Dobrodružný příběh věčného tuláka a dívky na útěku. (NFA)

PetraMishka

Mladý tulák se ujme dívky, která v sebeobraně zastřelila strýce, který ji zneužíval. Na cestě se musí bránit před dalšími tuláky, protože ženy jsou mezi nimi vzácné a taky musí dávat pozor na detektivy, kteří chtějí děvče dostat za každou cenu. Louise Brooks je tradičně skvělá, ale většina pozornosti a taky největší zábavnost zajišťuje Wallace Beery. Ten je vynikající. ()

NinadeL

Filmy jako Žebráci života jsou tu mezi námi pro to, abychom si stále připomínali, že němé filmy jsou skvělé, moderní a nestárnoucí a kdykoli jeden z těch nejlepších potkám, trvá to minimálně týden, než jsem ochotná znovu akceptovat existenci dialogových filmů. Žebráci života sledují vynikající story, která nemá hluché místo, udržuje si geniálně rovinku, která unese jak hlubší emoce, tak seriózní drama i skvělý humor. Nádherná Brooks tentokrát využívá svého chlapeckého kouzla, aby mohla putovat světem na střeše jedoucího vlaku, přespávat v kupce sena a navzdory všemu i přitahovat celou bandu tuláků. Je zranitelná, okouzlující, roztomilá a není možné, aby se do ní každý, kdo ji potká, nezamiloval. Ovšem tím, kdo to má skutečně celé na háku, je Wallace Beery, ten tu prodělá celou evoluci od ochlasty po akčního hrdinu s dobrým srdcem. A to jsem se ještě nezmínila o uniformovaných ochráncích zákona a extrémně zábavném černochovi se slepicí. Žebráci života nebyly jen top filmem roku 1928, jsou dnešním filmem a budou jím i v roce 2128. ()

eye candy

Wellmanova o něco méně zábavná a o něco více němá verze Bonnie and Clydea, zajímavá především stejně naivní a sympatickou ústřední dvojicí, vizuálním zpracovaním a skvělou postavou Wallace Beeryho, který se na plátně objeví +/- po půl hodině a teprve s jeho příchodem (přichází a zvesela si zpívá o sudu s chlastem co má přes rameno), dostává film řádně dramatický náboj. Do té chvíle jsou Beggars spíš pohodovou groteskou, ve které hlavní hrdinové naskakují na vlak, spí v kupkce sena a vypráví si o tom co by od života chtěli. L.Brooks zde není až tak výrazná. Asi proto, že postava mladé pronásledované dívky má postupem času stále méně a méně prostoru a ke konci už to je tak trochu o ní bez ní. Jinak se Beggars of Life dají s klidem označit za dobrodružný snímek, zejména v samotném závěru kdy mu nechybí napětí ani spousta výborné akce, která i přes svůj hodně uleželý věk nepůsobí ani trochu hloupě. ()

Flego

Na filme je zaujímavé ako umne pracuje s dobrodružnými prvkami a sociálnym aspektom. Vzniklo kompaktné dielo hodné pozornosti o ľudskej chudobe ale i láske a optimizme. Tretia recenzia. ()

• První zvukový film Louise Brooks, který existuje ale také v němé verzi. V George Eastman House restaurovali němou kopii. (NinadeL)