Matka v domácnosti a milovnice detektivek vyšetřuje vraždu ženy a odhaluje při tom nejstřeženější tajemství obyvatel městečka. (Netflix)

Untentrauer

Je to parodie na kriminálky vhodná pro všechny, kteří si nedokáží vybrat, na co se budou koukat. Zejména, pokud k vám přijeli na návštěvu nudní příbuzní udělejte kanapky a pusťte tohle. Hlavní hrdinka je tak příjemně otravná slepice, že jí opravdu její šťourání se v případu vraždy a vlezlost lze věřit. Dodává tomu tak sice lacinou, ale podobnou auru, jakou má i slečna Marplová. Nicméně polská verze na inspektora Gadgeta (Paweł Domagała) vyskytujícího se v tomhle filmu je opravdu přes čáru - ne že by to na Gadgeta nemělo, ale myslím si, že sem se to prostě nehodí. Stále tu máme koukatelnou parodii hrdě stojící - spíš opodál a za křovím, než vedle - filmů jako: 7 žen a jedna záhada, Na nože: Glass Onion.....Snaha se ale cení a já to beru s ohledem na konkurenci, zejména na naší tvorbu. Nebo už jste snad zapomněli na tohle: Případ mrtvého nebožtíka ???? ()

petikacka

Taková nenáročná blbinka o vyšetřování wraždy w Podkowě Leśna. Stylizace do francouzské letní krimikomedie je příjemná a to včetně hudby, která tomu všemu dodává šťávu. A díky tomu člověku nevadí, že je to hooodně nenáročné a i to debilní přetvoření komisaře Jacka do inspektora Clouseau se dá přežít. Na podzim jako dělané jako vzpomínka na léto. Za mě 65% ()

Necrotongue

Hmmm, tak tohle bylo zklamání. Polské filmaře velmi často chválím, takže mě nepříjemně překvapilo, jak se jim film nepovedl. Na kriminálku postrádala tahle záležitost atmosféru i napětí, na komedii jsem tady nenalezl dostatek humoru (polskou variaci na inspektora Clouseaua fakt nepočítám) a jako drama se snímek taky příliš netvářil. Poláci se v tomto případě vydali ve stopách pejska a kočičky a jejich dort podle toho taky vypadal. Ode všeho tu byl kousek (i ta romantika by se našla), ničeho nebylo dost, v podstatě se dá říct, že šlo o jakýsi polotovar. Jen si nejsem jistý, jestli by na tomto základě někdo dokázal dotvořit něco smysluplného. Nemyslím si. 2*- ()

Arsenal83

Veľmi slabučký odvar na spôsob Agathy Christie, ktorý nám akoby chcel ukázať, že vyšetrovať vraždu môže už každý, aj nejaká panička z dediny. Celé sa to tvári ako krimi komédia, ale v situáciách, kde je jasne naznačené, že prišiel čas sa zasmiať, žiadny záchvat ani škubanie v bránici nedostanete. Keďže ide opäť o netflix kúsok, samozrejmosťou je posolstvo, že žijeme v patriarchálnej spoločnosti, kde sa presadí len silná žena... ()

Malarkey

Poláci si tady tímto filmem udělali takovou nenucenou srandičku z detektivek. Udělali to vkusně, mile, trošku pábitelsky po vzoru Amélie z Montmartru. A navíc pořád rádoby decentně realisticky. Víceméně mě to bavilo, ale těch nápadů bych v podobně laděném filmu čekal o chlup víc. Trošku na způsob českého filmu Wilsonov. ()