Hrdinou filmu je Felix Dzeržinskij (Piotr Garlickij). Snímek se odehrává v letech 1902–1905. Film je vystavěn jako ostré dějové dílo, v jehož rámci dochází ke střetu silných charakterů a polárně protikladných světonázorů. Příběh Dzeržinského, stejně jako mnoha jiných revolucionářů, je plný dobrodružství, počínaje překonáváním peřejí sibiřských řek a konče nebezpečnými souboji s policejními pronásledovateli. (sator)

sator odpad!

Hrdinou filmu je Felix Dzeržinskij (Piotr Garlickij). Doba, v níž se film odehrává, je 1902-1905. Film je je vystavěn jako ostré dějové dílo, v jehož rámci dochází ke střetu silných charakterů a polárně protikladných světonázorů.  Příběh Dzeržinského, stejně jako mnoha jiných revolucionářů, plný dobrodružství, počínaje překonáváním peřejí sibiřských řek a konče nebezpečnými souboji s policejními pronásledovateli. Co už nám příběh neřekne, že zakladatel a velitel obávané ruské Čeky, faktické předchůdkyně pozdějších GPU, NKVD a posléze KGB, je všeobecně považován za jednoho ze strůjců mnoha masových vražd. ()