Oheň z neba

(TV film)
  • Česko Oheň z nebe (viac)

Mladý Eric Dobbs je odborník na počítače a povětrnostní situace. Jednou zpozoruje zvláštní anomálie v míchání bouřkových mraků. Jeho varování před blížícím se nebezpečím nikdo nebere vážně, protože je ještě příliš malý a dospělí dětem jen málokdy věří. Jeho prognóza je však pravdivá, což se potvrdí ve chvíli, když se z mraků doslova valí smrtící přívaly deště. Ericův otec Tom se nesnaží zachránit jen svou manželku Barbaru a syna, ale i ostatní obyvatele města. Zdá se však, že jeho boj proti všemocné přírodě je marný... (oficiálny text distribútora)

ScreamJay

Vychytralá hračička, aneb jak sem tušil blbinu a byl jsem celkem mile překvapen. Nečekejte žádné divy světa, neb tohle není nic víc než další řadová storm-katastrofická podívaná, kde tentokrát dostaly vale tornáda a meteority a na scénu přišly supervoltážní blesky. To co se tu plete do cesty je tatáž počáteční zápletka jakou disponuje Drtivý dopad (1998), tedy mladičký vědec co místo hraní her na svém počítači objeví blížící se nebezpečí. Znáte to, jinak typický úvod plný byrokratických keců, kupy podceňování situace, aby jí pak bylo možné vygradovat na míru okusující domnělou paranoiu. Scénář Davida Huntera vlastně kopíruje možnosti výše zmíněného žánru a to neutuchající zařazování srdceryvných momentů (to je až neuvěřitelný, když jim zkratuje koudel u zadku, jak rychle se probírá svědomí) působí jako pořádná šleha přes oko. To slůvko KATASTROFICKÝ koresponduje ještě s jedním bodem filmu a tím jsou herecké výkony a s nimi spojený dabing. Jesse Eisenberg sice chrlí kupu zajímavých faktů, ale jinak je to jen plašan co běhá kolem a u každýho blesku si v duchu zadrmolí „Ty vole!!“ Speciální efekty slaboučky nicotné a ve vypjatých momentech (tak vypjatých, že krom Boha nezapomenou poděkovat ani generátoru:)) doslova primitivní. Oproti tomu nejsilnější devizou lze označit bouřku samotnou, která dle vypočítavosti tvůrčího kolektivu, jak jsem zmínil v prvním sousloví, děsí spoustu lidí i ve skutečnosti. A k tomu ještě hudba Tima Jonese, která je tam jen z povinnosti a stejně jako tuzér do kapsičky neurazí (jen ten divák-taxikář z jeho výšky není dvakrát unesenej). David Giancola od té doby zhola nic nenatočil, tak snad mu ta hořící koudel ten zadek neupekla. Dávám 1&1/2 hvězdičky za to, že i když šlapali kolem bažiny, do toho sajrajtu naštěstí nezapadli. [3/10] ()

Deimos

TV/// Obsazení 2/10 Děj 1/10 Hudba 2/10 Efekty 5/10/// + učast Johna Schnidera, částečně efekty - vedlejší postavy, nelogičnost/// Ač mám rád katastorofické filmy, tento se tak tváří jen na první pohled. Celí film působí velmi lacině. Děj, chcete-li příběh je jedna velká ubohost. Snad vynikají jen efekty a vztah otce a syna. Potěší dramatická část filmu. Ale opravdu otřesné jsou vedlejší postavy, hlavně komparz (obyvatelé města) a znechucen jsem byl záběry z nemocnice./// Celkem 22 %/// ()

AsylumFan

Středoškolák Eric je génius, takže na počítači nesleduje, tak jako jeho vrstevníci, porno, ale studuje data z meteorologických radarů. Jeho matka patrně musela manželovi zahnout s jiným, jelikož jeho oficiální otec je policista, a těm se geniální děti rozhodně nerodí. Nikoho proto nepřekvapí, že si Eric s otcem příliš nerozumí, protože omezený polda nemá pro jeho vědecká bádání pražádné pochopení. Eric má neblahé tušení, že se nad jejich městem brzy strhne stoletá bouře. Takřka nikdo, včetně jeho otce, mu nevěří. Jeho varování nevěří dokonce ani vědec v meteorologickém ústavu, je to totiž hrozně omezený blbec. Ovšem události postupně dávají Ericovi za pravdu, pouze jeho ostrovtip může zachránit město před zničením. Eric svede nejen souboj s přírodou, ale i s nepřejícníky, mezi nimiž je nejhorší zkorumpovaná starostka*..... --- Fanoušci špatných filmů doporučují - 100 %. --- *Starostka města je hrozně moc zápornou postavou, která z celého srdce pohrdá hodnými lidmi, typu pana Lišky nebo paní Jacques-Bursíkové, což se dá jasně vyvodit z toho, že jezdí v Porsche 911! ()

xaver odpad!

Boj proti všemocné přírodě je předem prohraný. Jenom v těchto přiblblých snímcích mají zvláště vybraní jedinci šanci zachránit lidstvo nebo alespoň jeho část. Prakticky stejně tak je téměř předem prohraný boj proti všemocné lidské blbosti. Zde se musí najít skutečně silný jedinec, aby byl schopen bojovat proti natáčení takovýchto pitomostí. ()

haffen odpad!

Pozor, toto je spoiler. A vlastne, je to jedno. Kto normálny bude toto pozerať dobrovoľne? Hrozný, ale fakt hrozný brak. Ale čo iné sa dá očakávať ak je krajina pôvodu Nemecko? Film plný logických nezmyselností na aké si len spomeniete. Podľa tvorcov vám po zásahu blesku explodujú domáce spotrebiče (pozor, chovajú sa ako plne naložené C4), niektoré sa rozvrčia a podajú svoj životný výkon (mixér), či len začmudia dom ako horiace pneumatiky (chladnička), ale samozrejme svetlo ani nezablika a spokojne svieti ďalej. Sme predsa v Amerike, no nie? Alebo explodujúce lietadlo (ako po zásahu tromi tomahawkami) po zásahu blesku. Blbosť? NIeee... to určite zaúradovali nemci, oni sú totižto na bizardné explózie machri (Kobra11). Jediným plusom boli blesky, ale po celú dobu som sa nevedel ubrániť pocitu, že dotyčná búrka neustále prichádzala a blýskalo sa niekde v diaľke. Sem tam kohosi, alebo niečo zasiahol blesk pre efekt, ale podľa malého mudrlanta to už likvidovalo mesto. S pani starostkou pokus o vtip, ale skôr mi bolo do plaču. Komickosť ako vystrihnutá z prepadákového Sám doma 3. Hnus nad hnus (navyše pád tvárou do blata a opätovné pošmyknutie - vykrádačka z filmu My cousin Vinnie)! Dorážkou už bolo poďakovanie otecka synovi, ktorý vyhodil do vzduchu rafinerku, aby zastavil búrku. No čo by nie? Všetko sa dá keď sa chce. Len nech to nezoberú Američania vážne a nebudú sa inšpirovať týmto filmom v časoch tornád. Nedopadlo by to dobre. Rovnako ako tento film. Ďalej písať nejdem, lebo začnem byť vulgárny a nechcem ban. Takže na záver. Áno dámy a páni, toto je skutočne KATASTROFICKÝ film. ()