Obyčejný zázrak

(TV film)
  • Sovietsky zväz Obyknovennoje čudo (viac)

Kouzelník slíbil své ženě, že bude žít, jako každý jiný, ale svody magie jsou nakonec příliš silné. Toto je poslední příběh, který se čaroděj rozhodl vyprávět. Ale protože je to tak trochu „bláznivý vousáč", není v jeho pohádce nic tak, jak jsme zvyklí. Král je tady až nezvykle laskavý, princezna na sebe vezme mužský oděv a stane se lovcem, dvorní dáma nalezne svého starého milého a medvěd? Ten se promění v krásného jinocha. Příběh plný humoru, písniček, kouzel a především hledání pravé lásky může začít. (oficiálny text distribútora)

Jezinka.Jezinka

Zvláštní forma vyprávění pohádky, která by se mi jako dítěti nejmíň do 12 let věku naprosto nelíbila. Není úplně zřejmé, zda kouzelník příběh vypráví a postavy ožívají, nebo zda se příběh odehrává podle jeho vyprávění a on se stává jeho součástí. Hudba je přesně toho druhu, že téměř nelze zaujmout neutrální postoj, buď vás to nadchne nebo zhnusí. On i žánr pohádka je trochu pofidérní, je to příběh s příliš "dospělými" problémy a to, že jeho součástí je princezna, tomu na té pohádkovosti srozumitelné malým dětem nepřidá, ani co by se za okousaný nehet vešlo. Žárlivost, rozmrzelý král, partnerské vztahy, ješitnost a samolibost, láska a obětování ... ano, o tom chceme děti poučit, ale tahle forma směsi fantasy, psychologického dramatu, muzikálu, westernu a crazy komedie je docela kontroverzní kousek. Jsem ráda, že jsem to neviděla jako malé dítě. ()