Mistr jinu a jangu: Sen o věčnosti

• Čína Qing ya ji (viac)

Démonický had znovu procitá a Mistři jinu a jangu musí vyřešit záhadnou vraždu a ochránit svoji říši před temným spiknutím přímo v srdci císařského dvora. (Netflix)

Chmur

Hodně patetická čínská fantasy, ve které je žalostně málo akce, zato mnoho dlouhých a zbytečných rozhovorů. Žádný kung-fu, to mně teda chybělo nejvíc. Vizuálně je to však opravdu hezké, možná trochu kýčovité, ale mně se to líbilo. Ten vztah mezi dvěma hlavními mistry byl divnej a trochu mě znervózňoval. Co to jako k sakru mělo bejt? Čínská Zlomená hora? ()

EvilPhoEniX

Vizuálně velkolepé Fantasy z Číny, které zaujme hezkými efekty a slušnou akcí, které je bohužél dost málo. Opravdu nevím, proč se Fantasy s démonama musí z 80% soustředit na vývoj postav a nezajímavý příběh, který nikoho moc nezajímá? Převažuje Drama, což je škoda. Finále je poměrně epické, ten démonický had je natočen skvěle, ale zamrzí, že hlavní hrdina tam stojí v pozadí, nic nepředvede a nechává ostatní dělat práci za něj, to mi přišlo celkem zvláštní. Ušlo. Příběh***, Akce***, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 5.5/10. ()

Morholt

Hned na začátku je celkem jasné, že ve finále se hlavní hrdina porve s obřím hadem. To by nevadilo, protože zlotřilý plaz je sympaťák. Jenže ta cesta, která k závěrečné bitce vede, je dost nezáživná. Copak o to,vizuál je hezký a efekty mají něco do sebe, ale to tady nestačí. Já tady vlastně viděl jen jen bandu androgynních ťamanů a ťamanek, kteří se tu občas poperou za zvuků všudypřítomné osudové hudby podpořené nadužívanými slow motion záběry, ale víc se tu řeší osobní motivace, charaktery a neodmyslitelná romantika. A to od akční fantasy fakt nečekám. Nehledě na to, že jsem se v tom občas ztrácel a když si chlapci rozpustili vlasy, a to bylo dost často, spolehlivě se mi všichni pletli. Takhle teda ne. 35% ()

M.i.k.e

tenhle druh filmů zrovna nevyhledávám,ale přesto sem tomu zkusil dát šanci a nic.Vizuál je sice víceméně ok a had je fajn,ale jinak se mi to absolutně netrefilo do nálady a nebavilo mě to.Od akční fantasy bych čekal víc než nudný příběh,který zabírá většinu přestřelené stopáže.Všechny postavy mi navíc úspěšně splývali a v kombinaci s nudou sem se v tom o to víc ztrácel...40% ()

VanTom

Lehce poetické fantasy ošálí zrak (i sluch) nádherným vizuálem, výpravou, hudbou či perfektními triky (plus několika opulentními akčními scénami), přestože se jeho podstatná část odehrává v pár místnostech císařské rezidence. Sem se sjedou 4 mistři kvůli poražení Démonického hada (s tělem uvězněným v nesmrtelné lidské schránce), jenže je provází též vzájemná nedůvěra a dvorní intriky. Zápletka s věčnou láskou a údělem není nekomplikovaná, navíc čínská jména a tváře se mi docela pletly a pravidla světa jsem ne vždy chápal (Duchovní ochránci), naštěstí mé zmatení hrdinové většinou dodatečně vysvětlili. 70 % ()