V zajatí zla

• Česko Pavučina (viac)

Osemročný Peter nemôže v noci spávať – spoza stien v jeho detskej izbe sa neustále ozýva záhadné klopanie. Rodičia ho však presviedčajú, že tie zvuky sú len výplodom jeho fantázie. Peter si však nič nevymýšľa a vie, že to, čo počuje, je skutočné. Bojí sa čoraz viac, pretože začína podozrievať mamu a otca, že pred ním z neznámych dôvodov taja niečo strašné z rodinnej minulosti. Môže byť pre dieťa niečo desivejšie, ako keď nemôže veriť vlastným rodičom? (Forum Film SK)

JASON_X

Už už jsem si říkal, že možná pro tentokrát přehodnotím mou averzi vůči "horrorům" s malými dětmi, ale ani Cobweb mě nakonec nepřesvědčil, že se jedná o plnohodnotný horror pro dospělé. Rodiče jsou sice vyšinuté bestie, za zdí žije odporná příšera a prdelatá slečna učitelka má tlamajznu jak z pornáče, ale absence gore film háže do kategorie filmů pro mládež. Všechny mordy se důsledně odehrají mimo kameru a jedna hezká scéna (tatínkovo dávivé chrlení černé krve) to nezachrání. Navíc scénář mi ke konci přišel hodně odfláknutý a závěr byl takový nějaký nijaký, neuspokojivý. ()

Claw

"Pavučina" je temný, ponurý, bezútěšný a depresivní film. Je to v podstatě oživlá noční můra z dětství. Chlapec žije ve starém domě s ujetými rodiči a vede osamělý život bez přátel, kde ho ve škole nemilosrdně šikanují. A vůbec žádná naděje, dobrota nebo úleva od temnoty... Film je nádherně atmosféricky nasnímaný a obsahuje i několik funkčních lekaček. Práce s kamerou je elegantní, dům je děsivý, herecké výkony jsou dobré. Celá rodinka byla uvěřitelná celou dobu a podle toho, jak se odkrývalo, co se dělo. Hudba perfektně funguje se stupňováním strachu. Zaujal mě už neobvykle pomalý, atmosférický rozjezd natočený civilně a zdánlivě jednoduše. Prostřední část je naopak expresivní a totálně gradující psychohra. Finále je ryzí horor s pořádnou řezničinou, ale to velké "odhalení" výborně rozjetý film tak trochu zazdí. Mnoho momentů přestane dávat smysl, vytratí se tajemná atmosféra a celkově ten film nemá na diváka takový dopad. CGI efekty jsou slabší a spíše filmu ubírají, než přidávají. Možná to chtělo víc peněz na triky, zkušenějšího střihače, nevím. Ale dosavadní stoprocentní pohlcení ze mě zkrátka v závěru vyprchalo. Každopádně velmi dobře zrežírovaný horor s atraktivními killy a opravdu vtahující až snovou atmosférou. /75%/ ()

pornogrind

Můj osobní názor je takovej, že většina hororů co jde a za poslední roky šla do kin je kvalitativně průměrnejch či podprůměrnejch. Jen tu a tam se vyloupne kousek který tohle moje tvrzení vyvrátí. Cobweb mi jen toto moje tvrzení potvrdilo. Určitě se nejedná o žádnej průser o čemž svědčí i zatím celkem slušný hodnocení(66%) za mě to ale žádnej hororovej zázrak není. Podívat se na to dalo ale nebudu patřit k těm kterej by tenhle horor nějak vychvaloval. Za mě to jsou 2hvězdy. Cobweb si ale svý fanoušky určitě najde. Já mezi nimi ale nebudu a víckrát už se k tomuhle filmu ani nemám potřebu vracet. ()

Praxis

Překvapení a to velmi milé. Zase jeden z těch bububaráků, co mají trojité zdi, ve kterých si staví hnízda pavouci a různé další hnusné potvory. Tahle byla jedna z těch vydařenějších. Stejně tak jako znepokojiví rodiče, co vlastně SPOILER byli ti správní. Anthony Starr aka Homelander vypadá stejně nepříjemně jako v The Boys a paninka Lizzy Caplan aka mamynka není vůbec k zahození. Nu, takhle by to šlo. Hororový žánr dostal milého bratříčka! Takhle ano. 80% ()

TheEvilTwin

Tak takhle vydatný a hutný mix žánrů tady dlouho nebyl a udělat jej někdo byť jen trochu jinak, nebál bych se udělit filmu “odpad” s nevěřícným kroutěním hlavou nad tím, jak někoho může napadnout mixovat zrovna tyhle žánry. On je ale tvůrčí tým za Cobwebem dostatečně zručný a doručil totální šílenost, která je v první polovině depresivní psycho o podivínské rodině a její zvláštní a tvrdé výchově syna, jež se v další polovině zvrnte do krvavého bodycount násilného hororu s perfektními prvky fantasy. Kamera je precizní, úhly a záběry oslní, práce s napětím a hudebním podkresem dělá obrovskou práci a drží diváka v neustálé tenzi a strachu a když se film v půlce žánrově přehoupne, působí to vlastně celkem přirozeně a sakra působivě. Až do posledních 10 minut jsem byl přesvědčen o plné pětipalbě a návštěvě opětovné kinoprojekce po dnešní domácí premiéře, ale ten závěr působí strašně neuspokojivě a dost kazí veškeré budování před ním, které tak výrazně vyšumělo do ztracena… ()