Sam od Bielej vody

• Česko Sam od Bílé vody (viac)
všetky plagáty

O muži, který prošel všemi zkouškami matky přírody. (oficiálny text distribútora)

Radyo

Nádherný dobrodružný snímek, napsaný, zahraný i zrežírovaný jediným člověkem. Úchvatné scenérie divoké severoamerické přírody doplněné o zajímavý příběh muže, jenž se rozhodl bojovat s divočinou mě kdysi v kině ohromně zaujaly a je jen škoda, že film u nás nebyl dlouho (nebo nikdy?) uveden v televizi. ()

tahit

Především chci říci, že jsem s putováním Sama a jeho sibiřského psa Sybara pociťoval jakési osobní spříznění, protože jeho pojetí a způsob jednání ve vztahu k přírodě mělo v sobě charakteristické vlastnosti, kterých si vážím. K dobru také musím přičíst lahodné scenérie přírody Wyomingu a Colorada. Nicméně na druhé straně nad obsahem děje je třeba trochu přimhouřit oko, protože ve vyprávěcím postupu ustavičný boj Sama o přežití sklouzává k barvotiskovým příběhům. Najdeš zde i pár skvělých songů. ()

PetrPan

Dětské oči už jsou nenávratně pryč. A je to škoda. Na druhou stranu jsem rád, že jsem mohl být dítětem v době, kdy takový film caparty táhl. Dnes by Sam v konkurenci desítek dětských programů s úžasnou nabídkou jak dětem vymýt mozek, v zvýhodněném balíčku za pouhých 150 Kč za měsíc, asi neměl šanci. Zfilmovaný rodokaps a krásná příroda, kdysi nám to stačilo. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: ÚPF = XI./ 1981 + ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 29.1.1983, réžia českého znenia = Pavel Klemens (ÚPF) (29.7.2009) ()

Padme_Anakin

Nemám nejmenší problém nazout dětské střevíčky a se zatajeným dechem sledovat dobrodružný snímek o Samovi a jeho věrném Sybarovi. Jejich společné putování nedotčenou přírodou mě pohltilo od samého začátku, útok pumy, záchrana medvíděte, střet s Indiány, to vše jsem sledovala s očima dokořán. Chovám obdiv k člověku, který chce a umí žít v drsných podmínkách divočiny a pokoru vůči přírodě vyjadřuje způsobem, jenž je mi velmi milý a lze si ho vážit. ()

majo25

Mám rád filmy o osamotených dobrodruhoch, naviac v lone takmer nedotknutej divočiny predminulého storočia. Majú nádych romantiky, prekrásnej prírody, dôb dávno minulých a z nich vyplývajúcej atmosféry. Škoda len, že spracovanie pôsobilo viac televízne a nízkorozpočtovo. Na to, že sa hlavný hrdina mohol rozprávať iba so svojim psom, to bolo dosť ukecané. Scén súbojov so zvieratmi bolo dosť, niektoré lepšie, iné horšie, ale častokrát nedomyslené. Keď v závere medveď prišiel "splatiť"službičku, vyznelo to, ako keby sa príbeh odohrával v nejakej rozprávke. Výborný námet i dobrá atmsoféra, akurát viaceré veci si pýtali dotiahnuť. Keď sa o réžiu, scenár a herectvo stará iba jeden človek, nie je sa vo výsledku čomu diviť. ()