Vaše krev může jednoho dne někomu zachránit život, a proto má pravidelné darování krve rozhodně smysl. Alespoň mladá dívka Mitsugu Banba je o tom přesvědčená a nejraději by tak chodila darovat krev každý den, a to i přes to, že má velmi vzácnou krevní skupinu, která není skoro pro žádného jiného člověka vhodná. Ovšem díky této vzácnosti se o dívku zajímá místní školní zdravotní sestra, která má ve sbírání unikátních krevních vzorků podivnou zálibu. Mitsugu také jednoho dne v odběrovém místě potká nádhernou a okouzlující mladou dívku, která je na pokraji zhroucení a je podivně bledá. Když této dívce chtějí odebrat krev, tak ji popadne amok a začne odběrové místo demolovat, následkem čehož pak na chvíli ztratí vědomí.
Mitsugu se dívky ujme a rozhodne se jí vzít k sobě domů, kde se ukáže, že dívčina jménem Mai Vlad Transylvania je vlastně upírka, která si spletla odběrové místo s krevní bankou a která při útěku od svých příbuzných z východní Evropy omylem ztroskotala v Japonsku, kde nyní živoří. Mai totiž není schopná zajistit si krev, bojí se kousnout nějakého člověka, aby ho nepřeměnila v dalšího upíra. Naštěstí Mai právě narazila na někoho, kdo jí může a vlastně i moc chce pomoct... (Jeoffrey)

Starletka

Ujetá šílenost s ujetými postavami a ještě ujetějším dějem a gagy, kde člověk často jen nevěřícně kroutí hlavou a nechápe. Hlavní hrdinku si už od prvních okamžiků nejde nezamilovat a nakonec si mě získaly i ostatní postavy (nejvíc mě překvapilo, jak moc jsem si stihla oblíbit doktorku Chihiro, u které jsem vyloženě už jen za její pouhý design očekávala nenávist). Humor mi taky více méně sedl (škoda té hromady referencí, kterou nepolíbený smrtelník nemůže pobrat). Jinak na poli GL se jedná o naprostý a nevídaný unikát (ani porno pro chlapy, ani nevinné neposkvrněné čisté dívky), takže mě ve výsledku docela zamrzelo, že toto zaměření šlo po prvním díle naprosto stranou, protože je to škoda. 6,5/10 ()

Jeoffrey

Vlad Love je zvláštní seriál. To co se zdá ze začátku jako bláznivá komedie s nejrůznějšími šílenostmi, které občas působí jako vložené a pospojované bez nějakého ladu a skladu se postupně s přibývajícími díly změní spíš na podivnou poctu nejrůznější filmové klasice, kdy humoru ubývá a já se doteď nemůžu rozhodnout, jestli se mi ve výsledku tento vývoj líbil. Ale dobře - autor má zkrátka filmy rád a nemusí to zákonitě být jen filmy o monstrech, které tu ale díky tématu hrají do jisté míry prim. Z počátku je to plné bláznivých nápadů, podivností, šílené energie a mírného násilí (podle tagů jde přeci i o slapstick komedii), postupně se to mění v jakýsi podivný slepenec scén a zápletek na nejrůznější témata (většinou právě inspirovaná filmovou klasikou) a ta počáteční příběhová hravost a nápaditost se přesouvá mnohem víc i na nejrůznější animační výrazové prvky. Což se mi na jednu stranu líbí, protože některé takové scény a statické obrazy kreslené rukou, na mě působí impozantně a vyvažují můj spíše chladný dojem z animace pro seriál běžné, která mi občas přijde spíš slabší, ovšem na druhou stranu mi ty statické obrázky čas od času tak nějak kazí přirozený běh příběhu, jeho plynulost. Další zvláštní nápad je alternace dvou openingů, kdy jeden je příjemně energický a druhý zase spíš takový romantický a náladový, ale oba se mi hudebně líbí. Původně jsem si i chvíli říkal, jestli to nemají vymyšlené tak, že jeden uvozuje díly bláznivějšího charakteru a ten druhý ty dramatičtější (což by byl geniální tah), ale tohle se mi po pár dílech nepotvrdilo. Pak tu máme humor. Pár vtipů a momentů mi přišlo dobrých a hodně zábavných, mnohem víc jich bylo slabších, kdy jsem se jen lehce pousmál, ale na každý takový přišli tak dva až tři další vtipy, které mě nechali naprosto chladným, nebo jen se zvednutým obočím a myšlenkou "vážně?!?". Zkrátka na mém sranda metru je tohle anime ohledně gagů spíš jen průměr. A co postavy? Banba byla fajn, díly, kde byla v centru a tahounem děje, mi přišli o chloupek zábavnější. Paní učitelka / školní sestra měla občas také něco do sebe a její "dloouhá story" mě z těch filmových poct zaujala asi nejvíc. Ostatní postavy, bohužel včetně samotné Mai, mi přišli spíš nevýrazné a mám strach, že na většinu z nich poměrně rychle zapomenu, možná kromě té švihlé cosplayerky, která mi vlastně přišla správně praštěná a pak asi i otců obou hlavních hrdinek... Zvláštní, originální, ale i rozporuplný seriál, kde ale teď musím nějak ohodnotit a popsat svůj dojem ze sledování a tak dám po dlouhém cukání a rozmýšlení nad vším co jsem napsal asi palec velmi mírně nahoru. Po první sérii - lepší průměr. 6,1/10 ()