Snímek připomíná autentické události, jak je v Bosně v roce 1999 zažila americká policistka Kathy Bolkovacová, která přijala práci v mírových silách. Přitom ale odhalí nebezpečnou realitu institucionální korupce, porušování lidských práv a intrik ve světě soukromých bezpečnostních agentur a diplomatických vytáček. Bolkovacová tehdy riskovala nejen svou práci, ale i osobní bezpečnost, když se rozhodla vrhnout světlo na rozsáhlý skandál s dětskými otroky a obchod s lidmi, do něhož byli zapojeni američtí vojenští kontraktoři i příslušníci mírových sil OSN. (oficiálny text distribútora)

perteus

Je úplně zarážející, že tento film zde není lépe uvedený. Žádné hodnocení. Žádný komentář. Přitom je to film, který si zaslouží maximální hodnocení. Tento film se nebude líbit každému. je to film, který vypráví o zneužívání žen v bývalé Jugoslávii. Tak tedy to popíšu já. Příběh filmu je zasazen do roku 1999, který zažila americká policistka Kathy Bolkovacová, která přijala práci v mírových silách. Přitom ale odhalí nebezpečnou realitu institucionální korupce, porušování lidských práv a intrik ve světě soukromých bezpečnostních agentur a diplomatických vytáček. Bolkovacová tehdy riskovala nejen svou práci, ale i osobní bezpečnost, když se rozhodla vrhnout světlo na rozsáhlý skandál s dětskými otroky a obchod s lidmi, do něhož byli zapojeni američtí vojenští kontraktoři i příslušníci mírových sil OSN. Snímek si na nic nehraje a některé scény jsou tak silné, že i já jsem pochyboval tomu všemu uvěřit. Ale když si vzpomeneme na fotografie USA vojáku v Afghánistánu a co vyváděli tam.... Rozhodně to není snímek na zabití nudy. Tohle je snímek, nad kterým se musí člověk zamyslet. ()