Těžká váha

• USA The Tao of Steve

Ve svých třiceti letech už má učitel Steve jasno. Věnuje se filozofii, buddhismu, taoismu a díky třem osvědčeným pravidlům je pro ženy zkrátka a dobře neodolatelný. Nedává najevo svou touhu, pak před vyvolenou vykoná něco hrdinského a nakonec couvne. V jednom případě se mu ale nedaří dosáhnout svého. Krásná Syd si totiž pamatuje něco, co už Steve dávno zapomněl. Co když tentokrát sebevědomý muž s pár kily navíc neuspěje? (oficiálny text distribútora)

Cushing

Dá se, možná i za tři hvězdy. Jenom je to trošku (hodně) nepravděpodobný. Tak schválně -- kdo z vás zná tlusťocha, kterej nemá žádný ambice, pracuje jako učitel v mateřský školce, jeho zálibou je filozofie a balí jednu holku za druhou, protože na to má jednoduchej klíč, a sice: nejevit o ni sexuální zájem? No... Raději ať tito hamburgeroví tao-borci zůstanu v USA, kam patřej... Anebo v Japonsku. Tao, sumo, zen... Buddha byl taky tlustej, a jak je oblíbenej...! See? ()

Florentyna

Mám slabost pro romantické filmy s fantastickým prvkem, který filmu umožňuje použít metaforu (nadsázku a vtip ), a často tak dokáží zhodnotit "ze života" víc a lehčeji než leckteré drama. A The Tao of Steve? Má moc pěknou myšlenku - hledět na lidi okolo jen skrze jejich povahu, nehledě na vnější souvislosti - jak by asi vypadaly naše všední dny :). ()

Traffic

Tento zapomenutý filmeček těží z jedné nesporné výhody: obsahuje více pravdivých situací z oblasti námluv, než 98% ostatních romantických komedií dohromady. Skeptického, tradičně přemýšlejícího diváka zde zastupuje Stu, jemuž je teorie vysvětlována a vštěpována. Příbeh je poměrně jednoduchou variací na děvkaře, kterého zaskočí city a začne porušovat vlastní, do té doby fungující kodex. Nevím, zda se jednalo o záměr, ale snad všechny postavy působí velice civilně až obyčejně a přispívají tak k uvěřitelnosti celého filmu. ()

rubii

Tady nejde o kombinaci toho, že "Steve" učí v mateřské školce nebo že je vzdělaný v oblasti filozofie, ale o tom, jak možná jeho koníček dokáže využít při svádění cizích žen. Metafora je ta, měj pro něco vášeň a pokus se to někomu jinému předat, tak aby si z toho něco vzal i další. Způsob jakým mluví se ženami je úchvatný. A mimochodem jsou mezi námi takoví, kteří jsou tlustí a přesto mají ohromný úspěch u krásných žen ;-) ()