Osudová událost v nevěstinci přinutí tři ženy s traumatickou minulostí, aby se daly na šílený útěk před svým pasákem a jeho nohsledy. (Netflix)

Arsenal83

Dievčatá z červeného koberca majú voľno len keď im je zhora daná červená. Tak to aspoň vysvetľuje pasák v seriáli, ktorý ma nechytil. U Netflixu nič nové. Krimi rovina by bola aj zaujímavá, keby nebola pošpinená patetickými výjavmi zo života zúfalých dievčat, pre ktoré je vyslobodením z mužského jarma údajne len lesbizmus a vraždenie zlých chlapov. V podstate je tu ukázaná len machistická žumpa úchylákov, násilníkov a osôb s narušenou sexualitou. Seriál ukazuje, že všetky prostitútky sú len obete a vlastne „nemajú na výber“. Vážne? A vlastne prečo točíme niečo o prostitútkach, nie je to degradovanie ženy a preto antifeminizmus? Mimochodom, to sú všetky radodajky v Španielku také fádne a umelé. Jedna sa síce chcela podobať na Ritu Oru, ale ostatné ako bieda, to sa mi tam neoplatí ísť. ()

EvilPhoEniX

La Casa de Puta!! 3 hodinová pánská erekce a Jízda jak Prase! Tvůrci stojící za La Casa de Papel vyměňili banku a lupiče za bordel a štětky a je to výborný, byť nic pro feministky, jelikož z ženských zde jsou pouze prostitutky a z chlapů pasáci, takže těm se bude toho protivit tady dost, za mě však Guilty Pleasure jak má být. Chvílemi mi seriál připomínal Rape and Revenge snímky ze 70. let ze Španělska s občasným pomrknutím na Grindhouse a dá se říct, že i jistá exploatace žen je zde vykreslená v té nejšpinavější podobě. Příběh je sám o sobě jednoduchý, 3 šlapky utečou ze spárů svého pasáka a ten vysílá své gorily, aby je chytil, avšak samotný scénař je na velmi vysoké úrovni. Samotné dialogy jsou neskutečný masakr, pokud Vás fascinovali dialogy v Money Heist, tak tady si je užijete taky. Detailní rozbor života prostitutek v tom nejhorším světle, hromada zajímavých informací, že jsem si musel vzít papír a některé hlášky si vypsat, ano až tak moc jsem byl fascinovaný a hlavní postava pasáka si bere to nejlepší z Berlína, co se týká výkonů i mouder. Při sledování jsem zaznamenal několik easter eggů na Money Heist a režisérův rukopis je zde prostě znát. Intenzita, gradace, napětí, HUDBA!! ( Po skončení seriálu se můj playlist navýšil o dalších 20 titulů), vizuál, styl, šmrnc, důraz na detaily, nervydrásající cliffhangery a samozřejmě nádherné Španělsko-Argentínské prostitutky, na které se nejde prostě vynadívat. Díky krátkým dílům to celé frčí jak sviňě a při konci jsem si akorát řekl. Chci víc a to je jediný důvod proč nedávam plný počet, 3 hodiny mi nestačily. Ultimátní hláška na závěr:Za všechny velký životní úspěchy vděčím svému péru. Vše, co jsem vybudoval pramení z kreativní a inspirativní síly mého penisu. Lidi tvrdí, že myslet ocasem není správná věc, jenže právě to je dovedlo k největším výkonům. Proč jel Kryštof Kolumbus do Ameriky? Protože věděl, že tam bude moct ojet tolik indiánek, kolik bude chtít. Největší francouzské ikonoklasiky vznikaly v bordelu. Řecké sousoší Tři Grácie, Goyova Maya. Můžete si ho honit napříč celými dějinami umění. I Armstrong letěl na měsíc jen proto, že věděl, že pak bude na Zemi nonstop šoustat. Klády hýbou světem! 8.5/10. !! ()

M.i.k.e

upřímně sem si nebyl jistý jestli seriál od "tvůrců La Casa De Papel" je plus a nebo mínus.Pokud by totiž byl od tvůrců posledních dvou řad LCDP byl by to rozhodně mínus.A SkyRojo je někde uprostřed.Chvílemi je to extrémně blbý až otravný a chvílemi zase zábavný a dobře se na to kouká (na čemž mají velký podíl hlavní hrdinky).Nejednou mi to připomnělo Bitch Slap,což je skvělý guilty pleasure a tohle k němu zase nemá tak daleko.Uvídíme co druhá řada,pokud bude...60% ()

BoPo

Priemerná minutáž je 25 minút. Skvelá voľba. Nie je tu priestor pre zbytočné odbočky. Ano, sú tu, ale sú k veci. Prvý diel Vás hodí do sveta kuriev. Následne sa stane niečo, čo už nejde zobrať späť a nezastaviteľne sa rozbehnú kolesá osudu. Následne každým ďalším dielom zisťujete viac a viac o účastníkoch zájazdu. Prečo sa stali kurvami, čo si myslia o zákazníkoch, akých zákazníkoch majú, ako znášajú kurvenie sa. Všetko je svižné, rádoby akčné (ono sa väčšinu času len vyhrožuje), rádoby vulgárne (to čo ukážu nie je nič, čo by zásadne vyčnievalo z priemernej tvorby Netflixu). Vďaka ultra krátkej minutáži to však všetko bez problémov zožeriete. Po 6 dieloch si hovoríte, že dostávate pohodové 3*. Bohužiaľ záver sa snaží vzdelávať, moralizovať. Ja nesledujem dokument o kurvách, ja sledujem akčný, štýlový, miestami vtipný seriál, tak mi prosím nevnucujete hodiny etiky. Inak veľká škoda, že tvorcovia oveľa viac netlačili na humor. Kde to totiž urobili, tak to fungovalo skvelo. Za mňa veľké premrhanie potenciálu v rámci čierneho humoru. ()

agentmiky

Od tvůrců La Casa De Papel jsem asi čekal víc. Sky Rojo se může pochlubit zejména sice potrhlou, ale inovativní zápletkou útěku tří žen před pasáky, to tady mockrát nebylo. Scénáristicky tato krátká série nemá čím překvapit, jednání postav je místy zmatečné až nablblé, jasně, člověk by to měl brát s jistou dávkou rezervy, ale očekával bych i tak trochu sofistikovanější podívanou. Postavy si docela člověk oblíbí, to ne že ne, hlavní záporák mě ale tolik nepřesvědčil, dost chvílemi přehrával, až mě z toho bolely oči. Co mě možná přinutí si pustit druhou sérii, je kvalitní vizuál z prostředí ostrova Tenerife (to Španělé vždy uměli podat s notnou dávkou grácie) a dále pak poctivý soundtrack, který na vás háže jednu hudební pecku za druhou (to oceňuji). Uvidíme, co přinese druhá série. Zatím 6/10 ()