Koko vyrůstá v džungli se samotářským Zarudem. Když pak narazí na Ashe a Pikachua, objeví svět lidí a odhalí plán, který ohrožuje jeho domov. (Netflix)

kolly13

Kupodivu dobře ubíhající animák s typickým záporákem a tajemnou silou, která spojuje a léčí. Najde otloukaný sirotek, po čem touží? Námět sice ohraný, ale zpracovaný velmi dobře, bez tlaku na sofistikované propracování děje či zbraní záporáků (Já padouch). S dětmi jsme se nenudili a to je hlavní přednost. ()

rublik05

S originalitou si nikdo moc hlavu nelámal, stačilo jen zkombinovat a převést do světa pokémonů takovou variaci na Tarzana a v současné době moderní téma "záchrana tropického deštného lesa". Příběh je tak vystaven především na těchto tématech, strašně se zde tlačí na emoce, humor aby člověk pohledal, což mi ve finále vadilo asi nejvíc. Logika rovněž není zrovna tím nejsilnějším článkem filmu, chování postav je občas až úsměvné. Postavy nijak zvlášť nezaujmou, za zmínku stojí snad jen sympatičtí pokémoni, ale jinak je to spíše taková laciná snaha o anime doják, která bude bavit patrně jen ty nejvěrnější fanoušky žánru, já to vyloženě protrpěl. 3/10. ()

perna182

Pokémon film: Tajemství džungle není nic jiného než pokémonská verze Legendy o Tarzanovi. Jako každý film nám má představit jedinného Mythického pokémona dané generace, tentokráte už osmé a sice Zaruda. Zarudové žijí v poklidu z džungli, když jednoho dne nalezne jeden z nic u řeky miminko člověka a rozhodne se odejít z kmene a sám ho vychovat. Po několika letech se tento chlapec dostane do města a do kontaktu s lidmi, přesněji Ashem. Po nějaké chvíli si uvědomí, že není Zarude, ale člověk, rozhádá se se svým “otcem” Zarudem a zrovna v tu chvíli džungli napadne šílený věděc, který chce vše zničit. Ash a Zarudové mu v tom samozřejmě chtějí zabránit. Typický koncept všech pokémon filmů. Nic nového, tedy kromě onoho Mythického pokémona. Průměrný film i na pokémon úrovni. ()

Litsarch

Dalo by se říci, že je jedná jen o příběh o Tarzanovi, který je zasazený do Pokémon světa a asi tomu tak je. Dalo by se říci, že díky tomu není děj nijak originální a asi tomu tak je. Bohužel, otázka drancování přírodního bohatství, ničení přírody, ničení domova zvířat a mnohdy i těch zvířat, je stále aktuální. Je i aktuálnější než dříve, což je velice smutné. Celkový pocit z filmu je smutný a krásný zároveň. Pokud téma filmu alespoň části diváků, mladší i starší, utkví v hlavě a začnou se o tuto problematiku starat, či alespoň budou míti více respektu k flóře a fauně, tak pro mě snímek splnil více než svůj účel představení dalšího Pokémona. Lidé a zvířata, lidé a Pokémoni. Nikdy jsem v tom neviděl rozdíl. ()

• Vo filme v čase 28:45 je možné si všimnúť cameo postáv pochádzajúcich z hry "New Pokémon Snap" (2021) pre Nintento Switch, a to Ritu a Phila. (Fauirien)