Tony Parker - Poslední pokus

Francúzsko, 2021, 98 min

Réžia:

Florent Bodin

Tony Parker

Film o životě a kariéře Tonyho Parkera, ze kterého se díky jeho odhodlání stal pravděpodobně nejlepší francouzský basketbalista. (Netflix)

KuceraJohny

Vůbec to není špatný dokument, ale potom co jsem viděl Last Dance tomu musím dát lepší tři. Je to hlavně z toho důvodu, že pro člověka jenž Tonyho Parkera do tohoto dokumentu v podstatě neznal to není zas tolik přibližující. Vypadá to spíš jako rychlý průlet jeho kariéry a spíš pouhé zopakování čeho všeho dokázal, aby se na to nezapomnělo. Pro člověka, který ho nezná mu moc nedokáže popsat celý jeho příběh. Na druhou stranu aspoň díky tomu vím, kdo je, aspoň zlehka a Tony Parker je opravdu zajímavý člověk, jenž si zaslouží úctu. Avšak tady nehodnotíme hráče, ale dokument. Ten mi přijde svým stylem vyprávění lehce matoucí. Skáče z jedné události na druhou aniž by mezi nimi dokázal vytvořit takzvaný oslý můstek. Určitě bych tento dokument nebral jako zklamání. Sice mě neoslnil, ale opět mě více zasvětil do světa Basketu. Těžší je to pro něj hlavně kvůli Last Dance, což je prostě dokonalý dokumentární seriál, s kterým jsem jednu chvíli žil a který mi naprosto otevřel cestu k poznání NBA a basketbalu obecně. Bohužel Tony Parker, není konkurentem a zůstává tak dobrým dokument, ne však výjimečným. ()

Likan7

Na sportovní dokumenty od Netflixu bych se mohl koukat stále dokola, téměř o komukoliv. V dobách Parkerových nejlepších letech jsem fandil víc Lakers, takže jsem ho upřímně neměl rád, ale tenhle film mi obrázek na něj hodně upravil. Hlavně na to, čím spolu s Manuem a Duncenem byli. Respekt jim. Dokument je od prvních minut zajímavý, chytlavý a tak akorát dlouhý. Není to takový klenot jako Last dance, ale kvalitka to určitě je. ()

motyka52

S basketbalovými dokumenty to teď budou mít na Netflixu složité. Last Dance nastavil laťku proklatě vysoko a chca-nechca s ním bude jakýkoliv další počin srovnáván. A to i v případě, kdy to nebude zcela fér. Dojíždí na to i Final Shot, ačkoliv má 100 minut, zatímco Last Dance deset dílů. Bohužel ale kvůli tomu FS hodně klouže po povrchu, některé potenciálně zajímavé momenty (rozkol v reprezentaci, Allenova trojka v roce 2013) odbyde několika větami a celkově působí trochu jako zrychlený průlet Parkerovou kariérou. Ničím moc nepřekvapí, intimních momentů typu předávání státního řádu je pomálu, spousta prostoru je dána různým mluvícím hlavám. Jako basketbalovými fanoušek si v tom svoje najdu, řemeslně je to zpracované dobře, ale davy nebasketbalových diváků to tentokrát nestrhne. ()

Blazis34

Hezky udělaný dokument o úžasné kariéře skvělého basketbalisty. Líbily se mi výpovědi jeho spoluhráčů, protihráčů či Thiery Henryho. Tony Parker si tento film zasloužil a i když byl vydán krátce po Last Dance, s čímž se nemůže upřímně rovnat, jeho sledování mi uteklo a bavilo mě. Dávám čtyři hvězdy. ()

M.i.k.e

hezký dokument,který bych úrovní přirovnal loňskému,podobně laděnému dokumentu o Nicolasi Anelkovi.Vzhledem k tomu,že nejsem velký fanda basketu a NBA sem pořádně sledoval naposledy v Jordanově éře byl pro mě Tony Parker velká neznámá a hodně mě překvapilo jak moc velká osobnost to je.Navíc taková,která si na nic nehraje a v hlavě to má srovnané...70% ()