Žádné prudké pohyby

• USA No Sudden Move (viac)

Kriminální drama z 50. let minulého století, v němž se skupina zločinců domnívá, že byli při svém posledním činu podvedeni. (HBO Max)

silentname

Budem stručný. "No Sudden Move" je dokopy nič viac než dve hodiny zabitého času, ktoré môžete stráviť niečím úplne iným. Neexistuje na to lepší výraz ako - "nothing movie". Technicky je to možno dobre spracované a má to solídnych hercov, ktorí dokážu svoje party dobre zahrať, no vo výsledku som mal pocit, že film absolútne nič neťahá. Nie je tu žiadna charizma, žiadne napätie, žiadna atmosféra, žiadne zaujímavé momentky, žiadne kvalitné vyvrcholenie, žiadna pointa, ktorá by stála za to. Proste nič iné než zabitý čas. Hodnotenie: C- ()

alchac

Narkoleptická utahanost této patrně nezamýšlené pseudogangsterské komedie (každopádně thriller fakt néé…) je bohužel nešťastně kompenzována zmatenou překombinovaností, kterážto mi až do závěrečných titulků nedovolila usnout. Tohle musel Býčijo vzít asi jen proto, že urgentně potřeboval drobné na botox. ()

Radiq

Nevím, jestli to tak blbě měli na HBO Max nebo to tak bylo záměrně, ale po stranách byl celou dobu obraz zkreslený... Jak ve vypouklém zrcadle nebo spíš jak když ve foťáku na mobilu dáte takové to oddálení zoomu. Strašně mě to celou dobu sralo. Mimo jiné. Druhá věc byla, že to bylo na mě až moc zamotané. Ono už to u takových podrazáckých filmů bývá, že ten šije boudu na toho a ten zas na toho, ale těch stran tady bylo nějak moc. A už i vzhledem k tomuto faktu, tam bylo nějak málo násilí. Vím, že to je z jiné doby, kdy se spíš vyjednávalo a jinak mluvilo a chovalo se k ženám gentlemansky, ale o to víc nudněji to pak vyznívá v dnešní době. Asi jsem moc rozežranej. Skoro jak Brendan Fraser, u kterého si najednou nejsem jistý, jestli fakt tak přibral (viz jeho další film Velryba) nebo to byla jen maska. Potěšila účast herců jako Kieran Culkin, Ray Liotta (zas to nepřežil), Jon Hamm, David Harbour, Bill Duke nebo Matt Damon (toho jsem tam vůbec nečekal). Ženské role mi tak nějak splývaly, škoda. Dvojka Cheadle-Del Toro sice neurazí, ale ani ničím nevyniká. Povedly se hlídací scény u rodiny v domě, ale pak to totálně ztratí dech. Je to takovej film na jedno životní skouknutí a pak víte, že už to podruhé vidět nepotřebujete. Aspoň že ta hudba Davida Holmese stála za to. ()

Fr

,,RÁD JSEM VÁS OBA POZNAL. JSTE INDIVIDUALISTÉ. POPÍRAČI PRAVIDEL. DVA MUŽI, KTEŘÍ SE NAVZDORY VŠEMU POTKALI NA TOMTÉŽ MÍSTĚ, I KDYŽ JICH MĚLI NA VÝBĚR SPOUSTU. PŘEJI VÁM ÚSPĚCH PÁNOVÉ...“   Ze začátku to vypadá jako další gangsterská hříčka z dílny G. Ritchieho. Hříčka s postavama zvláštních charakterů a zvláštním úkolem. Jenže postupně je vidět ten rozdíl… Soderbergh totiž nechává ty svý hlavní postavy zbytečně moc mluvit a konat věci, který nejsou k věci. Často to ti dva „sympaťáci“ (DelToro a Cheadle) zachraňujou sami sebou. Naštěstí jim to kecání život nijak nezpříjemňuje, takže se z těch svejch sraček musej vylízat sami. A sami si zase způsoběj další… a tak furt dokola. Takže to nějakej dějovej náboj má! Navíc tady máme morálního vítěze, což se často u takovejhle příběhů nestává….     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hraju mimo svojí ligu. 2.) Zajímaj mě počátky katalyzátoru v USA. /// Thx za titule „saurix“.   PŘÍBĚH ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

Soweek

Film měl ambice stát se dobrou kriminálkou, minimálně scénář na to měl, ale tentokrát si troufnu říct, že to zabil Soderbergh svou nezáživnou režií. Filmu by také prospělo stáhnout casting na polovinu, protože osob figurujících v příběhu je skutečně mnoho a jako divák se v zápletce nemáte šanci zorientovat. Je to velká škoda, tohle mělo určitě na víc. ()

• Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v michiganskom meste Detroit a trvalo od 28. septembra 2020 do 12. novembra 2020. (MikaelSVK)
  • Okrem réžie sa Soderbergh na filme podieľal pod pseudonymami zároveň aj ako strihač a kameraman. (rowdys)
  • V některých scénách (například v čase 1:26:38) si může pozorný divák všimnout podivně zakřiveného obrazu podél okrajů, kterého Steven Soderbergh docílil nasazením anamorfního objektivu značky Kowa – který sám o sobě značně zaobluje obraz po stranách – na předimenzovaný digitální senzor. Touto technikou chtěl režisér replikovat nedokonalosti tehdejších filmových objektivů. Film má ve skutečnosti neobvyklý poměr stran 2.16:1, protože Soderbergh původně počítal s mnohem tradičnějším anamorfním formátem 2.40:1, který však zkresloval okraje filmu do takové míry, že byly při sledování velmi rušivé. Soderbergh byl nucen přeformátovat film od začátku do konce a rozšířit jej z horní a dolní strany, aby odvedl pozornost diváka. (HellFire)

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta