Největší Čech

Václav Havel (E02)

(epizóda)

Jak režisér Igor Chaun doporučoval české veřejnosti "svého" kandidáta Václava Havla pro volbu Největšího Čecha. O Václavu Havlovi, který se nesmazatelně zapsal do našich dějin jako první polistopadový prezident, bylo natočeno mnoho dokumentárních filmů. Setkání Václava Havla a Igora Chauna v roli advokáta i režiséra je ovšem jedinečné a intimní. Film představuje našeho bývalého prezidenta jako jedinečnou osobnost, která se po vstupu do úřadu neuvěřitelně rychle stala autoritou světového významu, přitom však zůstavala věrná bezprostředně lidskému přístupu k okolí. Mohli jsme jej nadále vídat, jak spěchá po Národní třídě, na chalupě na Hrádečku i u výčepu tamějšího hostince. Jaká jiná země měla takového státníka, který své pevné morální principy povýšil na reprezentaci naší země před celým světem a byl ochoten je osobní účastí sdílet i ve veřejné sféře? Už jen za to bychom si jeho odkazu neměli zapomenout vážit, navzdory současným tendencím kriticky hodnotit složitý politický vývoj v období jeho vlády. (Česká televize)

Looka

50% z dokumentu až příliš čiší obdiv pana Chauna k V. Havlovi. Jakkoli mám oba rád dokumentu takovéto vazby škodí. Nazmar pak přichází i historka o slavném Havlově Mercedesu ze 70. let, kdy nechává Chaun uprchnout Havla kamsi na půdu. ()

blixadovan

Jasně, že je Igor Chaun trochu egocentrik a jistě se rád poslouchá, ale z jeho slov je patrná láska a úcta k Václavu Havlovi. I když možná záměrně trochu hypertrofovaná vzhledem k tomu, že dokument sloužil k jistému účelu. Poněkud trapně však působí velmi uměle stvořené setkání v kavárně Slavia. Jinak ale slušný dokument v rámci daného formátu. ()

igi B.

Účelové nicotné zoufalství aneb jak si i Chaun tedy jednou taky >zahavlil< a vyplodil naprosto zbytečné, užvaněné a vyprázdněné nic. Hlavně že se šašo pořád cpe před kameru, asi jako že jde o duo největších Čechů - Havel&Chaun. Tak hahahahachachachacha... Blé... - - - - - (Poprvé viděno 23.12.2011 na >zhavleněném prostoru< , hodnocení 2., nekomentář zde s úšklebkem jako první - 23.12.2011) ()

JANARYBA

Zajímavý dokument, který v méně sestříhané formě nabízí Igor na svém YouTube guru webu....Škoda jen, že má Igorek tak výraznou potřebu ve všech svých dokumentech prezentovat JÁ a Dalajláma, JÁ a Havel.....Jinak super. Takže největší Čech jednoznačně Igorek... ()