V tomhle prequelu k Armádě mrtvých přemluví tajemná žena bankovního úředníka Dietera, aby jí pomohl vyloupit údajně nejbezpečnější sejfy v Evropě. (Netflix)

AppleCore

Zprvu nesrovnatelně zábavnější a vizuálně hezčí než rozostřená a veskrze nudná i nedomyšlená Armáda mrtvých (se kterou to nemá společnýho téměř nic). Zápletka je ale naprosto prázdná, odtržená od jakýchkoliv emocí a s minimem charakterových interakcí. Akce je navíc docela málo, není kdovíjak povedená a film po prvním heistu upadá do hlubokých repetitivních vod. Celý to táhne především Matthias Schweighöfer, jenom mu to kurví nenápaditej scénář, kterej tomuhle prequelu nedává žádnej důvod k existenci. Army of the Dead měla alespoň ty zombie, tajemno okolo nich a bylo to brutální. ()

Hollohlaway

Ne úplně špatné béčko, ale plné nelogických lapsů, nevzrušivých a prostinkých otvírání trezorů. Heistovka to určitě není. Obsazení ujde, i když hlavní trouba mistr kasař je dost otravnej, navíc je to přehnaně dlouhý. Věděli jste, že na to , abyste byli nejlepší krouhač trezorů, stačí mít jen dobrej sluch? Víc očividně potřeba není. ()

Vyhy

Sice se jedná o prequel, ale se samotným filmem to má pramálo společného. Maximálně dva sny a pár záběrů v televizi, jinak si Armáda zlodějů hraje na svém písečku. A mně to nedávalo prostě smysl. Moc dlouhé, vlastně zbytečné. Otevírání trezorů nevysvětlené, místy přehnaně snadné. Praha a čeští herci potěšili. Jinak v tom nevidím přidanou hodnotu. Armáda mrtvých měla spád, akci, přepálenost, která fungovala, ale zde to na mne působí zcela zbytečně. ()

lykan9

Přesto, že mám moc rád zombie horory, tak i když se tohoto tématu Armáda lupičů dotýká jen okrajově, tak se mi zdá mnohem povedenější než Armáda mrtvých. Určitě je to předně tím, že Matthias Schweighöfer již neměl jen vedlejší roli, ale dostal mnohem více prostoru a dokonce roli hlavní. Zároveň je příběh vtipnější a kupodivu zajímavější. Moc rád bych se dočkal i dalšího filmu, kde bychom zjistili, že v závěru Armády mrtvých Dieter alias Kurt nezemřel. ()

Praxis

Zbytečně natahovaná, místy fakt nudná, jednohubka o tom sympatickém Němcovi, co zařval při zombie apokalypse. Takový odvar všech těch různých Dannyho Parťáků, co se na nich chce přiživit, a marně se je snaží i parodovat. Potěší ale spousta pražských reálií. Akci moc nijak nečekejte. Režisér i hlavní hrdina v jednom je sympaťák, to se musí nechat. Ve výsledku hrozitánsky děravý scénář na zcela zbytečný film, ovšem s famozní hudbou. Za pár hodin už nebudu vědět, na co jsem se to vlastně koukal. 55% ()

• Jedná se o prequel filmu Armáda mrtvých (2021) a zároveň o druhý film, ve kterém herec Matthias Schweighöfer ztvárnil roli Ludwiga Dietera. Zajímavostí je, že zmíněný herec se ujal i režie. (EMMY)
  • V prvních minutách může pozorný divák zaslechnout v originálním znění i češtinu (v kombinaci s němčinou), a to od ženy křičící na hlavního hrdinu (Matthias Schweighöfer), který se zatím z televize dozvídá o zombie apokalypse v Las Vegas, přestože se celá situace odehrává kdesi v Německu. Češtinu pak v hojném množství můžeme správně slyšet i během loupeže v Praze. (ArsenalEagle)

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

23.07.2021

A je to oficiální. Netflix potvrdil, že nedávný akční zombie thriller Armáda mrtvých od režiséra Zacka Snydera dostane pokračování. Snímek měl již před premiérou potvrzené dva prequely, hraný Army of… (viac)