Středoškolák Reki je vášnivý skateboarďák. O skateboardingu by mluvil hodiny, konstruuje si vlastní skateboardy, pracuje ve skate shopu a hlavně až na hraně závislosti zbožňuje nebezpečné závody „S“ ve sjezdu v opuštěném dole. V těchto závodech je povoleno téměř vše, jsou důvodem nejextrémnějších sázek a soupeři si zde rozhodně nic nedarují. Když se mladík Langa vrátí z Kanady do Japonska a seznámí se se svým novým spolužákem Rekim, nemá ani trochu potuchy, do jakého šíleného světa se ho Reki právě chystá zasvětit. (Scalpelexis)

MasterMagic

You thought this was anime about skating, but it was me, DIO! Buď z toho měli udělat kompletní JoJo ripoff nebo postavu Adama vystřihnout ze scénáře. Přináší s sebou prvky, které jsou se zbytkem naprosto nekompatibilní, a hlavně zabraňuje, kdykoliv se objeví na scéně, aby se seriál zabýval něčím zajímavějším a blokuje prostor pro mnohem zábavnější postavy. Jednoduše, zvládlo by se to bez jakéhokoliv záporáka. ()

Scalpelexis

Rozpálená, laškovně přihřátá (režisérka Free! a Banana Fish) adrenalinová skateboard jízda se sterilním poselstvím o tom, že nejdůležitější je se bavit. Je fuk, jestli si přitom zlámete všechny kosti v tělě nebo je zlámete někomu jinému, jízda na skateu s Vašim kamarádem/soupeřem vyřeší buďto všechny problémy anebo Vám vyčistí mysl tak, že po ní vždy víte, co správně udělat. Reklama na skateboarding je to úspěšná a seriál se zaměřil na to, aby výjevy z akce byly extrémně efektní a efektivní. Během ní se porcuje napětí v kilogramových balení, triky (místama nadpřirozené) mají říž až se mi vzrušením ježily chlupy a kosmopolitní výtvarná stránka s dunícím ozvučením jízd je báječná. Pro mě se tyhle aspekty pozitivně mísily a hlavně byly dodány skrz postavu úchylného, démonického a "hisokovského" záporáka ADAMa, jehož barevně přetažený love-outfit a vyšinuté chování s hlasem bavícího se Takehita Koyasa dodala anime ještě o úroveň vyšší grády. Bromance hlavního dua s poměrně klišoidním rozkmotřením a následným ukřičeným a uslzeným znovuspojení skrz sílu přátelství mě naopak moc nevytrhla; těch nekonečně opakujících se nových a nových relativně dětinských uvědomění následovaný o pár vteřin později dalším, hned několik silně nedotažených amatérských pokusů o hlubší rozvětvení a na sílu lepený závěr s nefungujícím charakterním rozuzlením jízdou získaný optimismus úspěšně zadupal. Pokud tyto příběhové nedostatky dokážete přehlídnout a zaměříte pozornost čistě na sportovní tématiku seriálu, relativně sympatické postavy a výborný audiovizuál od Bones (OP i ED jsou cool), odmění se Vám Sk8 vrchovatě. Dlouho jsem to sjížděl k 4*, nakonec finišuju u velmi silných 3*. ()

Katakimiku

Vážně super anime! Užila jsem si ho od začátku do konce a to nejen díky suprovým charakterům, ale i animačně se předvedli na úrovni. Velmi dobře vybalancované komediální a smutné scény se závody na skateboardech. Techniky, které při nich postavy používají jsou zajímavé, ne vždycky realistické (většinou spíš ne...vlastně nikdy ne), ale zábavné. A nesmírně se těším, jak navážou v druhé sezóně. 8/10 ()

Hromino

Netradičně začnu od konce. Vzato kolem a kolem jde o dobré anime, které nabízí nekonvenční zážitek a má rozhodně cenu jej vidět, ale… zároveň při tom doporučování hrozně skřípu zuby. A to proto, že toto anime má tak krásně, ale opravdu tak neskutečně krásně posraný závěr. A přitom by vůbec nebolelo jej napsat šikovněji. Výtvarná stylizace, samotné pojetí skateboardingu, dynamické sekvence, animace, střih, hudba včetně openingu i endingu, to vše je tu velmi svěží, nápadité a posouvá to hranice animátorských možností zase o kus dál. Za postavy se tvůrci také nemusí stydět, neboť každá má něco do sebe. Jedná se o dílo královny queerbaitu Hiroko Ucumi, takže asi nepřekvapí, že zhruba 9 z 10 postav tvoří pohlední kluci, mezi nimiž ke zklamání všech hladových fudžoši k ničemu nedojde, zato je však krásně ztvárněn jejich vnitřní vývoj. Bohužel, všechno tohle úspěšné úsilí naráží na útes v posledním díle, který svou přepáleností a neskutečně hloupým, klišoidním zakončením zcela kazí celkový dojem. Politická rovina příběhu zde ústí do ztracena, jako by se na ni během psaní scénáře dočista zapomnělo, ztvárnění závěrečného závodu je zcela přitažené za vlasy, osobnost hlavního záporáka se tu mění takřka mezi scénami, vše najednou končí bez jakékoli katarze a jediné, co po tomhle bolestivém vykostění všech předchozích kvalit zbyde, je sluníčkové poselství ve stylu „hlavní je být srdcařem“, které posílá anime někam do vod průměrných šónenů, kde se tvůrci snaží jednou motivační myšlenkou přebít jinak nevalné kvality daného anime. Nebýt posledního dílu, mohlo to být bez váhání za 4*, takto však musím dát rozpačité 3*. ()

Starletka

Celkem standartní sportovní záležitost s pěknou animací a přehnaně emocionálními (a občas opravdu dementně se chovajícími) postavami, které všechny samozřejmě jezdí bez helmy a chráničů, ač sebou každou chvíli řežou o zem, až mě zaráží, že půlka osazenstva už po první epizodě neskončila v nemocnici s trvalými následky. Jako snad jediný aspoň trochu originální prvek celého seriálu pak vystupuje magor ADAM, kterému se opravdu nejde nesmát, a který mi upřímně citelně chyběl pokaždé, když odešel ze scény. I nějaká snaha o adrenalin by se našla, ale nemůžu říct, že by na mě nějak extra fungovala, protože je dopředu vždycky jasné, kdo vyhraje (samozřejmě je to nakama power). Škoda přitroublého konce. 6,5/10 ()

• Do rolí matky a sestry hlavního hrdiny Rekiho byly obsazeny dabérky, které jsou s dabérem Rekiho (Tasuku Hatanaka) ve skutečném příbuzenském vztahu. Roli Rekiho matky tak dabuje Hatanakuova matka, Keiko Fukušima, a roli Rekiho mladší sestry pak Hatanakuova manželka, Sajaka Senbongi. (Hromino)