve druhé polovině obdarováni. Mrtvoly sice začnou přibývat enormní rychlostí, ale žádné opravdu dobré vraždy se tu nedočkáme. Snad jen té se sekerou. Tím pádem samozřejmě trpěla i samotná atmosféra. Spíš mi to v mnoha směrech připomínalo jakousi parodii na slashery, než abych v tom viděl plnohodnotný hororový kousek. ()

LION-MR.T

To,že to není kdoví jaký horor by se dalo překousnout,ale ten vrah,který by měl být hvězdou tohle filmu a měl by na něj bejt stavěnej celej film vypadá ze všech nejhůř. Je malý,štíhlý a umělé zuby dělající velkrý předkus vypadají jako dětské umělé zuby a tak dodává na trapnosti. Možná,že byl netradičný,ale pro mě zklamání. Počet obětí je tak asi 14 to vypadá dobře ne?. Ale vraždit se začíná ke konci,kdy režisér jakoby chce z filmu vyřadit zbytek herců tak na ně klidně shodí auto,které převrhne puštěný buldozée,který na ně pustí vrah. Ten žil celou dobu v lesích,ale ví,jak auto vyřadit sprovozu,nechat vybouchnout karavan a pustit buldozér,hm? Tak je blbej nebo chytrej? A hodně vraž ztrácí na účinku,protože je jich hodně přes den a nijak originální. Nelogičností je tu daleko více. ()

pornogrind

Film Memorial Valley Massacre mě svýho času v éře videopůjčoven úplně minul. A dnes už poslouží spíš jako kousek pro pobavení než jako regulerní horor. A když už tak na Memorial Valley Massacre lze pohlížet jako na Béčkovej slasher. Vrah se ukáže už v 10minutě a strach opravdu nenažene. Jeden z nejtrapnějších killerů. Vyhryz přebývající v jeskyni skrývá sice tajemství) ale je opravdu k smíchu. První vražda přichází po půl hodině. Pak je zase půl hodiny klid. Jak je uvedeno e zdejší zajímavosti. Ve filmu umře 14lidí. Takže zbylých 13 stihne vyhryz v poslední necelé půlhodince. Zdejší obsah uvádí, že hlavní roli hraje sekera. Ta sice odstartovala(po hodině) vybíjenou ale pokud se nemýlím tak jí killer použil jen jednou. Jinak mordy jsou různorodý ale nečekejte žádný hektolitry krve ani gore. Vše je povětšinou mimo záběr. 2hvězdy. ()

vegetol.mp

Americká verze českého večerníčku O človíčkovi. Odfláknutá a nechtěně legrační kravina, jejíž tvůrci zřejmě ani nevěděli, co točí. V dětství mě to minulo, což je zřejmě zásadní chyba, protože z dnešního pohledu jde o jeden z mnoha právem zapomenutých brakových slasherů. Jediné, co je cool, je ten plakát. ()

• V čase 1:23:20 prevráti buldozér auto, ktoré sa pri páde dole svahom niekoľkokrát otočí. Aj keď je pri jeho dopade jasné, že tam nikto nebol, následne sa pod jeho kolesami objavia 3 mŕtve telá. (beso74)