Asi se zblázním

• Španielsko Crazy About Her (viac)

Adri se nechá přijmout na psychiatrii, kde se léčí žena, do které se zamiloval. Jenže brzo zjistí, že dostat se odtamtud nebude tak snadné. (Netflix)

Arsenal83

Výborný námet. Je naozaj vtipné po one-night-stande zistiť, že dievča, do ktorého ste sa zamilovali, je zavreté v blázinci. Ako sa k nej dostať? Za tisíc eur sa už nejaký doktůrek nájde, ktorý vám vydá ten správny papier. Škoda, že po 40 minútach film skĺzne s nábehu na bláznivú komédiu do romantickej sféry, čo mi až tak nevadilo, ale toho vtipu výrazne ubudlo, pobavil ma až na konci politicky nekorektný šéf a výrok: "No a čo, som bipolárna, tak som zmenila názor." Inak, kto by povedal, že Inma Cuesta má už po štyridsiatke? Vyzerá tak mlado, že jej partner má v tomto filme o 10 rokov menej... ()

Martrix

Dostanete přesně to, co by jste mohli v rámci žánru očekávat. Tvůrci ničím nepřekvapí, ale na druhou stranu ani nezklamou. Prostředí ústavu a figurky v něm fungují jak mají a všichni herci jsou sympatičtí. I když bylo ke konci těch žvástů hodně, na španělské poměry je to ukončeno relativně snesitelně. Klasická polotuctová netflixárna, kterou stačí vidět jednou, ale neurazí. Každopádně se moc pěkně koukalo na Susanu Abaitúa, která má na víc, než hrát v průměrných komediích. Stejně tak se hezky poslouchala i brebentivá španělština, což angličtinou unavení filmožrouti jistě ocení. ()

UhLee

(7/10). Španělská romantika se nevidí každý den. Člověk si na ní musí ze začátku zvyknout. Úvod filmu nepatří k úplně povedeným, ale poté už se film krásně rozjede a pak jsem se bavil celou dobu. Crazy about her patří rozhodně k originálním romantickým filmům. Prostředí blázince bylo to nejlepší, co film nabídl. Člověk poznal nejrůznější duševní nemoci, které byly někdy až šokující a vážím si toho, že jsem zdravý. Respekt před těmito lidmi. Lidi ze sanatoria byli hrozně super. Vtipní, rozmanití a šlo vidět, že i když to mají těžké, tak se snaží bojovat. Vedlejší linky s těmito pacienty se moc povedly. Měl bych malou výtku k postavě Carly, protože se mi zdálo, že její nemoc by se dala lépe uchopit, ale to je jen taková drobnost. Já jsem moc spokojený a film mi zlepšil večer. ()

Pethushka

Ono je to fajn, když někdo dokáže vážné téma zpracovat do příjemné komedie. Navíc, já si nemůžu pomoct, ale nic mi v poslední době nezní ve filmech tak hezky, jako španělština. Mám pocit, že čím bláznivější postavě jde tenhle jazyk z úst, tím lépe a víc sexy zní. Obvykle mám tendenci Španělsku trochu nadržovat, ale v tomhle případě musím uznat, že jsem nakonec docela zklamaná. Film má sice pár silných momentů, na který mě vážně bavilo koukat, ale jako celek diváka příliš neohromuje. On je ten děj v podstatě nuda, která postrádá jakékoliv překvapení, nebo něco, u čehož byste si řekli, že jste to nečekali. Prostě to proběhlo, skončilo a já moc nechápu, kdy se ti dva stihli zamilovat. Protože já mám dojem, že jsem u toho nebyla. 3* ()

Aljak

Popis k filmu síce predznamenal teatrálnu záležitosť, no napokon musím uznať, že to bolo vcelku vydarené a moje obavy ohľadom prehnanej teatrálnosti (ktorú fakt nemusím) sa našťastie nenaplnila. Koncept filmu výborný, a hoci to bolo miestami predvídateľné, tak ani v tomto ohľade to nebola napokon až taká prekážka. Postavy boli sympatické, dialógy mali dôvtip, bola tu dráma, bola tu romanca, dokonca aj pointa veľmi príjemná, takže celkový dojem bol viac než dobrý. Španielom sa tento film skutočne vydaril, a páčil sa mi oveľa oveľa viac ako Toc Toc, čo je tiež španielsky film (avšak skôr konverzačka) s podobným zameraním psychických porúch. Každopádne, Loco por ella si zaslúži 4*. ()